Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Warsztaty dla szkół gastronomicznych po raz piąty

Redakcja portalu, 14 Luty 15 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Warsztaty dla szkół gastronomicznych po raz piąty

Polska kuchnia wcale nie musi być nudna! O walorach smakowych polskich produktów regionalnych i możliwościach ich przyrządzania w nowoczesny sposób dowiedzą się uczniowie szkół gastronomicznych. Piąta edycja projektu "Gotuj lokalnie" realizowana jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Nabór do projektu trwa od 17 do 23 lutego br.

Fundacja EFRWP przy współpracy z Akademią Marcina Budynka, przygotowała dla nauczycieli oraz uczniów ze szkół gastronomicznych cykl zajęć, poszerzających wiedzę na temat produktów tradycyjnych i regionalnych. W ramach projektu "Gotuj lokalnie" uczestnicy poznają liczne możliwości wykorzystania takich produktów w kreowaniu nowoczesnej kuchni, przy zachowaniu ich charakterystycznego smaku. Dodatkowo, warsztaty mają zachęcić przyszłych kucharzy do współpracy z lokalnymi producentami i rolnikami - dzięki temu potrawy przez nich serwowane zawsze zachowają wysoką jakość oraz podbiją serca gości.

Zgłoszenia do projektu - należy wypełnić formularz elektroniczny, dostępny na stronie www.efrwp.pl w terminie od 17 do 23 lutego br. W projekcie weźmie udział 18 szkół gastronomicznych z całej Polski. W pierwszej kolejności zakwalifikowane zostaną szkoły, które do projektu "Gotuj lokalnie" zgłosiły się w ubiegłym roku, ale z powodu braku miejsc znalazły się na liście rezerwowej. Kolejnym kryterium, decydującym o zakwalifikowaniu do projektu, będzie kolejność zgłoszeń.

Już od kilku lat staramy się pokazać młodym adeptom sztuki kulinarnej, że Polska jest bogata w tradycyjne, regionalne produkty, które w niecodzienny sposób można wykorzystać w gotowaniu. Przyszli szefowie powinni wiedzieć, że te wyjątkowe, lokalne produkty mogą stanowić podstawę nowoczesnej kuchni. W projekcie chcemy także zwrócić uwagę na korzyści, jakie płyną z bezpośredniej współpracy z producentami w zawodzie kucharza – mówi Marek Zagórski, Prezes Zarządu Fundacji EFRWP.

Projekt "Gotuj lokalnie" podzielony jest na trzy etapy: szkolenie z szefami kuchni, które w tej edycji przeprowadzą m.in. Marcin Budynek, Jerzy Pasikowski i Joseph Seeletso, skierowane do nauczycieli z placówek biorących udział w programie w ramach Targów EuroGastro 2015, warsztaty kulinarne prowadzone przez nauczycieli w szkołach (zajęcia teoretyczne oraz praktyczne), a także konkurs dla uczniów na danie główne wykorzystujące produkty regionalne. Jego zwycięzcy otrzymają nagrodę specjalną – kurs w Akademii Kulinarnej Marcina Budynka. Dodatkowo na wszystkich finalistów czekają nagrody rzeczowe.

Projekt "Gotuj lokalnie" realizowany jest przez Fundację EFRWP we współpracy z Akademią Kulinarną Marcina Budynka, przy wsparciu Fundacji Klub Szefów Kuchni.

Więcej informacji o projekcie "Gotuj lokalnie" znajduje się na stronie: www.efrwp.pl.


/informacja prasowa/


 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej