Warning: DOMDocument::loadHTML(): error parsing attribute name in Entity, line: 1 in /home/eid2011/domains/edukacjaidialog.pl/public_html/_main/publikacje.php on line 135 Warning: DOMDocument::loadHTML(): error parsing attribute name in Entity, line: 1 in /home/eid2011/domains/edukacjaidialog.pl/public_html/_main/publikacje.php on line 135 Warning: DOMDocument::loadHTML(): error parsing attribute name in Entity, line: 1 in /home/eid2011/domains/edukacjaidialog.pl/public_html/_main/publikacje.php on line 135 Warning: DOMDocument::loadHTML(): error parsing attribute name in Entity, line: 1 in /home/eid2011/domains/edukacjaidialog.pl/public_html/_main/publikacje.php on line 135 Intensywny kurs angielskiego
Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Intensywny kurs angielskiego

EFka , 05 Styczeń 12 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Szybka nauka jezyka angielskiego? Postaw na intensywny kurs angielskiego!

Czy slyszales o programie: "language exchange", coraz bardziej popularnej formie nauki jezyka, opartego na wymiany studenckiej? Jesli tak, wiesz, ze istnieja dwa rodzaje zajec: one-on-one i w grupie. I choc oba te programy oferuja wiele korzysci dla uczacych sie jezyka, powstalo wiele dyskusji na temat programu, który model jest bardziej efektywny. Aby wyjasnic ten problem, zajmiemy sie blizej z kazdym z tych stylów i wyjasnimy róznice i podobienstwa kazdego z nich, i pozwolimy Ci samodzielnie zdecydowac, który z tych programów jest bardziej korzystny dla Ciebie.

Co to jest Language Exchange?

Wymiana jezykowa to unikatowa i niezwykle skuteczna forma nauki nowego jezyka, w którym dwie lub wiecej osób sa sparowane/zgrupowane razem, fizycznie w tym samym pomieszczeniu albo droga elektroniczna poprzez e-mail, wideo rozmowy itp., aby uczyc sie nawzajem jezyka. Kurs moze byc prowadzony zarówno w formie: one-on-one lub w grupie, z aktywnosciami majacymi na celu nauczenie sie drugiego jezyka. Ta forma intensywnego kursu angielskiego wydaje sie byc bardziej przyjemna i wyniki widac juz po krótkim czasie.

W ostatnich latach model wymiany jezykowej jest chwalony za korzysci, jakie oferuje. Jest to swietna alternatywa dla tradycyjnego modelu nauki jezyków obcych, bezposredniego nauczania jezyka, bo zamiast jednej osoby, ten program wymaga bezposredniego, nawet wewnetrznego uczestnictwa obu stron, z duza iloscia aktywnosci jezykowych, dyskusji w formie one-on-one. To nie tylko pomaga nauczyc sie slów i gramatycznych ekwiwalentów w innym jezyku, ale takze róznych idiomów i wymowy w danym jezyku, które sa istotne, aby osiagnac plynnosc.

One-on-One Language Exchange

One-on-one language exchange to styl kursu, podczas którego dwóch uczniów uczestniczy razem w róznych aktywnosciach i dialogach w celu uczenia sie nawzajem jezyka. Innymi slowy, student, powiedzmy z Meksyku bedzie sparowany z francuskim studentem, kazdy pragnie nauczyc sie nowego jezyka. Tego typu wymiana one-on-one i aktywnosci, które sa czescia ogólnego planu lekcji zaprojektowanego przez koordynatora wymiany jezykowej, moze obejmowac nawet kilka miesiecy lub kilka lat, i przez ten czas nie jest niczym niezwyklym, ze dwóch uczacych sie zostaja bardzo bliskimi przyjaciólmi, dotyczy to równiez nauczycieli i uczniów.

Jedna z korzysci modelu wymiany jezykowej "one-on-one" jest to, ze program znacznie bardziej sprzyja komunikacji elektronicznej i pozwala dwojgu uczniom z dwóch przeciwnych kranców swiata na regularne spotkania za posrednictwem poczty elektronicznej, komunikatorów i video chat. Dzieki temu mozesz przykladowo odbyc intensywny kurs angielskiego i zobaczyc swoje postepy w bardzo krótkim czasie.

Oczywista wada programu one-on-one jest to, ze jest ograniczony tylko do dwóch nauczycieli / uczniów. Prowadzi to do ograniczenia ilosci dzialan, które moga byc wykonywane.
 
Group Language Exchange

Zaleta kursu grupowego: language exchange jest to, ze daje uczestnikom okazje uczenia sie od kilku osób na raz. Na przyklad, w grupie uczniów, podczas wykonywania dialogu slychac róznych ludzi mówiacym jezykiem na jeden konkretny temat, zarówno plci meskiej jak i zenskiej, przy czym wieksza grupa zwykle przeklada sie na wiecej dyskusji i dluzsze dialogi. To ciagle powtarzanie i dluzsze sesje moga prowadzic do zwiekszenia zrozumienia.

Oczywiscie, zajecia grupowe nie sprzyjaja komunikacji elektronicznej, poniewaz do koordynowanie aktywnosci wielu osób jest znacznie trudniejsze. I choc ta metoda pracy w grupy moze prowadzic do nawiazania przyjazni, to wydaje sie byc znacznie mniej korzystna niz forma one-on-one, poniewaz ludzie bywaja bardziej wstydliwi w grupie.

Bez wzgledu na to, czy zdecydujesz sie na forme one-on-one z mozliwoscia komunikacji elektronicznej, czy zajecia w grupie z wieksza iloscia nauczycieli / uczniów i dyskusji, jedno jest pewne, language exchange stanowi doskonala metode dla osiagniecia calkowitej znajomosci i plynnosci w innym jezyku, a takze jest duzo bardziej korzystne w stosunku do czesto polecanych, ale nieskutecznych, metod tradycyjnych.


Aktualna ocena

0

Oceń
Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

30 lat wolności - zapraszamy na konferencję dla nauczycieli!

Redakcja portalu 13 Wrzesień 2019

HFPC pyta Ministerstwo Edukacji Narodowej o sytuację uczniów z niepełnosprawnościami

Redakcja portalu 07 Wrzesień 2019

Startuje II edycja Konkursu #cojaczytam

Redakcja portalu 06 Wrzesień 2019

Narodowe Czytanie 2019

Redakcja portalu 05 Wrzesień 2019

Od 2017 r. na skutek konfliktów potroiła się liczba zamkniętych szkół w Afryce Zachodniej i Środkowej

Redakcja portalu 04 Wrzesień 2019


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej