Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Zdobądź stypendium na realizację pasji z PASJOPOLIS!

Redakcja portalu, 05 Wrzesień 16 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Zdobądź stypendium na realizację pasji z PASJOPOLIS!

W toruńskich, poznańskich, tczewskich, łódzkich, zielonogórskich i słupskich szkołach ponadgimnazjalnych wystartowała VI edycja Programu Stypendialnego Pasjopolis. Projekt jest skierowany do licealistów, którzy przede wszystkim chcą rozwijać swoje pasje. Nabór wniosków ruszył 5 września, zakończy się 2 października. Program jest realizowany przez firmę Apator SA oraz fundację Platon im. Kuby Rumińskiego.


O stypendia mogą ubiegać się wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (w tym: liceów ogólnokształcących i profilowanych, techników, szkół artystycznych i zawodowych) uczących się na terenie wybranych miast.  W sumie na przestrzeni 5 lat udało się już wesprzeć blisko 100 osób w rozwoju swoich pasji. – W naszych działaniach w ramach PASJOPOLIS staramy się wspierać ludzi młodych, inteligentnych, pasjonatów, niepokornych indywidualistów i cichych geniuszy, którzy często nie mieszczą się w stereotypowym wyobrażeniu o wzorowym uczniu. Szukamy osób, które potrafią zarazić nas swoją pasją i przez kolejny rok chcą tę pasję rozwijać. Zdajemy sobie sprawę, że pasji nie da się ocenić w szkolnej, pięciostopniowej skali. Dlatego chcemy pomagać marzeniom, które po prostu często nie mieszczą się w szkolnych statystykach  mówi Janek Świerkowski, koordynator programu.

Program Stypendialny Pasjopolis w 2014 roku został laureatem ogólnopolskiego konkursu na Dobre Stypendia w kategorii Lokalne NGO. Konkurs już od 5 lat jest organizowany przez Fundację Dobra Sieć oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. To dla nas ogromne wyróżnienie, podkreślające wagę 4 lat naszej wspólnej pracy nad projektem stypendialnym. To również sygnał dla innych organizacji, że współpraca międzysektorowa, pozwala realizować zróżnicowane i wartościowe programy, które są doceniane na arenie ogólnopolskiej.

Jak otrzymać stypendium? 

Zgłoszenia do programu PASJOPOLIS przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną. W zakładce WNIOSEK na stronie www.pasjopolis.pl znajduje się Wniosek o przyznanie wsparcia w ramach PASJOPOLIS. Wystarczy, że aplikujący opisze swoją pasję, wypełniając cztery moduły:
 
  1. Krótki opis pasji.
  2. Realizacja pasji w ciągu ostatnich trzech lat.
  3. Sposób w jaki przyznane stypendium wpłynie na rozwój pasji.
  4. Pomysł na realizację projektu związanego z pasją.

Pierwsze trzy moduły decydują o przyznaniu 15 Stypendiów Pasjopolis w wysokości 4500 zł (9 miesięcy x 500 zł). Ponieważ dwaj stypendyści będą mieli w trakcie trwania programu okazję na realizację swoich pomysłów w ramach Grantu Pasjopolis, w module czwartym znajduje się pytanie o pomysły na projekty. Maksymalna wartość wsparcia w ramach projektu to 4 000 zł.

Do formularza należy dołączać pliki w postaci minimum dwóch rekomendacji, referencji itd. Obligatoryjnym jest także załączenie skanu legitymacji szkolnej. Wnioski przesyłane są drogą elektroniczną, a następnie oceniane przez niezależną Komisję Stypendialną, w skład której wchodzą uznani pedagodzy, przedstawiciele firmy Apator SA i Fundacji Platon. Komisja swoje rekomendacje opiera tylko i wyłącznie na zgodności wniosków z celami i założeniami programu Pasjopolis.
 
 
PASJOPOLIS
 

/informacja prasowa/


 

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej