Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Za nami IV edycja programu "Scrabble w szkole"

Redakcja portalu, 16 Czerwiec 15 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Za nami IV edycja programu "Scrabble w szkole"

Nadszedł czas podsumowania bieżącej edycji programu "Scrabble w szkole". Tegoroczna odsłona była inna od poprzednich bowiem zastosowano pewne nowości. Uczniowie mieli możliwość rozwiązywania zadań miesięcznych oraz startowych.

Zadania miesięczne cieszyły się dużą popularnością. Z miesiąca na miesiąc rosła liczba szkół, które przystępowały do programu. Na początku otrzymywaliśmy kilka bądź kilkanaście prac w danej grupie wiekowej, a na końcu prac tych było po kilkadziesiąt. Uczniowie wykazywali się pomysłowością, kreatywnością  i znajomością zasad gry w Scrabble®. Najlepsi otrzymywali nagrody. Liczba nadsyłanych prac świadczy o tym, że uczniowie przystępowali do rozwiązywania zadań dla dobrej zabawy i chęci sprawdzenia siebie wśród  innych. Zadania były różnorodne – chodziło bowiem o to, by co miesiąc kształtować inną umiejętność przydatną przy grze w Scrabble®.

Co miesiąc wyróżnialiśmy najlepsze rozwiązania i nagradzaliśmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Jeszcze większą popularnością cieszyły się zadania startowe. Każda nowa szkoła, która chciała przystąpić do programu musiała takowe rozwiązać. Jeśli zrobiła to dobrze, w zamian otrzymywała pakiet startowy złożony z zestawów do gry w Scrabble®.

Z radością stwierdzamy, że liczba i poziom nadsyłanych rozwiązań zadań miesięcznych i startowych przerosły nasze oczekiwania. Zdecydowana większość prac była wykonana poprawnie i cieszy nas fakt, że mogliśmy przyznać szkołom komplety gry Scrabble® i nagrodzić zwycięzców poszczególnych zadań miesięcznych.

Co więcej, pobiliśmy rekord podczas tegorocznych XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble Kutno 2015, a to za sprawą rekordowej liczby uczestników.

Chcemy gorąco podziękować wszystkim szkołom, które rozwiązywały zadania startowe i miesięczne. Każdy kto podejmuje Scrabble’owe wyzwanie i jest w tym systematyczny – rozwija się i staje się coraz lepszy. I o to nam właśnie chodzi.

Po wakacjach czekają Was nowe zadania, wyzwania i niespodzianki!

Życzymy Wam wspaniałych wakacji i odpoczynku, podobno najlepiej wypoczywa się przy partyjce Scrabble :-)

 

Patronat Honorowy nad programem objęła Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Wśród partnerów i patronów programu znajdują się: 7 Kuratoriów Oświaty, Polska Federacja Scrabble, Fundacja Języka Polskiego, a także Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Polskie Stowarzyszenie Kreatywności. Partnerzy medialni to TVP ABC, Głos Nauczycielski, Świat Zabawek i Świat Gier Planszowych.  

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej