Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Wakacyjne atrakcje dla dzieci w poznańskim Muzeum Archeologicznym

Redakcja portalu, 01 Lipiec 09 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Wakacyjne atrakcje dla dzieci w poznańskim Muzeum Archeologicznym

Archeologów, historyków i antropologów, poza "dorosłymi" zagadnieniami, interesuje też problematyka najmłodszych. I to właśnie z perspektywy dziecka spojrzeli na dawne zabawy i zabawki twórcy wystawy przygotowanej przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu we współpracy z Wydziałem Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Ekspozycji "Dusze maluczkie - dzieci i dzieciństwo poprzez wieki" będą towarzyszyły wakacyjne warsztaty dla najmłodszych.

Na ekspozycji zostaną zaprezentowane pozostałości królestwa dzieci - z których najstarsze sięgają swą metryką epoki kamienia, najmłodsze zaś z powodzeniem odnaleźlibyśmy w kufrach naszych dziadków. O tym, że zabawa jest potrzebą każdego wieku, będzie się można przekonać korzystając z licznych rekonstrukcji zabawek przygotowanych w ramach wystawy.

"Proponujemy również spojrzenie na dziecko oczami jego najbliższych, towarzysząc im w narodzinach, pielęgnacji ich pociech, pierwszych krokach i posiłkach a także stroju i metodach edukacji" - zapowiada Agnieszka Stempin z poznańskiego muzeum.

Dodaje, że wystawa pomoże zrozumieć współczesnym, na jaki świat przychodziły dawniej dzieci, czego się po nich spodziewano, jak wprowadzano w dorosłe życie.

Poza wystawą, na czas wakacji Muzeum Archeologiczne przygotowało także inne atrakcje. W czwartek, 9 lipca, organizuje warsztaty "Wakacje ze zwierzętami' czyli bliskie spotkania z krokodylami z Nilu, tajemniczymi egipskimi kotami, rączymi rumakami Scytów, wielkimi prehistorycznymi mamutami i zwierzętami pierwszych rolników.

Z kolei 23 lipca, podczas "Egzotycznych wakacji", dzieci odbędą podróż na wyspy Oceanu Spokojnego. Odkryją tajemnice ogromnych posągów z Wyspy Wielkanocnej, zaznają przyjemności na Haiti i poznają tajemnice Polinezyjczyków.

6 sierpnia na młodych gości czekają "Wakacje z alfabetem" czyli spotkania z pismem przeszłości. Dzieci spróbują napisać hieroglifami list z wakacji, dowiedzą się czym było pismo klinowe, a najpilniejsi być może zadziwią kolegów znajomością łaciny i greki.

Ostatnie warsztaty, 27 sierpnia, noszą tytuł "Wakacje z Cezarem i Kleopatrą". Miłośnicy starożytnego Egiptu i Rzymu odbędą prawdziwą podróż w czasie. Dziewczynki będą mogły ujrzeć siebie w makijażu słynnej królowej, a chłopcy poczują, jak to jest znaleźć się w skórze wielkiego wodza.

Wszystkie warsztaty rozpoczynają się o 16.00 w siedzibie muzeum, ul. Wodna 27 w Poznaniu. Wystawa będzie czynna od 1 lipca do 30 września.

Więcej informacji na stronie Muzeum Archologicznego w Poznaniu

 

Źródło: Serwis Nauka w Polsce

 

 

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Szkoły niepubliczne skrzywdzone? STO interweniuje w sprawie dotacji

Redakcja portalu 14 Wrzesień 2019

30 lat wolności - zapraszamy na konferencję dla nauczycieli!

Redakcja portalu 13 Wrzesień 2019

HFPC pyta Ministerstwo Edukacji Narodowej o sytuację uczniów z niepełnosprawnościami

Redakcja portalu 07 Wrzesień 2019

Startuje II edycja Konkursu #cojaczytam

Redakcja portalu 06 Wrzesień 2019

Narodowe Czytanie 2019

Redakcja portalu 05 Wrzesień 2019


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej