Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


TAURON uczy bezpieczeństwa

Redakcja portalu, 31 Lipiec 15 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

TAURON uczy bezpieczeństwa

W jaki sposób przekazać dzieciom wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej? Jaka metoda jest skuteczna? I czy istnieje odpowiedni moment w życiu dziecka, w którym należy podjąć się tego zadania? Odpowiedzi na te pytania znaleźli pracownicy firmy TAURON Dystrybucja, którzy właśnie zakończyli drugą edycję programu "Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka".

Ideą cyklicznego programu jest realizacja działań mających na celu edukację dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej. "Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka" skierowane są także do rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Podczas tegorocznej akcji firma po raz kolejny przeprowadziła bezpłatne zajęcia dydaktyczne w szkołach podstawowych z południowej Polski z udziałem swoich ekspertów. Dzieci z placówek, które zdecydowały się przystąpić do programu mogły dodatkowo: zwiedzić objazdowe miasteczka edukacyjne, gdzie m.in. miały okazję zgłębić wiedzę o zasadach bezpiecznego użytkowania energii. Uczestniczyły one w ciekawych doświadczeniach fizycznych związanych z wytwarzaniem i przewodnictwem prądu. W ramach programu dla najmłodszych zorganizowano również spektakl teatralny Pstryk! I wszystko jasne czy Tesla vs Edison czyli z prądem lub pod prąd.

Zdając sobie sprawę z faktu, że elektronika jest dziś naturalnym otoczeniem dzieci, firma rozszerzyła w tym roku program o innowacyjną platformę online – Krainę Tauronka. Ta złożona z tematycznych quizów i zadań zręcznościowo-logicznych gra, zaangażowała dzieci z całej Polski w zabawę, która pozwoliła im rozbudzić ciekawość poruszonymi zagadnieniami i zapamiętać zdobyte informacje. W trakcie Krainy Tauronka firma zadbała także o zaawansowane funkcje kontroli zarządzania profilami uczniów przez nauczycieli i atrakcyjne nagrody.

Kolejnym krokiem, który w przystępny i obrazowy sposób budował wiedzę dzieci z zakresu bezpiecznego użytkowania prądu jest film krótkometrażowy Agenci w czerni. Jego scenariusz wyłoniono w drodze konkursu zorganizowanego podczas pierwszej edycji programu. Film zrealizowano przy współpracy z  Krakowską Fundacją Filmową i jest on dostępny na stronie www.bezpiecznikitaurona.pl oraz na oficjalnym kanale YouTube firmy.

Nasz program "Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka" jest ważnym elementem działań edukacyjnych firmy skierowanych do najmłodszych. Mamy nadzieję, że jego realizacja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i świadomości dzieci. W tym również podczas wakacji, kiedy zdarzają się wypadki niefrasobliwego zbliżania się do infrastruktury energetycznej i np. bardzo niebezpiecznego wchodzenia na słupy energetyczne – podkreśla Marcin Marzyński z TAURON Dystrybucja.

O skuteczności prowadzonych przez firmę działań w dwóch edycjach akcji świadczą: liczba ponad 123 tys. przeszkolonych dzieci, 1180 placówek, w których odbyło się łącznie 4 tys. lekcji.  By osiągnąć takie rezultaty w akcję zaangażowanych było 90 wolontariuszy ze spółki. Start działań kolejnej edycji zaplanowano na wrzesień 2015 roku.

Więcej informacji na stronie www.bezpiecznikitaurona.pl.


/informacja prasowa/


 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej