Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Rosną inwestycje szkół w nowoczesne rozwiązania IT

Redakcja portalu, 16 Sierpień 10 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Rosną inwestycje szkół w nowoczesne rozwiązania IT

W Polsce sprzedaż wizualizerów jak i tablic interaktywnych również notuje zauważalne wzrosty. Firma badawcza Futuresource Consulting prognozuje, że w 2010 r. wartość rynku wizualizerów w Europie Zachodniej i USA osiągnie poziom ok. 200 mln dolarów, a w kolejnym roku sprzedaż wizualizerów będzie wyższa aniżeli tablic interaktywnych. Obecnie w USA na osiem klasopracowni przypada jedna wyposażona w wizualizer, jednak w 2011 r. proporcje te zmienią się diametralnie i na trzy pracownie szkolne przypadnie jedna wyposażona w wizualizer.

Wzrost zainteresowania nowoczesnymi rozwiązaniami IT ze strony szkół oraz biznesu widać również na polskim rynku, czego dowodzą dane płynące z Veracomp – dystrybutora zaopatrującego rynek m.in. w tablice interaktywne, wizualizery czy projektory. – „Sprzedaż tablic interaktywnych w pierwszym półroczu br. była aż o 50 proc. wyższa w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem. Natomiast wzrost sprzedaży wizualizerów w tym samym okresie ukształtował się na poziomie 40 proc. Rozwiązania te trafiły głównie do szkół, które unowocześniają wyposażenie swoich klasopracowni” – powiedział Adam Koźbiał, product manager w Veracomp SA.

Przeprowadzona analiza sprzedaży tablic interaktywnych pokazuje dodatkowo, że zmieniły się preferencje zakupowe dotyczące wielkości pożądanej tablicy. – „W pierwszym półroczu 2009 r. największym zainteresowaniem cieszyły się tablice interaktywne o mniejszych rozmiarach, a najbardziej popularnymi były urządzenia o przekątnej 72”. Natomiast pierwsze sześć miesięcy 2010 r. przyniosły z kolei inny trend – szkoły inwestowały głównie w tablice interaktywne o przekątnej 78”. Rosła również sprzedaż tablic o większych rozmiarach: przekątne 80” oraz 105” także zyskały na zainteresowaniu ze strony placówek edukacyjnych.” – dodaje Adam Koźbiał.

Oferta Veracomp w zakresie rozwiązań audiowizualnych dla edukacji oraz biznesu to obecnie kilka rodzajów urządzeń służących do nowatorskiego przeprowadzania zajęć lekcyjnych i firmowych szkoleń. Wśród tablic interaktywnych, Veracomp proponuje urządzenia o rozmiarach od 60” do 105” trzech producentów: 2x3 Interactive Board, CleverBoard oraz PolyVision. Do prezentowania na ekranie niewielkich obiektów służą natomiast wizualizery – Veracomp oferuje tutaj rozwiązania marki Samsung oraz Avermedia. Dość istotnym elementem wyposażenia nowoczesnej klasopracowni czy sali konferencyjnej jest projektor – w Veracomp dostępne są urządzenia producentów NEC, Optoma oraz Panasonic. Warto też wspomnieć o systemach do głosowania (Cleverclick, Wordwall), które pozwalają w prosty i szybki sposób sprawdzać wiedzę uczniów.

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej