Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


ORLEN dofinansuje sprzęt sportowy - rusza konkurs dla szkół podstawowych: Wartościowa lekcja WF!

Redakcja portalu, 06 Kwiecień 16 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

ORLEN dofinansuje sprzęt sportowy - rusza konkurs dla szkół podstawowych: Wartościowa lekcja WF!

PKN ORLEN ogłasza konkurs na Wartościową lekcję WF. Pomysły uczniów ze szkół podstawowych klas IV-VI, które uzyskają najlepsze oceny jury zostaną nagrodzone finansowo. W konkursie do zdobycia jest od 5 do 20 tysięcy złotych, dedykowanych na doposażenie szkoły w sprzęt sportowy lub na remont boiska.


Wartościowa lekcja WF jest inicjatywą, której celem jest skłonienie dzieci i nauczycieli do wspólnej dyskusji nad znaczeniem zajęć sportowych w szkole i stworzenie zasad promujących aktywność fizyczną oraz postawę fair play jakie mogłyby obowiązywać na lekcjach wychowania fizycznego w szkołach podstawowych.

Aby wziąć udział w pierwszej edycji Konkursu należy przygotować plakat przedstawiający Kodeks Wartościowej lekcji WF, czyli 10 kluczowych zasad motywujących uczniów do aktywnego uczestnictwa w lekcjach oraz zachowania fair play. Plakat może być wykonany dowolną techniką plastyczną. Można więc malować, rysować, kleić, wycinać i „gimnastykować się” w taki sposób, aby zdobyć nagrodę. Wszystkie chwyty dozwolone, o ile wpisują się w regulamin konkursowy, dostępny na stronie www.wf.orlen.pl.

– Inaugurując nasz pomysł, chcemy zaktywizować młodzież i szkoły do dyskusji nad znaczeniem zajęć sportowych w szkole. Chcemy także promować edukację z zakresu zdrowego i aktywnego stylu życia oraz wartości etyczne w sporcie – powiedział Rafał Pasieka – dyrektor wykonawczy ds. marketingu z PKN ORLEN.

Zgodnie z ideą konkursu, szkoły które otrzymają nagrody od sponsora, powinny je przeznaczyć na zakup sprzętu sportowego lub na remont boiska szkolnego. W pierwszej edycji konkursu prace będą przyjmowane z określonych jednostek terytorialnych, na obszarach których PKN ORLEN prowadzi aktywność gospodarczą. Szczegółowe dane znajdują się w regulaminie konkursu Wartościowa lekcja WF.

Prace można zgłaszać w terminie do 31 maja 2016 roku, a wyniki zostaną ogłoszone 13 czerwca 2016 roku na stronie www.wf.orlen.pl. Sponsorem Konkursu jest PKN ORLEN, natomiast Partnerem Fundacja ORLEN Dar Serca.

Wartościowa lekcja WF to kolejny projekt zainicjowany przez PKN ORLEN na rzecz wychowania fizycznego młodych Polaków. W ubiegłym roku była to akcja pod hasłem „Lekcja WF z mistrzem”, realizowana w kilku miastach w Polsce. Jak wynika z naszych obserwacji zajęcia młodzieży ze znanymi sportowymi idolami, którym wielu kibicuje podczas transmisji z wielkich wydarzeń, udowodniły młodym uczestnikom, że aktywność tocząca się poza światem wirtualnym widzianym na ekranie komputera, jest nie tylko ciekawa, ale również atrakcyjniejsza i zdrowsza.

– Zaczynałem przygodę ze sportem 20 lat temu, a wciąż jest to dla mnie wielka frajda i zabawa, choć sport uprawiam wyczynowo. Początkiem fascynacji sportem zawsze jest lekcja WF. Jestem przekonany, że dobrze zorganizowane zajęcia sportowe w szkole mogą być także świetną zabawą i alternatywą dla lenistwa przed komputerem czy telewizją – uważa Tomasz Majewski dwukrotny mistrz olimpijski zawodnik grupy sportowej ORLEN.

 

Wartościowa lekcja WF/informacja prasowa/ 

Podziel się
KOMENTARZE
foto

Paykasa(Gość) z: http://paykasatr.net, 07 Kwiecień 16 11:32

Wartościowa lekcja WF to kolejny projekt zainicjowany przez PKN ORLEN na rzecz wychowania fizycznego młodych Polaków

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej