Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Projekty społeczne otwierają drogę na rynek pracy. W nowej Olimpiadzie, ponad siedem tysięcy licealistów uczy się zarządzania w praktyce

Redakcja portalu, 14 Grudzień 14 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Projekty społeczne otwierają drogę na rynek pracy. W nowej Olimpiadzie, ponad siedem tysięcy licealistów uczy się zarządzania w praktyce

Zakończyła się rejestracja w pierwszej praktycznej i zespołowej olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii". Ponad siedem tysięcy licealistów zrealizuje projekt społeczny. Każdy z nich otrzyma międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami. Przede wszystkim zmienią swoje otoczenie na lepsze i nauczą się pracować w grupie.

Skąd tak duża liczba chętnych? – W polskich szkołach króluje teoria, oderwana od potrzeb rynku pracy. Uczniowie nie mają okazji zdobywać praktycznych umiejętności, a projekty społeczne to dla młodych ludzi unikatowa okazja do zdobywania doświadczenia i kompetencji cenionych na rynku pracy – mówi Paula Bruszewska, Prezes Social Wolves, organizatora olimpiady. O atrakcyjności nowej olimpiady dla uczniów najlepiej świadczy fakt, że wiadomość o niej błyskawicznie rozeszła się pomiędzy szkołami. Na jedną szkołę odwiedzoną przez organizatorów przypadają aż trzy, z których uczniowie zgłosili się do olimpiady dzięki rekomendacji ich znajomych.

Przez najbliższe miesiące uczestnicy stworzą zespoły projektowe, które najpierw zaplanują, a następnie zrealizują swoje przedsięwzięcia. Czeka ich wiele wyzwań. Będą tworzyć budżety i harmonogramy, rozdzielać zadania, przekonywać partnerów, rozmawiać z mediami i budować społeczność odbiorców. Portal www.zwolnienizteorii.pl prowadzi ich krok po kroku przez zarządzanie projektem, pokazując jak skutecznie, odpowiedzialnie i zespołowo osiągać cele. Na koniec, każdy, kto ukończy swój projekt, otrzyma prestiżowy międzynarodowy certyfikat Project Management Institute.

Licealiści stworzyli projekty z każdej dziedziny – przeważa tematyka kulturalna (20%) i edukacyjna (14%). Zgłosili też wiele projektów skierowanych do społeczności lokalnej (15%) i związanych z promocją społeczeństwa obywatelskiego (9%).

W Bielsku-Białej młodzi zebrali już ponad 10 000 fanów na facebooku dla kampanii zachęcającej do świadomego wyboru kierunku studiów. W Warszawie – tworzą innowacyjny portal z bazą danych na temat uniwersytetów z całego świata, w Poznaniu – uczą przedszkolaków śpiewać po francusku, w Zawierciu – organizują zbiórkę charytatywną dla dzieci. Uczniowie z całej Polski zadeklarowali realizację ponad tysiąca tego typu projektów, a profesjonalizm i ambicja robią wielkie wrażenie.

Fundacja Social Wolves prowadzi programy angażujące młodzież do projektów społecznych. – Poparte teorią praktyczne działania to najlepszy sposób na zdobywanie kompetencji menadżerskich, a zrealizowanie projektu społecznego pozwala poznać radość z pomagania innym, której nie da się zapomnieć przez całe życie. Jednocześnie, Olimpiada pozwala nam na bardzo wczesnym etapie odkryć niezwykle przesiębiorczych licealistów, których pierwsze sukcesy mogą zainteresować najlepszych pracodawców inwestujących w młode talenty – dodaje Paula Bruszewska. 

Partnerami strategicznymi "Zwolnionych z teorii" są Microsoft oraz Fundacja PZU. Patronatu udzielili Prezydent RP Bronisław Komorowski 25-lecie Wolności oraz Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Partnerami merytorycznymi są Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, dom mediowy MEC Global oraz firma szkoleniowa Management Training & Development Center.


/informacja prasowa/


 

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:



ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej