Imię i nazwisko:
Adres email:

Szkoła Pro Futuro w chmurze

Beata Czyżewska, 31 Sierpień 14

"Pro Futuro w chmurze" jest innowacyjnym projektem, wychodzącym naprzeciw wymaganiom stawianym dziś nowoczesnej edukacji. Jego celem jest stworzenie uczniom jak najlepszych warunków do rozwoju i przygotowanie ich do funkcjonowania we współczesnym świecie.
 

its learning


Jak zamierzamy osiągnąć ten cel?

Drogą dla jego osiągnięcia będzie integracja społeczności szkolnej, nowoczesnych metod, dostępnych zasobów i narzędzi a także wszystkich procesów zachodzących w szkole w jednym obszarze. Obszarem tym jest cyfrowa platforma edukacyjna its’learning.


Dlaczego szkoła na platformie, lub też platforma w szkole? 

Mankamentem każdej szkoły, która aspiruje dziś do miana nowoczesnej jest to, że niezależnie od zaawansowanych narzędzi, jakie ma do dyspozycji, społeczności szkolnej trudno jest się pozbyć utartych nawyków. Nauczyciele nadal mają monopol na przekaz wiedzy, uczniowie są jej biernymi odbiorcami, a narzędzia i technologia w żaden sposób nie korelują tego procesu, stając się jedynie gadżetami.

Platforma, to jeden z najlepszych pomysłów na to, jak sprawić, aby współczesna szkoła naprawdę stała się cyfrowa. Cyfrowa nie w znaczeniu naszpikowana technologią, ale cyfrowa w znaczeniu – łącząca zdobycze technologii, najnowsze trendy edukacyjne i ludzi z pasją pracujących dla wspólnej sprawy, czyli ucznia.


Jakie możliwości daje szkole platforma? 

Wdrożenie w naszych szkołach platformy its’learning nie będzie procesem mającym na celu dokładanie technologii do istniejących systemów. Pozwoli nam na organizację procesu dydaktycznego w zupełnie zmienionej formie. Pozwoli nam wykreować całkowicie odmienne od dotychczasowego środowisko nauczania i współpracy. 


Jakie efekty przyniesie realizacja projektu?

Liczymy na to, że projekt "Pro Futuro w chmurze" pozwoli na to, aby nasza edukacja stała się wydajniejsza i bardziej angażowała uczniów. Umożliwi nam przeniesienie środka ciężkości w procesie dydaktycznym z nauczycieli na uczniów. Nauczyciele będą mieli realny wpływ na kreowanie indywidualnej ścieżki rozwoju swoich uczniów, stawiając na ich kreatywność i współdziałanie. Uczniowie natomiast dostaną szansę na odkrywanie swojego potencjału, wyzwalanie ciekawości poznawczej, prezentowanie swoich osiągnięć, uczenie się od siebie nawzajem. Będą mieli większy wpływ na kształtowanie swojego rozwoju. W cały ten proces zaangażowani będą również rodzice, którym platforma pozwoli na czynny udział w edukacji swojego dziecka i możliwość śledzenia jego postępów. 


Kto na tym najbardziej skorzysta?

U podstaw wszelkich działań leży dobry interes naszych podopiecznych. Wokół nich koncentrują się zakładane przez nas cele. Liczymy na to, że czerpiąc to co najlepsze z tradycyjnego modelu nauczania i integrując to z nowym, skutecznym narzędziem jakim jest platforma, uda nam się stworzyć model edukacji interaktywnej i spersonalizowanej. Edukacji na miarę potrzeb naszych uczniów. W takim środowisku każdy z nich będzie mógł w pełni realizować swój potencjał i dzięki temu będzie lepiej przygotowany do radzenia sobie w otaczającej nas rzeczywistości.


Czy nie taka właśnie powinna być nowoczesna, cyfrowa szkoła?

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:



PROFIL
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej