Imię i nazwisko:
Adres email:

TransmisjeOnline.pl

Piotr Maczuga, 11 Sierpień 10

TransmisjeOnline.pl oferują oprogramowanie do szkoleń, spotkań i transmisji eventów.

W ramach testu przeprowadzonego w ramach programu How to webcast, sprawdziliśmy tę aplikację wykorzystując ją do poprowadzenia niewielkiego szkolenia on-line.

Program pozwala na łatwe zalogowanie się do systemu, zarówno administratorowi (trenerowi) jak i uczestnikom. Jest w całości w języku polskim, jak na polski projekt przystało. Układ okien wydaje się czytelni i uczestnicy nie powinni mieć problemów  z obsługą narzędzi. Ciekawą funkcjonalnością, której brakuje wielu programom konkurencyjnym jest możliwość swobodnego przemieszczania i przekształcania okien poszczególnych narzędzi (również przez uczestników). Pozwala to wygodnie dostosować układ do najlepszego wykorzystania przy danym rozmiarze i proporcjach ekranu. Jeśli jednak próby nie okażą się sukcesem, jeden przycisk pozwoli na powrót do domyślnego układu okien. Co prawda konserwatywnie nastawieni trenerzy mogą mieć problem z zaakceptowaniem faktu, że uczestnicy szkolenia sami decydują w którym miejscu chcą widzeń prezentację, a w którym czat, ale sam fakt, że taka funkcjonalność jest i działa mnie w zupełności wystarcza do satysfakcji.

Narzędzie prezentacji poprawnie interpretuje pliki z prezentacjami Power Point, jednak poważnym problemem jest brak możliwości dzielenia ekranu. W wielu przypadkach jest to najlepszy sposób pracy ze studentami (np. dzieląc arkusz Excel i pracując na nim „na żywo” – nie da się tego zrobić jako pokazu prezentacji). Prezentacja ma jednak sprawnie działający whiteboard – zarówno w postaci „białej tablicy”, jak i warstwy włączanej bezpośrednio na prezentacji. Trenerzy, którzy przywykli do pracy na kilku prezentacjach jednocześnie mogą poczuć się zawiedzeni, że nie da się włączyć jednocześnie więcej, niż jednej (lub prezentacji i „białej tablicy). Myślę jednak, że nie jest to aż tak często wykorzystywana funkcja.

Okno transmisji wideo niczym specjalnym nie zaskakuje – wszystko działa sprawnie, możliwe jest wyświetlenie obrazu od kilku uczestników (jeśli mają odpowiedni status nadany przez administratora). Obraz jest taki, jakiego można spodziewać się po transmisji z użyciem średniej klasy kamery internetowej. Można go skalować, co może być czasem przydatne.

Na pochwałę zasługuje transmisja głosu. Podczas testu nie było żadnych przerw, nawet jeśli 4 osoby nadawały jednocześnie, przy czym dźwięk był dobrej jakości. Opóźnienia nie przeszkadzały w obustronnej komunikacji, co również należy zapisać jako wielki plus. Osobiście miewałem z tym problemy w dużo bardziej znanych aplikacjach i wiem jak to irytuje.

Czat nie posiada niestety funkcji wysyłania informacji do konkretnych osób (np. więc trenerzy nie mogą się dyskretnie komunikować między sobą za pomocą tego narzędzia). Ciekawostką jest jednak inteligentny mechanizm, który cenzuruje słowa na czacie, jednak myślę, że to zupełnie niepotrzebna funkcja. U mnie spowodowała raczej rozbawienie. Wydaje mi się, że nigdy nie będę miał do czynienia z taką grupą uczestników, żeby funkcjonalność ta miała mi się przydać, ale cóż… skoro już jest, to nie ma co narzekać.

Plusy:
(+) Polskie! Ze wszystkimi zaletami: obsługa w języku ojczystym, łatwy kontakt z firmą itd.
(+) Poprawne wyświetlanie prezentacji
(+) Dobra komunikacja głosowa i wideo

Minusy:
(-) Brak możliwości współdzielenia ekranu

W tym momencie trzeba przyznać, że – zgodnie z informacją od Szymona Chodkowskiego z TransmisjeOnline.pl -firma pracuje właśnie nad udoskonaleniem swojego narzędzia i wkrótce pojawią się nowe funkcjonalności. Dlatego też nie pisałem o tym, że na tym etapie trener nie może w prosty sposób nagrać sesji webcast, bo wkrótce będzie to jedna ze standardowych funkcji.

W tym kontekście warto docenić starania firmy we wprowadzaniu na polski rynek narzędzia konkurencyjnego dla Webex czy Connect Pro. Mając wielokrotnie niższe budżety niż Cisco czy Adobe można stworzyć produkt atrakcyjny. Dlatego też z niecierpliwością czekam na zapowiedziane zmiany.

Tymczasem zapraszam na stronę producenta, gdzie można zobaczyć aplikację w działaniu:www.transmisjeonline.pl. Po zgłoszeniu zainteresowania firma udzieli dostępu do programu w formie triala, więc można swobodnie przetestować samemu działanie, a nawet zorganizować własne spotkanie.

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:



PROFIL
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej