Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Studenci inspirują gimnazjalistów - trwają warsztaty Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

Redakcja portalu, 03 Marzec 16 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Studenci inspirują gimnazjalistów - trwają warsztaty Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

Uczniowie z mazowieckich i dolnośląskich gimnazjów po raz szósty uczestniczą w warsztatach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Gimnazjaliści budują roboty, testują wytrzymałość materiałów kompozytowych, konstruują proste napędy oraz poznają technikę druku w trójwymiarze, a w laboratoriach przeprowadzają doświadczenia i eksperymentują.


Podczas 50 warsztatów, które prowadzą studenci z Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej uczniowie mają okazję wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktyce i rozwijać swoją kreatywność. Podczas zajęć z budowy mostów gimnazjaliści uczą się jak ważna jest precyzja przy tworzeniu tego typu obiektów. Sami przeprowadzają testy obciążeniowe na skonstruowanych przez siebie modelach, a przy okazji uczą się praw fizyki i podstaw projektowania. Miłośnicy motoryzacji mogą poznać tajniki budowy zderzaka podczas zajęć poświęconych konstrukcji bolidów. Uczniowie na miniaturowych modelach przeprowadzają tzw. crashtesty i w ten sposób sprawdzają wytrzymałość materiałów kompozytowych. 
 

Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha

  / fot. materiały prasowe


Ponadto w tej edycji studenci przygotowali zajęcia, na których młodzi wynalazcy uczą się obsługi skanera 3D, który wykorzystują do tworzenia własnych, przestrzennych modeli. Od lat niesłabnącym powodzeniem cieszą się zajęcia z robotyki. Nowością w tym roku są zajęcia z budowy samolotów – gimnazjaliści mając do dyspozycji zaledwie kilka narzędzi konstruują proste maszyny, które następnie testują w tunelu aerodynamicznym. 

Dla uczniów, którzy poważnie myślą o karierze wynalazców w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej odbędą się zajęcia „Wynalazek. I co dalej?”. Warsztaty będą miały na celu nauczenie uczniów tego w jaki sposób należy mówić o swoim wynalazku, aby w przyszłości pozyskać potencjalnych inwestorów. Zajęcia te mają także pomóc uczniom zaprezentować swoje pomysły w czasie trwania II etapu Akademii Wynalazców, czyli konkursu na wynalazek. Dla uczniów wrocławskich szkół specjalne warsztaty poświęcone działaniu najmniejszych robotów świata zorganizuje Wrocławskich Park Technologiczny. 

Więcej informacji znajduje się na stronie programu www.akademiawynalazcow.edu.pl oraz na kanałach Social Media – Facebooku: www.facebook.com/akademia.wynalazcow i Snapchacie: akademiaboscha.


 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej