Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Pomoc dla nauczycieli matematyki, technologii informatycznej i przedsiębiorczości - bezpłatne materiały dydaktyczne na platformie Moodle w ramach projektu "Żyj twórczo. Zostań M@T.e-MANIAKIEM"

Redakcja portalu, 05 Wrzesień 13 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Pomoc dla nauczycieli matematyki, technologii informatycznej i przedsiębiorczości - bezpłatne materiały dydaktyczne na platformie Moodle w ramach projektu "Żyj twórczo. Zostań M@T.e-MANIAKIEM"

Dynamiczny rozwój innowacji wprowadzanych do polskich szkół stawia przed nauczycielami wyjątkowo trudne zadanie. Teraz nie wystarczy być dobrym wykładowcą z olbrzymią wiedzą na temat wykładanego przedmiotu – w dobie tablic interaktywnych i iPadów wymagana jest także perfekcyjna obsługa komputera, umiejętność korzystania z elektronicznych narzędzi pomocniczych oraz spore pokłady kreatywności. Czy polscy nauczyciele skazani są na samych siebie i własną pomysłowość?

 

matemaniak


Cele projektu

Na szczęście w miarę jak rozprzestrzeniają się różnego rodzaju innowacje, równomiernie powstają projekty mające na celu wsparcie docelowych grup. Jednym z takich projektów jest Żyj twórczo. Zostań M@T.e-MANIAKIEM zrealizowany przez Wyższą Szkołę Europejska im. ks. Tischnera w Krakowie. To projekt, którego celem jest pobudzenie kreatywności i logicznego myślenia wśród nauczycieli oraz uczniów gimnazjów i liceów. Poprzez wzbogacenie systemu nauczania przedmiotów ścisłych: matematyki, informatyki/technologii informatycznej i przedsiębiorczości oraz zainicjowanie zmian w systemie edukowania, twórcy projektu chcą, by uczniowie nie tylko polubili wyżej wymienione zajęcia, ale chętnie będą wiązać z nimi swoją przyszłość. 

W ramach projektu opracowano Kompleksowy Model Kształtowania Kompetencji Kluczowych (KMKKK). Składają się na niego:
 

  • system diagnozy 3 kluczowych kompetencji,
  • system monitorowania rozwoju kompetencji,
  • system motywowania uczniów,
  • nowoczesne i atrakcyjne dla młodzieży pomoce dydaktyczne.


Ponadto projekt bogaty jest w filmy, gry strategiczne i niestandardowe scenariusze lekcji.

Wdrożenie takiego systemu jest szansą na indywidualizację nauki uczniów; ma to szczególne znaczenie w przypadku przedmiotów ścisłych, gdzie dostosowanie programu do możliwości poszczególnych uczniów znacząco poprawia osiągane wyniki.  


Materiały dla nauczycieli

Pojawienie się zjawiska cyfryzacji wywołało w społeczeństwie nauczycielskim różne reakcje; jedni podeszli do tematu z entuzjazmem, widząc w nim szansę na polepszenie standardów edukacji, inni biernie przyglądają się zjawisku z dozą niepewności, zainteresowania i obaw, pozostali traktują je jako inwazję na konwencjonalne metody nauczania i zamach na utrwalany przez lata system. Istnienie projektów takich jak Żyj twórczo. Zostań M@T.e-MANIAKIEM dowodzi temu, że jest na nie spore zapotrzebowanie i należy z nich korzystać; to jedyny sposób, by przekonać sceptycznych i pomóc tym, którzy już chcą działać, ale nie wiedzą jak.

W ramach projektu Żyj twórczo. Zostań M@T.e-MANIAKIEM nauczyciele matematyki, technologii informatycznej i przedsiębiorczości mogą bez ograniczeń korzystać z udostępnionych materiałów wyprodukowanych w czasie projektu. Materiały powstałe w ramach realizacji projektu m.in.: scenariusze lekcji, zadania, kursy DL, filmy oraz gry edukacyjne, opracowane zostały z myślą o rzetelnej i skutecznej motywacji oraz kontroli postępów uczniów w nauce. 

Materiały dostępne są  bezpłatnie na  platformie internetowej Moodle: moodle.matemaniak.pl (uwagi kierować należy na adres: jnowak@wse.krakow.pl).

Dodatkowe informacje o projekcie Żyj twórczo. Zostań M@t.e-MANIAKIEM dostępne są na  stronie internetowej: www.matemaniak.pl

Projekt „Żyj twórczo. Zostań M@t.e-MANIAKIEM” finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach działania 3.3 Poprawa jakości kształcenia; priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

logotypy UE

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej