Imię i nazwisko:
Adres email:

Profil

Zaczynał w roku 1985 od założenia studenckiej spółdzielni pracy, a już w 1990 roku, praktycznie bez kapitału inwestycyjnego, powołał do życia jedną z pierwszych rodzimych firm utrzymania czystości „GP”. Po 3 latach firma zatrudniała już ponad 350 pracowników i jako jedna z pierwszych zastosowała światowe standardy działania w utrzymaniu czystości, na zawsze zmieniając jedną z najbardziej tradycyjnych branż w Polsce.
 
Po sprzedaży firmy niemieckiemu gigantowi Piepenbrock w 1994 roku, dwa lata później  stworzył od zera kolejną firmę – GP Bis. W ciągu kilku lat firma doszła do 650 pracowników, szybko stając się awangardą nieznanej wtedy w Polsce dziedziny jaką było nowoczesne zarządzanie nieruchomościami i szeroko pojęty outsourcing obsługi firm. W roku 2002 Warsaw Business Journal sklasyfikował „GP Bis” na pierwszym miejscu rankingu firm zarządzających nieruchomościami, z portfelem 1.2 miliona m2 zarządzanych powierzchni, przed takimi gigantami, jak Sodexho czy Hochtief. Dziś przemysłowe zarządzanie nieruchomościami jest już silnie osadzone w krajobrazie gospodarczym Polski.
 
Tuż po roku 2000 wpłynął na kolejne dziewicze wody, jakimi w owym czasie w Polsce były nowe kierunki w edukacji. Stał się inicjatorem szeregu pionierskich przedsięwzięć edukacyjnych, które wyznaczyły zupełnie nowe kierunki w rozwoju edukacji w Polsce.  Wraz z doradcą Rządu Brytyjskiego ds. Edukacji Colinem Rose, jako fundator powołał do istnienia,  Instytut Nowoczesnej Edukacji, który skutecznie i z rozmachem wprowadza wśród Nauczycieli i Rodziców ideę szacunku do rozwoju i wspierania indywidualności. Był m.in. inicjatorem i współzałożycielem polskiego oddziału Brian Tracy International, jednej z najbardziej uznanych i największych światowych firm szkoleniowych, zajmujących się rozwojem osobistym i rozwojem organizacji; Instytutu Colina Rose – firmy, która wprowadziła do Polski najnowszą metodę superszybkiej nauki języków, dziś popularną m.in. wśród znanych gwiazd, ale także np. największych spółek kapitałowych, dowództwa Policji czy Biura Ochrony Rządu; projektu Eduscience – bodajże największego w historii Polski edukacyjnego projektu, współfinansowanego przez Unię Europejską – blisko 25 milionów zł. Projekt Eduscience, realizowany wspólnie z Polską Akademią Nauk i Ministerstwem Edukacji Narodowej, to pilotażowy program niezwykle innowacyjnej metody uczenia przedmiotów ścisłych  na wszystkich poziomach edukacyjnych, obejmujący 3000 dzieci z 250 szkół w całym kraju. Na półmetku projektu jego efekty zostały ocenione bardzo wysoko. Sukces projektu oznaczać będzie rewolucję w sposobach nauczania w polskim systemie oświaty. Nie zabrakło w jego „portfelu inicjatyw edukacyjnych”  szkół (podstawowych, gimnazjum) gdzie rozwój i kształcenie Nauczycieli jest równie ważne jak kształcenie dzieci i zabieranie we wspólną podróż jaką jest rozwój Rodziców.
 
Przy tym wszystkim, Pytkowski jest w swoim środowisku znany jako człowiek niezwykle serdeczny, rzetelny, wrażliwy i chętnie angażujący się w przedsięwzięcia niekomercyjne, nastawione na wszystko, co zmienia świat na lepsze. Posiada oprócz intuicji i doświadczenia umiejętność szczególną: potrafi słuchać i wyciągać wnioski. Edukacja jest dla niego przygodą i ciągłym odkrywaniem fascynujących obszarów, tą pasją zachęca innych do ciekawości, szacunku dla rozwoju i działania.

OSTATNIE WPISY NA BLOGU

Darmowe podręczniki

03 Luty 14

3 trendy, które w najbliższych latach zawładną polską edukacją

30 Marzec 13

I have a dream. Głos o e-podręcznikach

11 Czerwiec 12

Technologia dzieli pokolenia

07 Wrzesień 11

PROFIL
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej