Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Prawie 5,6 tys. dzieci i 1,6 tys. dorosłych uczestniczyło w naukowych spotkaniach z ekspertami "Planety Energii"

Redakcja portalu, 07 Grudzień 13 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Prawie 5,6 tys. dzieci i 1,6 tys. dorosłych uczestniczyło w naukowych spotkaniach z ekspertami "Planety Energii"

W ostatnich tygodniach eksperci z programu edukacyjnego „Planeta Energii” gościli w czterech miastach w Polsce. Podczas wizyt naukowcy zachęcali najmłodszych do bezpiecznego i oszczędnego korzystania z energii elektrycznej. A wszystko to w ramach trwającego do 31 stycznia 2014 roku ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego „Planeta Energii”.

Czym jest prąd? Jak bezpiecznie z niego korzystać? Jak zachować się podczas burzy? Co zrobić w przypadku porażenia pądem? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali mieszkańcy Trójmiasta, Torunia, Kalisza i Łodzi, którzy włączyli się do wspólnej zabawy z ekspertami „Planety Energii”.

 

Planeta Energii


Wizyty zorganizowane zostały w ramach ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego Grupy ENERGA, do którego mogą przystąpić nauczyciele i uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Jego głównym celem jest popularyzacja wśród najmłodszych wiedzy nt. energii elektrycznej oraz kształtowanie odpowiedzialnych i proekologicznych postaw. Konkurs trwa do 31 stycznia, a zatem to ostatnia szansa na udział w programie i zdobycie atrakcyjnych nagród, w tym dwudniowej wizyty naukowego miasteczka „Planeta Energii” w swojej miejscowości.

Wizyta ekspertów programu „Planeta Energii” to przedsmak nagrody głównej w naszym konkursie – mówi Marta Dankowska, koordynator programu z Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA. – Mamy nadzieje, że zarówno dzieci, jak i dorośli przekonali się, że warto wziąć udział w programie „Planeta Energii”, do czego serdecznie zachęcamy.

Program „Planeta Energii” już od dwóch lat aktywnie wspiera doktor nauk fizycznych, znany dziennikarz naukowy i popularyzator nauki Tomasz Rożek.

Rolą zarówno nauczycieli, jak i rodziców jest uświadamianie i edukacja dzieci już od najmłodszych lat, pokazywanie otaczającego je świata i kształtowanie właściwych postaw – mówi Tomasz Rożek. – Dzieci  najlepiej uczą się poprzez doświadczenia czy eksperymenty, a „Planeta Energii” wychodzi poza standardowe ramy edukacji. To nauka poprzez i zabawę oraz język dostosowany do wieku najmłodszych. Nasz program w prosty i przyjazny sposób uczy ważnych zagadnień związanych z bezpiecznym i racjonalnym użytkowaniem prądu. Dlatego zachęcam gorąco wszystkich nauczycieli do udziału w konkursie, bo naprawdę warto.


To już ostatni dzwonek, by wziąć udział w konkursie edukacyjnym „Planeta Energii”!

Do konkursu może przystąpić każdy nauczyciel, który przeprowadzi w swojej klasie minimum trzy lekcje dotyczące energii elektrycznej, w oparciu o otrzymane od Grupy ENERGA materiały dydaktyczne oraz podejmie dodatkowe działanie autorskie. Spośród uczestników, którzy do 14 lutego 2014 r. złożą sprawozdania z przeprowadzonych zajęć, jury konkursu wybierze dziesięciu laureatów. Ogłoszenie wyników nastąpi 14 marca 2014 roku.

Przygotowany specjalnie z myślą o programie zeszyt metodyczny pt. „ENERGA przedstawia: W krainie prądu elektrycznego” zawiera sześć przykładowych scenariuszy lekcji nt. bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z prądu elektrycznego. Nauczyciele mają swobodę w ich modyfikowaniu i dodawaniu własnych pomysłów. Dzięki temu nauka odbywa się poprzez zabawę i interakcję.


Moc energetycznych nagród!

Dziesięć zwycięskich klas zostanie nagrodzonych dwudniową wizytą mobilnego centrum naukowego w swojej miejscowości. Dodatkowo przyznanych zostanie pięćdziesiąt wyróżnień w postaci pomocy naukowych, a zaangażowanie nauczycieli premiowane będzie specjalnymi certyfikatami. Na każde dziecko z nagrodzonej i wyróżnionej klasy czekają także niesamowite edukacyjne prezenty.


Miasteczko ENERGI już na wiosnę odwiedzi dziesięć miast!

W tegorocznej edycji programu interaktywne miasteczko „Planeta Energii” zaskoczy wszystkich swoją nową odsłoną. Obok trzech namiotów i atrakcji znanych z poprzednich edycji, jak eksperymenty i doświadczenia naukowe, czy pokaz filmu 3D, pojawią się nowe, dzięki którym nauka o energii elektrycznej stanie się fascynującą wyprawą do krainy prądu.Mobilne centrum ENERGI wyruszy w energetyczną trasę po Polsce już w kwietniu i maju 2014 roku.


Więcej informacji na temat programu, w tym scenariusze lekcji oraz pomoce naukowe w formie elektronicznej dostępne są na stronie www.PlanetaEnergii.pl.


Honorowy patronat nad programem „Planeta Energii" sprawują Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Patronem merytorycznym jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Patronat medialny nad programem objęła „Gazeta Wyborcza”.


/informacja prasowa/

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:



ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej