Imię i nazwisko:
Adres email:

Publikacje

Ocena

1803

Szymon Pawlaczyk, 25 Sierpień 09, komentarze (27)

POCZUCIE TOŻSAMOŚCI CZŁONKÓW SUBKULTURY KIBICÓW SZALIKOWCÓW

Pada na nas blady strach widząc siejących spustoszenie na ulicach kiboli. Pisząc ten artykuł chciałbym skierować Państwa uwagę na zjawisko istnienia subkultur, a w szczególności subkultury kibiców szalikowców. Warto zainteresować się tym ważnym
problemem współczesnego sportu jakim jest tzw.\\\"chuligaństwo stadionowe\\\" i opisać ten dość egzotyczny fenomen, niewystarczająco rozpoznany w literaturze. W tłumie biorących udział w meczach piłkarskich odróżnia się kibiców od pseudokibiców. Dotychczas ten problem znany jest społeczeństwu jedynie z telewizyjnych oraz policyjnych relacji. Problemem II połowy XX wieku jest zjawisko agresji na stadionach, bardzo trudne do rozwiązania.

Ocena

10

Joanna Inez Świadkowska, 28 Lipiec 09, komentarze (1)

Praca zawodowa kobiet a sfera rodzinna

Polskie uregulowania prawne sankcjonują równość kobiety i mężczyzny w rodzinie i małżeństwie. Małżonkowie mają obowiązek przyczyniać się do zaspokojenia potrzeb rodziny, polega to na staraniu w wychowaniu dzieci i pracy we wspólnym gospodarstwie domowym.

Ocena

18

Edyta Sabicka, 30 Sierpień 09, komentarze (1)

Niekochane dzieci z "bidula" - losy Innych w placówkach opiekuńczo - wychowawczych

Placówka opiekuńczo - wychowawcza jest taka najczęściej tylko z nazwy. Bardzo trudno znaleźć w niej dobrą opiekę, chyba jeszcze trudniej wzory do naśladowania.

Ocena

0

Piotr Skok, 05 Grudzień 09, komentarze (1)

zakupy


Pierwszy
weekend grudniowy to moment, gdy wielu z nas rzuci się do sklepów na
zakupy.

Ocena

5

Patrycja Woźniak, 14 Lipiec 09, komentarze (0)

Edukacja bez porażki?

Kiedy miarą człowieka staje się efektywność, a efektem nauczania i wychowania wysoki wynik uzyskany na testach kończących kolejny etap edukacji, (czyli standard ukazany przez syntetyczne wskaźniki pomiaru sukcesu szkoły) to kluczowe wydaje się pytanie o dobro osoby: kim się stanie, gdy odbierze się jej prawo do ponoszenia porażki

i możliwości wyciągania wniosków z popełnionych błędów? A z drugiej strony; jak przygotować młodych ludzi do życia w społeczeństwie nastawionym na osiąganie sukcesu, gdzie wartość pracy oceniana jest przez pryzmat skuteczności?

Ocena

3

Joanna Inez Świadkowska, 28 Lipiec 09, komentarze (0)

Otwieram swój umysł na strategie negocjacyjne

Do tej pory nie zastanawiałam się nad tym jaką strategią posługiwałam się w trakcie konfliktu. Obecnie negocjując z drugą stroną podejmuję decyzję co do sposobu działania, czyli strategii jaką zastosuję wobec drugiej osoby.

Ocena

16

Justyna Fiedorczuk, 14 Sierpień 09, komentarze (0)

Kontrowersyjne różnice międzykulturowe w zachowaniu w stosunku do kobiet. Gdzie kończy się problem kulturowy a zaczyna kwestia humanitaryzmu?

Równocześnie ze studiami na kierunku pedagogiki godziłam studia z zakresu filologii polskiej. Wiąże się to między innymi z ogromną ilością literatury, jaką pochłaniam ? zarówno z zamiłowania, jak i z konieczności. Długo zastanawiałam się nad tematem pracy magisterskiej w ramach studiów filologicznych, szukałam zagadnienia, które mnie poruszy, zaciekawi i ? jak mawiali romantyczni twórcy ? wezwie ku sobie. I tak też się stało ? podczas lektury powieści Rachel Billington pt. Imperium kobiet temat pojawił się niejako samoistnie, pod wpływem zdania wypowiedzianego przez jedną z bohaterek tej właśnie powieści. Analizując swoje dotychczasowe życie i wszystkie wydarzenia, jakie się na nie złożyły, wypowiada ona następujące słowa - Nikt nam nigdy nie mówił, żebyśmy były dumne z tego, że jesteśmy kobietami . I rzeczywiście ? nie zawsze i nie wszędzie, nie w każdej kulturze i nie we wszystkich epokach bycie kobietą występowało w korelacji z takimi określeniami jak: duma, uznanie, prestiż, szacunek społeczny. Dlaczego tak się dzieje? Z czego wynika taka a nie inna postawa względem kobiet?

Ocena

13

Xawery Stańczyk, 10 Wrzesień 09, komentarze (0)

W rozkroku. Edukacja kulturalna wobec wyzwań współczesnego świata

Jak pokazują badania, Polacy sferę kultury traktują po macoszemu. Na pierwszym miejscu stawiają pracę, dom, rodzinę, zdrowie, a zaspokajanie potrzeb kulturalnych (czytanie książek, wizyty w kinie lub teatrze, udział w spotkaniach itd.) odkładają na nieokreśloną, odległą przyszłość, kiedy już nie będą musieli martwić się o inne sprawy. Aktywność kulturalna sprowadzana jest często do biernego odbioru nadawanych masowo treści: oglądania telewizji i czytania gazet. Dotyczy to zwłaszcza Polaków w średnim wieku, pracujących ? młodzi oraz emeryci przeznaczają na aktywność kulturalną stosunkowo więcej czasu. Co więcej, Polacy zwykle oczekują, że rozrywki kulturalne zostaną im zorganizowane i dostarczone, a także, aby były jak najliczniejsze, jak najróżnorodniejsze, a najlepiej i darmowe.

Strona 1 z 7

1 2 3 4 5 6 7 Następna >>
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/
03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/
03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej