Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


We Wrześni uczą programować! Ruszyła rejestracja na kolejną konferencję z cyklu "Lepsza Edukacja"

Redakcja portalu, 08 Styczeń 16 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

We Wrześni uczą programować! Ruszyła rejestracja na kolejną konferencję z cyklu "Lepsza Edukacja"

Okazuje się, że przekonanie o przydatności umiejętności programowania przez uczniów jest powszechne. To nie tylko opinia osób zajmujących się informatyką, potrzebami rynku pracy, czy edukacją medialną. Wyzwaniem na nadchodzące lata jest maksymalizacja społecznego i ekonomicznego potencjału technologii informacyjno-komunikacyjnych. Można to osiągnąć rozwijając wysoki poziom umiejętności związanych z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, w tym biegłości cyfrowej i medialnej.


Jednym z najistotniejszych elementów jest rozwój umiejętności programowania. Jego nauka jest zaawansowana na poziomie szkół ponadgimnazjalnych, a znacznie mniej w szkołach podstawowych. Tę lukę stara się wypełnić Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 we Wrześni, organizując wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy we Wrześni kolejną konferencję popularno-naukową, której tematem przewodnim będzie „Edukacja medialna i programowanie w Cyfrowej Szkole”. Konferencja odbędzie się 5 i 6 lutego 2016 r. we Wrześni. Zapowiedzieli w niej udział przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, ośrodków naukowych, profesorowie uczelni, kadra menedżerska wdrażająca nowoczesne rozwiązania służące przekazywaniu wiedzy uczniom, a także nauczyciele różnych przedmiotów, dla których zorganizowane zostaną praktyczne lekcje i warsztaty dające przegląd nowych technologii towarzyszących procesowi edukacji. Zaprezentują je wiodące instytuty naukowe i praktycy.

Ciekawymi akcentami tegorocznego wydarzenia będą z pewnością:

wideokonferencja z Japonii, prezentacja doświadczeń projektu Akademia Programowania, nowa perspektywa finansowa Cyfrowej Szkoły, problematyka bezpieczeństwa płatności w sieci, prezentacja nowatorskich rozwiązań w dziedzinie projekcji obrazów. Pierwszy dzień konferencji zakończy debata na temat kompetencji programistycznych z udziałem członków Rady ds. Informatyzacji Edukacji, przedstawicieli MEN oraz nauczycieli i studentów. 

Spotkanie poprowadzi Radek Brzózka dziennikarz telewizyjny, popularyzator nauki, reporter i… programista.

Po raz pierwszy konferencja poświęcona TIK odbyła się we Wrześni w roku 2010. Jest ona organizowana cyklicznie. Ma formułę dwudniowego spotkania, podczas którego uczestnicy biorą udział w obradach plenarnych w pierwszym dniu, w drugim zaś mają możliwość uczestniczenia w warsztatach edukacyjnych i lekcjach otwartych, przygotowanych przez nauczycieli, praktyków i podmioty działające na rynku edukacyjnym. Warsztatom towarzyszą pokazy i zajęcia laboratoryjne. Spotkanie adresowane jest do wszystkich nauczycieli w całym kraju, wdrażających w szkołach nowoczesne techniki i metody pracy z wykorzystaniem programów i technologii informacyjno-komunikacyjnych. Poprzednie edycje gromadziły każdorazowo ponad 200 uczestników. Dla nauczycieli z Gminy Września konferencja jest bezpłatna.

Szczegóły dotyczące konferencji znajdują się na: www.lepszaedukacja.pl 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej