Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha

Znamy zwycięzców 6. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha
20 czerwca na Politechnice Warszawskiej odbyła się gala finałowa 6. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Pierwsze miejsce w konkursie na wynalazek zajął projekt Migacze. Urządzenie pełni role naręcznego, rowerowego sygnalizatora, który uruchamia się podczas skrętu. Wynalazek ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo rowerzystów na drodze.

Studenci inspirują gimnazjalistów - trwają warsztaty Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha
Uczniowie z mazowieckich i dolnośląskich gimnazjów po raz szósty uczestniczą w warsztatach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Gimnazjaliści budują roboty, testują wytrzymałość materiałów kompozytowych, konstruują proste napędy oraz poznają technikę druku w trójwymiarze, a w laboratoriach przeprowadzają doświadczenia i eksperymentują.

Od inspiracji do kreacji - rusza 6. edycja Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha
Motywem przewodnim tegorocznej edycji będą inspiracje. Uczniowie wezmą udział m.in. w kreatywnych warsztatach na Politechnice Warszawskiej i Wrocławskiej, spotkają się z młodymi wynalazcami oraz będę uczyli się sztuki wystąpień publicznych. Nowością w konkursie na wynalazek będzie kategoria Open, dotycząca nowych technologii.
Olimpiada Cyfrowa: Zawody Finałowe
Redakcja portalu 19 Kwiecień 2018
Regionalne konferencje programu Erasmus+ - razem zmieniajmy edukację w Polsce!
Redakcja portalu 19 Kwiecień 2018
Egzamin gimnazjalny 2018 - arkusze egzaminacyjne z części humanistycznej
Redakcja portalu 18 Kwiecień 2018
Dni NCN już za niespełna miesiąc w Gdańsku
Redakcja portalu 18 Kwiecień 2018
O motywacji na przykładach, czyli reklama w służbie edukacji
Ryszard Bieńkowski 17 Kwiecień 2018
Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana
~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21
Ku reformie szkół średnich - część I
~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14