Warning: DOMDocument::loadHTML(): error parsing attribute name in Entity, line: 1 in /home/eid2011/domains/edukacjaidialog.pl/public_html/_main/publikacje.php on line 135 Warning: DOMDocument::loadHTML(): error parsing attribute name in Entity, line: 1 in /home/eid2011/domains/edukacjaidialog.pl/public_html/_main/publikacje.php on line 135 Warning: DOMDocument::loadHTML(): error parsing attribute name in Entity, line: 1 in /home/eid2011/domains/edukacjaidialog.pl/public_html/_main/publikacje.php on line 135 Warning: DOMDocument::loadHTML(): error parsing attribute name in Entity, line: 1 in /home/eid2011/domains/edukacjaidialog.pl/public_html/_main/publikacje.php on line 135 Jak zostać szczęśliwym stypendystą?
Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Jak zostać szczęśliwym stypendystą?

EFka , 15 Grudzień 11 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj


Oto kilka wskazówek, które pomoga Ci wzniesc sie ponad tlum i dostac wymarzone stypendium.

1. Badania i stypendia

Ciezka praca przynosi czesto wysokie korzysci. Aczkolwiek latwo nie jest. Twój wklad i zlozenie aplikacji o stypendium zmieni twoje zycie na zawsze. Nie oczekuj, ze ktos zrobi wszystko za Ciebie.

Wlóz troche wysilku w szukanie i sam proces aplikacji. Wielu z Was, zamiast szukac, spedza wiele godzin rozmawiajac z przyjaciólmi lub pracodawca. Wystarczy poswiecic 20 godzin, aby znalezc rózne opcje stypendium, wypelnic aplikacje. Warto powalczyc o stypendia zagraniczne.

Jezeli nadal nie dostales stypendium, trzeba pomyslec o innym sposobie tj. zmiana sposobu wyszukiwania, wypelniania aplikacji. Jezeli nie uda Ci sie w tym roku,  to masz wieksze szanse powodzenia w podobnych przedsiewzieciach w przyszlosci.

2. Znajdz kilka opcji uzyskania stypendiów

Wyszukaj kilka opcji stypendiów i i zlóz tyle aplikacji, ile to mozliwe. Ubieganie sie o wiele stypendiów zwieksza Twoje szanse na uzyskanie co najmniej jednego lub wiecej.

Aplikuj na wszystkie, na które sie kwalifikujesz, nawet jesli uwazasz, ze nie wygrasz. Nigdy nic nie wiadomo, nie mozna przeciez wygrac na loterii bez wykupienia biletu!

Jesli sie nie kwalifikujesz, nie aplikuj. Zlozenie takiego wniosku jest strata czasu. To równiez oznacza, ze ??masz zalegla "prace domowa" i nie spelniasz wymagan rekrutacyjnych.


3. Wykaz sie lepsza organizacja i pobij terminy

Naucz sie bycia zorganizowanym, sledz zadania, terminy i aplikacje. Miej przy sobie CV, opis akademicki i inne mozliwe dokumenty, które moga byc wymagane.

To pomoze Ci wyrobic sie ze wszystkim w terminie i uniknac pospiechu, zwlaszcza, ze  wyniki otrzymanych stypendiów sa oglaszane czasami przed ostatecznym terminem, dajac ci tydzien lub miesiac do zgloszenia. Ponadto, warto byc w kontakcie z referentami, którzy sa gotowi wyslac referencje w krótkim czasie.

Opracuj liste kontrolna, zawierajaca niezbedne, kluczowe elementy dla aplikacji, takie jak: terminy, zapisy, wyniki testów i listy polecajace.


4. Czytaj & postepuj zgodnie z instrukcja - w pelni tego slowa znaczeniu

W szkole zawsze mówiono, zeby czytac dwa razy pytania z arkuszu egzaminacyjnego. To sprawdza sie równiez w dzisiejszych czasach. Przeczytaj ogloszenie stypendialne kilka razy. Zrozumienie tego, co jest wymagane, jest kluczem do spelnienia wymagan i osiagniecia sukcesu.

Komisja stypendialna moze sie zdenerwowac, kiedy zlozysz wniosek do rozpatrzenia, nie czytajac ogloszenia i wymagan. Wszystko wyjdzie w praniu.

Jesli uwaznie zapoznasz sie z wymaganiami i jezeli spelniasz wszystkie kryteria, Twoja aplikacja bedzie blyszczec i z pewnoscia pójdzie prosto na szczyt stosu aplikacji i mozesz liczyc na szybsze otrzymanie odpowiedzi.

Wiekszosc stypendiów wymaga transkrypcji. Inne wymagaja napisania eseju lub przedstawienia listu polecajacego. Wyslij to, co jest wymagane. Niespelnienie jednego z  wymagan moze kosztowac Cie stypendium.

5. Planuj, pisz, edytuj i modyfikuj swoje eseje

Niektóre komisje stypendialne prosza o esej. Musisz byc w stanie pisac na wiele tematów. Moze to byc dla niektórych z Was ekscytujace, ale nie dla wszystkich. Naucz sie pisac w sposób przemyslany. Pamietaj, aby zaprezentowac siebie jako idealny, przyszly stypendysta.

W pisanym wypracowaniu stwórz przekonujacy portret samego siebie, przedstaw swoje umiejetnosci i zalety i ze to wlasnie Ty zaslugujesz na wsparcie ze strony Komisji Stypendialnej. Polepsz swój esej podajac konkretne przyklady, które ilustruja istotne sprawy i unikaj bezpodstawnych oswiadczen.

Komisja stypendialna finansuje nagrode kandydatom w postaci: stypendiów zagranicznych, którzy wyrózniaja sie z tlumu i maja zdolnosc do przekazywania swoich pomyslów i umiejetnosci. Pokaz swoje mocne strony i wyróznij sie od innych kandydatów z podobnymi predyspozycjami.

Nie wysylaj tego samego CV i eseju do róznych komisji stypendialnych. Zmodyfikuj je odpowiednio.

6. Korekta tekstu

Zawsze koryguj swoje aplikacje, listy i eseje. Upewnij sie, ze wniosek o stypendium jest doskonaly. Nikt z nas nie jest bezbledny, dlatego warto  sprawdzic:

    * Pisownia
    * Gramatyka
    * Struktura zdania
    * Formalnosc
    * Esej
    * Kontakt
    * Oczywiste bledy, które moga zaszkodzic stypendium
    * Sprawdz tekst kilka razy i zrób ostateczna korekte. Czasami trudno jest zauwazyc   wlasne bledy. Popros kogos o pomoc.

7. Badz aktywny i zawsze taki pozostan

Sport, klub, pomoc spoleczna, takie jak wolontariat, zawsze maja wieksze szanse na otrzymanie stypendium. Wez udzial w dzialalnosci pozaszkolnej lub pracy spolecznej, napisz o tym w swojej aplikacji o stypendium lub w eseju.

8. Pomysl powaznie o nauce

Jesli jeszcze sie uczysz, postaraj sie o dobre stopnie. Dobre wyniki pozwalaja na otrzymanie wiekszej liczby stypendiów i zwiekszaja Twoje szanse na otrzymanie dotacji.Aktualna ocena

0

Oceń
Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

30 lat wolności - zapraszamy na konferencję dla nauczycieli!

Redakcja portalu 13 Wrzesień 2019

HFPC pyta Ministerstwo Edukacji Narodowej o sytuację uczniów z niepełnosprawnościami

Redakcja portalu 07 Wrzesień 2019

Startuje II edycja Konkursu #cojaczytam

Redakcja portalu 06 Wrzesień 2019

Narodowe Czytanie 2019

Redakcja portalu 05 Wrzesień 2019

Od 2017 r. na skutek konfliktów potroiła się liczba zamkniętych szkół w Afryce Zachodniej i Środkowej

Redakcja portalu 04 Wrzesień 2019


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej