Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Znamy zwycięzców 6. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

Redakcja portalu, 22 Czerwiec 16 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Znamy zwycięzców 6. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

20 czerwca na Politechnice Warszawskiej odbyła się gala finałowa 6. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Pierwsze miejsce w konkursie na wynalazek zajął projekt Migacze. Urządzenie pełni role naręcznego, rowerowego sygnalizatora, który uruchamia się podczas skrętu. Wynalazek ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo rowerzystów na drodze.


W tegorocznej edycji programu gimnazjaliści zgłosili rekordową liczbę 110 pomysłów na wynalazek. Spośród nich jury wybrało po 10 najlepszych projektów z Warszawy i Wrocławia, które zakwalifikowały się do II etapu konkursu. Zadaniem uczniów, którzy dostali się do ścisłego finału było przygotowanie prototypów zgłoszonych wynalazków. Jury składające się z przedstawicieli Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej, partnerów merytorycznych i medialnych wyłoniło po 3 najlepsze projekty z obu miast. Ocenie podlegały takie kryteria jak: niskie koszty realizacji, możliwość powszechnego użycia oraz wpływ urządzenia na środowisko naturalne.
 

Akademia Wynalazców


Projekty nagrodzone w Warszawie:

I miejsce – zespół „Spółdzielnia pomysłów” z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 42 im. Bohaterek Powstania Warszawskiego w Warszawie – za wynalazek „Migacze”. Jest to naręczny, automatyczny sygnalizator, który dzięki migającym diodom pełni role rowerowego drogowskazu. Urządzenie służy zwiększeniu bezpieczeństwa rowerzystów na drodze.
 

Migacze


II miejsce – zespół „zatrzymaj się!” z Gimnazjum nr 13 im. S. Staszica w Warszawie – za wynalazek „Bezpieczne Przejście”, który za pomocą diody ostrzega pieszych o zbliżającym się pojeździe jadącym z dużą prędkością.
 

Bezpieczne przejście


III miejsce – zespół „NNDS” z Gimnazjum nr 121 im. W. Zawadzkiego w Warszawie – za projekt „LUMENOGNIAZDKO”. Wynalazek ułatwia trafienie w ciemności wtyczką do gniazdka elektrycznego. 
  

LumenogniazdkoW 6. edycji programu firma Boscha wraz z politechnikami udostępniła blisko 1500 miejsc na 50 warsztatach kreatywnych, a w programie wzięło udział 46 szkół.
 

Akademia Wynalazców


O programie

Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha to program edukacyjny dla gimnazjalistów prowadzony przez firmę Bosch w Polsce od 2011 r. Celem programu jest popularyzacja wśród młodzieży przedmiotów ścisłych – matematyki, fizyki, techniki oraz zainteresowanie jej uczelniami technicznymi, co może skutkować w przyszłości zwiększeniem kadry inżynierskiej w Polsce oraz przyczynić się do promocji uzdolnionych, młodych osób. Dotychczas w projekcie wzięło udział 7600 uczniów, którzy zgłosili 400 pomysłowych wynalazków. Program nagrodzono w Konkursie Kampania Społeczna Roku 2014 w kategorii programy edukacyjne firm (CSR). Natomiast w edycji 2015 tego plebiscytu projekt otrzymał wyróżnienie specjalne.


Partnerzy projektu

6 edycja programu Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha była organizowana przy współpracy Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej. Projekt wspierali również Mazowiecki Kurator Oświaty, Dolnośląski Kurator Oświaty, Wojskowa Akademia Technika, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Wrocławski Park Technologiczny. Program objęli patronatem: Wiedza i Życie, Młody Technik, Victor Gimnazjalista, Akademickie Radio Kampus, Akademickie Radio Luz, Portal Edukacja Internet Dialog.
 


 

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej