Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Trwa trzecia edycja konkursu na najlepszego nauczyciela muzyki w Polsce!

Redakcja portalu, 20 Marzec 18 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Trwa trzecia edycja konkursu na najlepszego nauczyciela muzyki w Polsce!

Polskie Stowarzyszenie Edukacji Muzycznej oraz patroni i partnerzy zapraszają do zgłaszania kandydatur wyróżniających się nauczycieli muzyki do kolejnej edycji konkursu Nauczyciel Muzyki. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 marca 2018 roku. Spośród zgłoszonych kandydatur jury wybierze 10 nominowanych do Nagrody Głównej.


Organizatorzy pragną poznać i nagrodzić najlepszych nauczycieli muzyki, przewodników i opiekunów muzycznych, ludzi, którzy potrafią zaszczepić miłość do muzyki, ciekawie i efektywnie jej uczyć. Uczestnikami konkursu mogą być nauczyciele w oświacie, w szkołach muzycznych, a także muzycy uczący, niezależnie od rodzaju muzyki dominującego w ich pracy.

W drugim etapie kandydaci nominowani do nagrody poproszeni będą o udzielenie wywiadów i udostępnienie zdjęć i filmów ilustrujących ich pracę. Popularyzacja ich osiągnięć pedagogicznych i organizacyjnych będzie stanowić wspólną akcję społeczną organizatorów i partnerów konkursu na rzecz dobrej edukacji muzycznej w Polsce. Na podstawie zgromadzonych materiałów jury przyzna Nagrodę NAUCZYCIEL MUZYKI 2017. 

Równolegle trwać będzie plebiscyt internetowy, w którym internauci przyznają NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas Gali rozdania nagród, na przełomie maja i czerwca 2018 roku.

Kandydatów do tytułu Nauczyciel Muzyki 2017 mogą zgłaszać wszyscy: pracodawcy, współpracownicy i uczniowie. W trzeciej edycji wprowadzono też nową zasadę i możliwość: do konkursu Nauczyciel Muzyki 2017 można zgłosić własną kandydaturę osobiście.

Tytuł Nauczyciela Muzyki 2015 otrzymała Pani Anna Korczakowska z Krakowa, Plebiscyt internetowy wygrała Pani Grażyna Maczek ze Starej Kamienicy. Kapituła Konkursu przyznała tytuł Nauczyciela Muzyki 2016 Państwu Annie i Adamowi Filipskim z Cekcyna w województwie kujawsko-pomorskim, twórcom działającego z sukcesem od blisko 30 lat lokalnego ekosystemu muzycznego, na który składają się zajęcia muzyczne w szkołach, ognisko muzyczne i Orkiestra „Campanella”. Plebiscyt internetowy na Nauczyciela Muzyki 2016 roku wygrała Pani Tamara Janicka z Olsztyna – nauczycielka muzyki, rytmiki i tańców w Niepublicznej Szkole Absolwent w Olsztynie, której uczniowie grają w licznych zespołach instrumentalnych, z pasją śpiewają i tworzą piosenki.

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej. Patroni i partnerzy: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Fundacja Muzyka jest dla wszystkich. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Polska Rada Muzyczna, Portal Muzykoteka Szkolna,, Fundacja Wszystkie mazurki świata, Orkiestra Sinfonia Varsovia, Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków.

Regulamin i formularze zgłoszeniowe znajdują się pod adresem: 
http://pseiam.pl/index.php/konkurs-nauczyciel-muzyki/139-konkurs-nauczyciel-muzyki-2017


/informacja prasowa/


 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Syzyfowa praca ministra czyli 8 roczników...

Katarzyna Hall 09 Styczeń 2019

RPD do MEN w sprawie dyskryminacji uczniów klas ósmych

Redakcja portalu 23 Grudzień 2018

Szkoła 2030: Kto nauczy dzieci tabliczki mnożenia i praw fizyki?

Redakcja portalu 23 Grudzień 2018

Bo z tylu różnych dróg przez życie? Czyli o marzeniach współczesnej młodzieży

Ryszard Bieńkowski 19 Grudzień 2018

Wielki finał Pomorskiej Akademii Kompetencji Obywatelskich

Redakcja portalu 17 Grudzień 2018


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej