Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Znamy laureatów II edycji ADAMED SmartUP

Redakcja portalu, 20 Wrzesień 16 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Znamy laureatów II edycji ADAMED SmartUP

Jeśli wybitni nastolatkowie biorą udział w unikalnym programie edukacyjnym, to efekt musi być nadzwyczajny. I taki był – druga edycja ADAMED SmartUP pokazała, jak wielu młodych Polaków chce się uczyć i wiązać z nauką swoją przyszłość. Blisko 3 500 nastolatków rywalizowało o profesjonalne konsultacje edukacyjne i pomoc w przygotowaniu do kariery naukowca. Najlepsza dziesiątka to uczniowie szkół ponadpodstawowych z różnych miast Polski, których łączy pasja oraz wyjątkowy talent do nauk ścisłych i przyrodniczych.


Galę, podczas której ogłoszono laureatów tegorocznej edycji ADAMED SmartUP, zorganizowano w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Wśród gości uroczystości znaleźli się reprezentanci najlepszych polskich uczelni, przedstawiciele rządu, biznesu oraz edukacji. Nagrody wręczyli przedstawiciele Rady Naukowej programu ADAMED SmartUP.
 

Adamed SmartUp

  / fot. materiały prasowe

Droga do sukcesu

Najważniejsi jednak tego wieczora byli uczniowie. Zwycięską dziesiątkę laureatów wyłoniono z grupy kilku tysięcy uczniów interesujących się nauką. W pierwszym etapie rekrutacji młodzi geniusze zmierzyli się z interaktywną grą naukową typu ARG. Kolejne kroki – wysyłka dokumentów aplikacyjnych, test wiedzy i rozmowy kwalifikacyjne – pozwoliły wybrać uczestników innowacyjnego obozu naukowego. Zastosowanie wieloetapowej rekrutacji pozwoliło sprawdzić wiedzę, umiejętności analitycznego myślenia, szybkiego łączenia faktów oraz dociekliwość kandydatów.

Trudno się dziwić determinacji i zaangażowaniu młodych ludzi – nagroda, o którą się starali to szansa na rozwój i światową karierę naukową. Każdy z laureatów otrzyma od organizatora programu profesjonalną, 10-miesięczną opiekę edukacyjną. W jej ramach mogą brać udział w warsztatach, kursach językowych i zajęciach z wybranych przedmiotów oraz współpracować z prestiżowymi instytutami naukowymi. Ponadto zapewniane jest im wsparcie w procesach rekrutacyjnych na najlepsze uczelnie wyższe. Ci, którzy wykażą się największym potencjałem i zaangażowaniem, zdobędą stypendium naukowe, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i aspiracji.


Sylwetki laureatów 2. edycji programu ADAMED SmartUP

Agata Janczak
To uczennica XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie. Ma 17 lat i pochodzi z Konstancina-Jeziornej. 

Jaromir Hunia
Jest siedemnastoletnim mieszkańcem Brzostka w województwie podkarpackim. Na co dzień uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. 

Milena Malcharek
To szesnastoletnia absolwentka Publicznego Gimnazjum nr 52 Ojców Pijarów w Krakowie, skąd również pochodzi. 

Mateusz Wawrzeńczyk
Pochodzi z miejscowości Micigózd w województwie świętokrzyskim i jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Ma 19 lat. 

Maria Michna
To osiemnastoletnia mieszkanka Szałszy w województwie śląskim. Jest uczennicą 3 Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu. 

Maciej Draguła
Pochodzi z Kątów Wrocławskich w województwie dolnośląskim. W tym roku ukończył XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Ma 19 lat. 

Wiktor Czepczyński
Siedemnastoletni mieszkaniec Międzychodu w województwie wielkopolskim, a także uczeń Zespołu Szkół Sióstr Urszulanek SKJ w Pniewach.

Jakub Wornbard
Ma 15 lat. Pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie w tym roku ukończył Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego. 

Jakub Dranczewski
Siedemnastolatek, pochodzący z Zielonej Góry, gdzie na co dzień uczęszcza do I Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego. 

Małgorzata Róg
Jest szesnastoletnią mieszkanką Mielca w województwie podkarpackim, gdzie uczęszcza do Gimnazjum nr 2. 


Pełny opis naukowych osiągnięć i zainteresowań dostępny jest na stronie internetowej programu ADAMED SmartUP pod adresem www.adamedsmartup.pl


Trzecia szansa na stypendium marzeń!

Chcesz wziąć udział w takiej niezwykłej przygodzie? Marzysz o karierze naukowej? Rejestracja do 3. edycji programu ruszyła 1 września na stronie www.adamedsmartup.pl. Zapisz się i powalcz o wyjątkowe stypendium!/informacja prasowa/


 

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej