Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Rusza 5. edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Normalizacja i ja"

Redakcja portalu, 16 Październik 16 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Rusza 5. edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Normalizacja i ja"

Polski Komitet Normalizacyjny w roku szkolnym 2016/17 organizuje po raz piąty Ogólnopolski Konkurs „Normalizacja i ja” – tym razem pod hasłem: „Normy gwarantem bezpieczeństwa produktów”. Konkurs skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych wszelkich typów z całej Polski.


Bezpieczeństwo produktów jest pożądane przez wszystkich. Konsumenci przy każdych zakupach powinni zwracać uwagę na odpowiedni poziom bezpieczeństwa deklarowany przez producenta.

Najpewniejszym sposobem zapewnienia takiego bezpieczeństwa jest właściwe stosowanie odpowiednich norm technicznych. To właśnie zasadnicze wymagania i wytyczne opracowane przez szereg ekspertów w danej dziedzinie, zestawione w jednym dokumencie - w normie, pozwalają na osiągnięcie niezbędnego stopnia bezpieczeństwa produktów. Ponadto deklarowanie zgodności produktu/usługi z normami jest bardzo skutecznym narzędziem marketingowym.

Cele konkursu:

  • Upowszechnienie wśród młodzieży przekonania o roli norm technicznych i normalizacji w życiu codziennym.
  • Zwrócenie uwagi uczniów na różnicę w podejściu do kwestii zastosowania norm technicznych przez producenta - uzyskanie pożądanego bezpieczeństwa produktów; przez konsumenta - upewnienia się, że nabywany produkt spełnia oczekiwania co do bezpieczeństwa.
  • Zachęcenie nauczycieli do wprowadzenia tematyki normalizacyjnej i informacji o roli norm do zajęć lekcyjnych.
 
Tegoroczny temat konferencji wpisuje się także w politykę oświatową 2016/17 MEN – Podniesienie jakości kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych poprzez zaangażowanie przedstawicieli partnerów społecznych w dostosowywanie kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

Tym razem zadania konkursowe dla uczniów obejmują trzy kategorie: „Esej”, „Komiks” i „Video”. Zadaniem konkursowym dla nauczycieli jest napisanie scenariusza lekcji, który może być wykorzystany w pracy dydaktyczno-wychowawczej. 

Do 22 stycznia 2017 r. trwa przyjmowanie prac konkursowych, jednak do 8 stycznia 2017 r. należy zgłosić swój udział on-line:
http://www.pkn.pl/formularz_konkurs/formularz_konkurs_2016_na_wrzesien/

Zwycięskie prace wybierze jury powołane przez Prezesa PKN. Dla najlepszych autorów nadesłanych prac przewidziane są nagrody rzeczowe. Wyniki Konkursu zostaną opublikowane 17 lutego 2017 r. na: www.pkn.pl, a nagrody wręczone podczas uroczystej konferencji 15 marca 2017 r.
 
 
Normalizacja i ja
 

Honorowy patronat nad konkursem objęło: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rozwoju, Naczelna Organizacja Techniczna, Ochotniczy Hufiec Pracy, Mazowieckie Kuratorium Oświaty. 

Opieka metodyczna: ORE, OEIIZK, ŁCDNiKP, KCER.
 
Patroni medialni: „Przegląd Techniczny”, miesięczniki: „Perspektywy”, „Nowe Horyzonty Edukacji”, portale: Edukacja.net, Eid.edu.pl, Interklasa.pl. 

Opieka medialna: TVP Info.
 


 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej