Imię i nazwisko:
Adres email:

Profil

Zaczynał w roku 1985 od założenia studenckiej spółdzielni pracy, a już w 1990 roku, praktycznie bez kapitału inwestycyjnego, powołał do życia jedną z pierwszych rodzimych firm utrzymania czystości „GP”. Po 3 latach firma zatrudniała już ponad 350 pracowników i jako jedna z pierwszych zastosowała światowe standardy działania w utrzymaniu czystości, na zawsze zmieniając jedną z najbardziej tradycyjnych branż w Polsce.
 
Po sprzedaży firmy niemieckiemu gigantowi Piepenbrock w 1994 roku, dwa lata później  stworzył od zera kolejną firmę – GP Bis. W ciągu kilku lat firma doszła do 650 pracowników, szybko stając się awangardą nieznanej wtedy w Polsce dziedziny jaką było nowoczesne zarządzanie nieruchomościami i szeroko pojęty outsourcing obsługi firm. W roku 2002 Warsaw Business Journal sklasyfikował „GP Bis” na pierwszym miejscu rankingu firm zarządzających nieruchomościami, z portfelem 1.2 miliona m2 zarządzanych powierzchni, przed takimi gigantami, jak Sodexho czy Hochtief. Dziś przemysłowe zarządzanie nieruchomościami jest już silnie osadzone w krajobrazie gospodarczym Polski.
 
Tuż po roku 2000 wpłynął na kolejne dziewicze wody, jakimi w owym czasie w Polsce były nowe kierunki w edukacji. Stał się inicjatorem szeregu pionierskich przedsięwzięć edukacyjnych, które wyznaczyły zupełnie nowe kierunki w rozwoju edukacji w Polsce.  Wraz z doradcą Rządu Brytyjskiego ds. Edukacji Colinem Rose, jako fundator powołał do istnienia,  Instytut Nowoczesnej Edukacji, który skutecznie i z rozmachem wprowadza wśród Nauczycieli i Rodziców ideę szacunku do rozwoju i wspierania indywidualności. Był m.in. inicjatorem i współzałożycielem polskiego oddziału Brian Tracy International, jednej z najbardziej uznanych i największych światowych firm szkoleniowych, zajmujących się rozwojem osobistym i rozwojem organizacji; Instytutu Colina Rose – firmy, która wprowadziła do Polski najnowszą metodę superszybkiej nauki języków, dziś popularną m.in. wśród znanych gwiazd, ale także np. największych spółek kapitałowych, dowództwa Policji czy Biura Ochrony Rządu; projektu Eduscience – bodajże największego w historii Polski edukacyjnego projektu, współfinansowanego przez Unię Europejską – blisko 25 milionów zł. Projekt Eduscience, realizowany wspólnie z Polską Akademią Nauk i Ministerstwem Edukacji Narodowej, to pilotażowy program niezwykle innowacyjnej metody uczenia przedmiotów ścisłych  na wszystkich poziomach edukacyjnych, obejmujący 3000 dzieci z 250 szkół w całym kraju. Na półmetku projektu jego efekty zostały ocenione bardzo wysoko. Sukces projektu oznaczać będzie rewolucję w sposobach nauczania w polskim systemie oświaty. Nie zabrakło w jego „portfelu inicjatyw edukacyjnych”  szkół (podstawowych, gimnazjum) gdzie rozwój i kształcenie Nauczycieli jest równie ważne jak kształcenie dzieci i zabieranie we wspólną podróż jaką jest rozwój Rodziców.
 
Przy tym wszystkim, Pytkowski jest w swoim środowisku znany jako człowiek niezwykle serdeczny, rzetelny, wrażliwy i chętnie angażujący się w przedsięwzięcia niekomercyjne, nastawione na wszystko, co zmienia świat na lepsze. Posiada oprócz intuicji i doświadczenia umiejętność szczególną: potrafi słuchać i wyciągać wnioski. Edukacja jest dla niego przygodą i ciągłym odkrywaniem fascynujących obszarów, tą pasją zachęca innych do ciekawości, szacunku dla rozwoju i działania.

OSTATNIE WPISY NA BLOGU

Darmowe podręczniki

03 Luty 14

3 trendy, które w najbliższych latach zawładną polską edukacją

30 Marzec 13

I have a dream. Głos o e-podręcznikach

11 Czerwiec 12

Technologia dzieli pokolenia

07 Wrzesień 11

PROFIL
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Twój sukces może zainspirować innych!

Redakcja portalu 20 Czerwiec 2018

Przyszli naukowcy rozpalili "płomień wiedzy"

Redakcja portalu 19 Czerwiec 2018

Funkcja technologii cyfrowych w szkolnej dydaktyce

Witold Kołodziejczyk 19 Czerwiec 2018

Bezpłatne warsztaty z edukacji medialnej i cyfrowej dla młodzieży

Redakcja portalu 15 Czerwiec 2018

Co dalej po "Dobrej zmianie"?

Jarosław Pytlak 14 Czerwiec 2018


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej