Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Premier Beata Szydło: Reforma edukacji jest jedną z najtrudniejszych, które przygotował rząd

Redakcja portalu, 16 Październik 17 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Premier Beata Szydło: Reforma edukacji jest jedną z najtrudniejszych, które przygotował rząd

"Nie ma zawodu nauczyciela, jest służba: pedagoga, nauczyciela, wychowawcy" – stwierdziła premier Beata Szydło podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Najlepsi uczniowie z całego kraju odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów. Nauczycielom zasłużonym dla polskiej szkoły wręczono odznaczenia państwowe, medale, nagrody ministra edukacji narodowej oraz tytuły Honorowego Profesora Oświaty.

 

  / fot. P. Tracz/KPRM


Służba pełna poświęceń

– Los nauczyciela i ucznia splata się. Wasze sukcesy są też sukcesami waszych nauczycieli i wychowawców – zwróciła się do uczniów premier Szydło. Podkreśliła, że nauczyciele poświęcają swoje życie zawodowe temu, żeby wychować i wykształcić ludzi, którzy będą potrafili kreatywnie zmieniać Polskę na lepsze.

– Nie ma zawodu nauczyciela, jest służba: pedagoga, nauczyciela, wychowawcy – podkreśliła premier Szydło. Przypomniała, że w ubiegłym roku odbyło się podobne spotkanie, a wówczas przed rządem stało duże wyzwanie w postaci reformy systemu edukacji. Jej celem była zmiana polskiej szkoły na bardziej przyjazną dla uczniów. – Uczniowie będą zdobywali nie tylko wiedzę, ale będą także świetnie przygotowani do pokonywania kolejnych etapów życiu. Szkoła będzie też kładła nacisk na wychowywanie i pokazywanie wartości, piękna świata i jego odkrywanie, w imię poszanowania każdego człowieka i naszej tradycji, kultury, ale też różnorodności, w której przyszło nam żyć – powiedziała szefowa rządu.


Dobra szkoła w wielu wymiarach

Premier Szydło przyznała, że to była jedna z najważniejszych i najtrudniejszych reform jej rządu, ale zdecydowano się na jej wprowadzenie, ponieważ tego oczekiwali m.in. rodzice i pedagodzy. – Musieliśmy sprostać połączeniu przyszłości polskiej szkoły, dobra uczniów i nauczycieli – powiedziała. Szefowa rządu podczas spotkania w KPRM mówiła również o wyzwaniach związanych z wprowadzeniem zmian w systemie edukacji i podkreśliła, że ustawa była dobrze skonsultowana społecznie. Premier podziękowała wszystkim osobom, które miały udział we wdrażaniu reformy, m.in. minister edukacji narodowej, dyrektorom szkół, kuratorom oświaty, nauczycielom, pedagogom, uczniom i ich rodzicom.

Proces edukacji jest niezwykle trudny. Wymaga on wielu poświeceń, determinacji, konsekwencji i mądrości na każdym etapie – podkreśliła Beata Szydło. Zwracając się do nauczycieli, szefowa rządu życzyła im, by ich praca spełniała ich wszystkie oczekiwania i była satysfakcjonująca. 


Gratulacje dla wybitnej polskiej młodzieży

Według premier "tylko dobra współpraca, porozumienie i możliwość tworzenia zespołu uczeń-nauczyciel-pedagog-wychowawca-rodzice da takie efekty, jakich się spodziewamy". Chodzi o to, by młodzi Polacy współzawodniczyli ze swoimi kolegami na całym świecie, bez kompleksów i bez jakichkolwiek zahamowań. – Polska młodzież jest wspaniała. Potrafi konkurować w różnych dziedzinach i jest doskonale przygotowana. Ale chcemy, żeby byli jeszcze lepsi, żeby swoje talenty wykorzystywali tutaj w Polsce – zaznaczyła.
 
Beata Szydło pogratulowała również wszystkim stypendystom i osobom, które były "przewodnikami" ich sukcesów. – Życzę, by wasze pasje nadal się rozwijały. Byście nigdy ich nie zaniechali, bo wasza ciekawość świata i to, że jesteście tak kreatywni i potraficie mierzyć się z wyzwaniami, jest tym, co macie najcenniejsze, ale i my mamy najcenniejsze – powiedziała. Jak dodała, "dzięki waszym pasjom i osiągnięciom będziemy mogli myśleć o tym, że jeszcze szybciej i lepiej Polska będzie się rozwijała".


źródło: Kanelaria Prezesa Rady Ministrów


 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej