Imię i nazwisko:
Adres email:

EduCamp – zapiski na mankietach

Grzegorz Pytkowski, 01 Październik 10

Na Educamp do Krakowa przyjechałam z Warszawy skuszony tematem i ciekawą formułą. Od 20 lat pracuje w biznesie, a od kilku lat w edukacji i ta ostatnia stała się moja pasją.

Organizatorzy nie zawiedli moich oczekiwań. Sprawnie przebiegały prezentacje prelegentów, mieścili się w czasie (co jest zmorą polskich konferencji), tematy nierówne, tak jak i poziom prezentacji, ale ciekawe i inspirujące. Od wielu lat buduję start-up'y odnosząc zarówno spektakularne sukcesu, jak i dotkliwe porażki, więc z duża uwagą słuchałem jak młodzi ludzie opowiadali o swoich projektach.
Tym bardziej, że ostatnie badania zrobione w Polsce pokazują, że coraz mniej młodych ludzi chce zakładać własny firmy. Z wielu prezentacji i rozmów tego czwartkowe wieczoru chciałbym zatrzymać się na trzech: Rafała Zaorskiego z Etendardu na temat Edugames,  Ahsana Ridha- Hassana studenta IV roku, na temat portalu wydaje.pl i Marka Hyli z House od Skills o  przyszłości e-learningu.

Pierwszy zaprezentował koncept któremu kibicuję, czyli gier edukacyjnych i ich wykorzystania w dydaktycę. Można polemizować z wieloma tezami i założeniami edugames.pl,  ale idea i co ważne realizacja w praktyce (portal działa bodajże od marca 2010 i ma wielu użytkowników) zasługuje na duży plus. Jesteśmy skazani na zmianę formuły nauczania, na wprowadzenie fundamentalnych zmian na temat formy i treści, aby uczniom chciało się uczyć. Aby motywacja zewnętrzna (kary i nagrody) została zastąpiona przez motywację wewnętrzną.

Druga prezentacja, którą zwróciła moja uwagę była prezentacja portalu wydaje.pl, który wkrótce ma wystartować. Zaprezentowany został pomysł. Trzymam kciuki. Pamiętajcie tylko, jak mówi klasyk, że pomysł wart jest dolara, a jego realizacja milion.

I ostatnia prezentacja, na którą zwróciłem uwagę, to refleksje Marka Hyli o przyszłości e-learningu, o tym dokąd zmierzamy, co zdaniem prelegenta będzie wpływało na rozwój i zmianę e-learningu w przyszłości.. Słowo podsumowania:  to było udane spotkanie, luźna formuła: biznes, edukacja, nauka, sprawdziła się. Tego czego mi brakowało to obecności decydentów. Patrząc na twarze uczestników odniosłem wrażenie, że dominuje pokolenie 20-latków, było trochę 30-latków i niewielu 40+. Obawiam się, że ta ostatnia grupa wiekowa zarówno w edukacji, biznesie jak i nauce podejmuje kluczowe decyzje i ich ( nas) musimy przekonać do … nieuchronnego.

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:



PROFIL
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej