Imię i nazwisko:
Adres email:

Nad czym pracują liderzy skutecznych zmian?

Katarzyna Hall, 01 Luty 20

Wzrost osiągnięć uczniów w matematyce i czytaniu w ciągu dwóch lat był wyższy niż w grupie porównawczej, ogólnie i w większości szkół – mówi raport z badania efektów edukacji spersonalizowanej przeprowadzonego przez uznaną organizację badawczą RAND. Dalej w raporcie czytamy: Duża część uczniów z niższymi początkowymi osiągnięciami osiągała wyższe tempo wzrostu niż ich rówieśnicy, szczególnie w matematyce. Wzrost utrzymywał się w szkołach przez trzy lata od wdrożenia. Badanie przeprowadzone w 62 szkołach przez uznaną i niedochodową organizację współfinansowała fundacja Gates Foundation. Więcej informacji jest na stronie organizacji RAND.
 

Czy czujesz co będzie przynosiło największe efekty?
Czy lubisz uczyć innych? Stale się rozwijasz i szukasz nowych trendów?
A może myślisz o lepszym przygotowaniu swoich podopiecznych do życia?
Widzisz potencjał w uczniach i chcesz poznać nowe narzędzia, żeby lepiej z nimi pracować?
Masz przekonanie, że szkoła, którą stworzysz lepiej odpowie na wymagania zmieniającego się świata? Czujesz, że to może być dzieło Twojego życia?
 

Edukacja spersonalizowana


Kwalifikacyjne studia podyplomowe Edukacja spersonalizowana i zarządzanie oświatą organizuje Instytut Dobrej Edukacji wspólnie z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych.

Studia trwają 2 semestry, obejmują 5 zjazdów i realizację modułów internetowych, dają kwalifikacje do zarządzania oświatą i certyfikat organizatora edukacji spersonalizowanej. Przygotowują do organizowania edukacji w sposób innowacyjny i zgodny z potrzebami uczniów.


Co zyskasz?

  • Poznasz najnowsze światowe trendy w edukacji i rozwijaniu potencjału dzieci i młodzieży.
  • Nabędziesz kompetencje do organizowania edukacji w sposób spersonalizowany: zapewniający wysoką jakość i gwarantujący wykorzystanie szans na rozwój ich uczniów i wychowanków.
  • Poznasz elementy i narzędzia edukacji spersonalizowanej (opieka mentorska nad uczniami, organizacja zajęć poza systemem klasowo-lekcyjnym, ocenianie wspierające rozwój ucznia, organizowanie współpracy nauczycieli, uczniów i rodziców, organizacja pracy własnej ucznia). Nauczysz się je stosować i otrzymasz potwierdzający to certyfikat.
  • Uzyskasz formalne kwalifikacje. W zasięgu ręki będzie funkcja dyrektora w szkołach i placówkach, opisana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać osoby zajmujące stanowiska dyrektorów oraz inne stanowiska kierownicze w różnych typach placówek oświatowych.
  • Po ukończeniu studiów będziesz mieć gotowość do pełnienia roli lidera w swoim środowisku. Twoja marka dobrego nauczyciela będzie coraz silniejsza, uczniowie i rodzice będą przekazywać między sobą dobre informacje na temat Twojego podejścia i warsztatu.


Widzisz w tym coś wartościowego dla siebie i uczniów, których znasz? Wykorzystaj swój potencjał. Dołącz do grupy ludzi, tworzących nową jakość w edukacji. Czerp z dobrych przykładów, spotkaj podobnych do siebie.

Studia prowadzą wykładowcy z osiągnięciami w prezentowanych tematach. Wśród wykładowców są m.in. badacze, eksperci, pracownicy naukowi, menedżerowie. Wśród tematów studiów znajdą się zagadnienia takie jak m.in.: przywództwo dla uczenia się i rozwoju, tworzenie innowacyjnego środowiska edukacyjnego, przepisy prawa oświatowego a innowacyjne rozwiązania organizacyjne, spersonalizowane formy pracy z uczniami – planowanie i realizacja z uwzględnieniem ich zróżnicowanych potrzeb, nadzór pedagogiczny, zarządzanie strategiczne w kontekście prawnym, społecznym i finansowym.

Oczekiwane od kandydatów jest duże zainteresowanie tematem oraz wcześniejsze ukończenie studiów wyższych.

Obecne pokolenie podłączone do „repozytorium wielkiej wiedzy” jakim jest internet i swobodnie wykorzystujące nowoczesne technologie, potrzebuje nowych metod nauki. Program studiów edukacji spersonalizowanej realizowany już po raz czwarty wykorzystuje doświadczenia Instytutu Dobrej Edukacji oraz doświadczenia PJATK w skutecznym doborze metod edukacyjnych.

Po więcej szczegółów wejdź na stronę organizatorów: Instytutu Dobrej Edukacji i PJATK.

Bądź liderem prawdziwej zmiany na dobre w edukacji. Skorzystaj z bogatego programu studiów podyplomowych o edukacji spersonalizowanej.

 


* * *


 
 O autorce:
Katarzyna Hall
fot. Studio Lipińska
 

Katarzyna Hall

Prezeska Stowarzyszenia "Dobra Edukacja", posłanka na Sejm RP VII kadencji, minister edukacji narodowej w pierwszym rządzie Donalda Tuska (2007-2011). 

Inicjatorka tworzenia autorskich rozwiązań w edukacji. Aktywnie działa na rzecz osób z niepełnosprawnością. Od lat, na różnych szczeblach, zajmuje się zarządzaniem w edukacji.

Zanim trafiła do rządu i potem do parlamentu, pracowała w szkole podstawowej, średniej, na uniwersytecie, w organizacji pozarządowej i w samorządzie terytorialnym, jako zastępczyni Prezydenta Miasta Gdańska do spraw polityki społecznej, dyrektorka szkoły, nauczycielka matematyki. 

Prywatnie mama trzech dorosłych synów i babcia trzech wnuczek, żona Aleksandra Halla, mieszkanka Sopotu.


W internecie: Twitter | Facebook

Tekst ukazał się pierwotnie na blogu autorki: http://katarzynahall.blogspot.com/

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:



PROFIL
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej