Warning: DOMDocument::loadHTML(): error parsing attribute name in Entity, line: 1 in /home/eid2011/domains/edukacjaidialog.pl/public_html/_main/publikacje.php on line 135 Warning: DOMDocument::loadHTML(): error parsing attribute name in Entity, line: 1 in /home/eid2011/domains/edukacjaidialog.pl/public_html/_main/publikacje.php on line 135 Warning: DOMDocument::loadHTML(): error parsing attribute name in Entity, line: 1 in /home/eid2011/domains/edukacjaidialog.pl/public_html/_main/publikacje.php on line 135 Warning: DOMDocument::loadHTML(): error parsing attribute name in Entity, line: 1 in /home/eid2011/domains/edukacjaidialog.pl/public_html/_main/publikacje.php on line 135 Warning: DOMDocument::loadHTML(): error parsing attribute name in Entity, line: 1 in /home/eid2011/domains/edukacjaidialog.pl/public_html/_main/publikacje.php on line 135 Warning: DOMDocument::loadHTML(): error parsing attribute name in Entity, line: 1 in /home/eid2011/domains/edukacjaidialog.pl/public_html/_main/publikacje.php on line 135 10 powodów, dla których warto wybrać studia za granicą
Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


10 powodów, dla których warto wybrać studia za granicą

EFka , 29 Listopad 11 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Czy kiedykolwiek rozwazales studia za granica, ale nie wiedziales, czy warto? Jesli zapytasz kogokolwiek, kto studiowal za granica, z cala pewnoscia powiedza ci, ze jest to zmieniajace zycie doswiadczenie i jedno z najbardziej satysfakcjonujacych rzeczy, które zrobili. Byc moze nie masz pewnosci, jakie korzysci mozna czerpac z dluzszego pobytu w obcym kraju. Oto 10 doskonalych powodów, dla których warto zaryzykowac:

1. Studia za granica to optymalny sposób na nauke jezyka. Nie ma lepszego i bardziej skutecznego sposobu, aby nauczyc sie jezyka jak zanurzyc sie w kulturze danego kraju, który mówi jezykiem, którego sie uczysz. Jestes otoczony jezykiem na co dzien, widzac i slyszac go w odpowiednim kontekscie kulturowym. Nauka jezyków staje sie efektywniejsza  w tych okolicznosciach.

2. Studia za granica daja mozliwosc dalekich podrózy. Weekendy i przerwy akademickie pozwalaja odkrywac nowe otoczenie - zarówno najblizszej i dalszej okolicy. Wybierajac studia za granica czesto wybieramy egzotyczne, odlegle miejsca, których nie miales jeszcze okazji odwiedzic. Bardzo czesto szkoly organizuja róznego rodzaju  aktywnosci w czasie wolnym i czesto wycieczki sa zaliczane do programu. 

3. Studia za granica pozwalaja poznac inne kultury z pierwszej reki. Róznice kulturowe to cos wiecej niz tylko róznice jezykowe, zywieniowe, mentalne. Kultura czlowieka odzwierciedla glebokie spostrzezenia, wierzenia i wartosci, które wplywaja na jego sposób zycia i sposób, w jaki on / ona patrzy na swiat. Studenci, którzy doswiadczaja osobiscie róznic kulturowych, latwiej jest im je potem zrozumiec i zaakceptowac.

4. Studia za granica pomoga ci rozwinac umiejetnosci i doswiadczenia, których lokalna szkola nigdy nie zapewni. Zanurzenie sie w zupelnie nowym otoczeniu kulturowym jest przerazajaca na poczatku, ale równiez bardzo ekscytujaca. To okazja, by odkryc nowe umiejetnosci, zdobyc nowe wyzwania i rozwiazywac nowe problemy. Mozesz napotkac sytuacje, które sa dla Ciebie calkowicie obce i naucza cie sie do nich dostosowac i reagowac na nie w odpowiedni, skuteczny sposób.

5. Studia za granica daja ci mozliwosc nawiazania przyjazni na calym swiecie. Podczas pobytu za granica, mozna spotkac nie tylko mieszkanców tamtejszej kultury, ale takze studentów z innych krajów, którzy sa daleko od domu jak ty.


6. Studia za granica pomoga ci dowiedziec sie czegos wiecej o sobie samym. Studenci po studiach wracaja do domu z nowymi pomyslami i perspektywami na temat siebie i wlasnej kultury. Doswiadczenie za granica czesto apeluje do przemyslenia wlasnych przekonan i wartosci. Doswiadczenie to moze wzmacniac te wartosci, lub je porzucic i przyjac nowe koncepcje i poglady. Poznanie innych kultur umozliwia nam spojrzenie na wlasna kulture innym okiem.

7. Studia za granica poszerzaja swiatopoglad. W porównaniu z obywatelami wielu innych krajów, Amerykanie wydaja sie byc niedoinformowani o swiecie poza granicami ich wlasnego kraju. Zagraniczni studenci wracaja do domu z wieloma informacjami i patrzacy z nowej perspektywy wobec innych kultur i narodów.

8. Studia za granica daja mozliwosc wyrwania sie z akademickiej rutyny. Studia za granica moga wydac sie odmienne w przeciwienstwie do tego, do czego jestes przyzwyczajony jako student. Doswiadczysz calkowicie nowego systemu akademickiego i bedziesz mial szanse wybrania fakultetów, które nie sa oferowane na uczelniach w kraju.

9. Studia za granica zwiekszaja mozliwosc zdobycia zatrudnienia. Czy wiesz, ze tylko 4% amerykanskich studentów studiowalo kiedykolwiek za granica? Patrzac oczami pracodawcy, osoba, która studiowala za granica, jest zmotywowana, niezalezna, sklonna do przyjecia nowych wyzwan, jest w stanie poradzic sobie z róznymi problemami i sytuacjami.Twoje doswiadczenie zycia i studiowania w obcym kraju, poznanie innej kultury i nauka innego jezyka bedzie wyróznialo cie od wiekszosci innych kandydatów ubiegajacych sie  do pracy o to samo stanowisko.

10. Studia za granica poprawia wartosc twojego dyplomu. Podczas pobytu za granica, mozesz brac udzial w kursach, fakultetach, których nigdy nie mialbys okazji poznac na uczelni w rodzinnym kraju. Ponadto, studia za granica podniosa twoje umiejetnosci jezykowe, dadza ozywienie, bez koniecznosci podejmowania innych dodatkowych kursów po powrocie na uczelnie w kraju.

Aktualna ocena

0

Oceń
Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Koszty wychowania dzieci w Polsce 2019

Redakcja portalu 31 Maj 2019

Kolorowanki do kosza, czyli rozważania ostrożnego pedagoga

Jarosław Pytlak 30 Maj 2019

Polska edukacja w ocenie przedsiębiorców

Redakcja portalu 24 Maj 2019

Raport o finansowaniu oświaty w Polsce w latach 2004-2018

Redakcja portalu 23 Maj 2019

UNICEF: W Polsce zaledwie 39% dzieci rodziców o niskim statusie zawodowym deklaruje chęć dalszego kształcenia na poziomie wyższym

Redakcja portalu 22 Maj 2019


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej