Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


"O Kasi, co gąski zgubiła" w Internetowym Teatrze TVP dla szkół

Redakcja portalu, 29 Luty 16 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

"O Kasi, co gąski zgubiła" w Internetowym Teatrze TVP dla szkół

Telewizja Polska S.A. wspólnie z krakowskim Teatrem Groteska, zaprasza do obejrzenia prawdziwie góralskiej historii pt. "O Kasi, co gąski zgubiła". Oprócz zgromadzonej w teatrze widowni, przedstawienie zobaczą na żywo uczniowie z setek szkół w całej Polsce. Będzie to możliwe dzięki realizowanemu przez Telewizję Polską projektowi "Internetowy Teatr TVP dla szkół". Spektakl, rozpocznie się 18 marca br. o godzinie 11.30. Przekaz dostępny będzie w formie kodowanej transmisji internetowej.


Znakomity spektakl Teatru Groteska potwierdza ponadczasowość utworu, będącego klasyką literatury dziecięcej. To opowieść o gęsiareczce Kasi, której gąski porwał Wilk głodomór, osadzona została w klimacie pełnej ciepła, autentycznej góralszczyzny. 

Zrozpaczona zniknięciem gąsek dziewczynka wyrusza w drogę, by je odnaleźć. W poszukiwaniach pomagają jej napotkani ludzie, zwierzęta i skrzaty – to dzięki ich życzliwości historia kończy się szczęśliwie. Wędrując z Kasią widzowie spotykają szereg przyjaznych postaci: gospodynię Matuskę, Kowala Ambrożego i jego żonę Kowalową Ambrożynę, odważnego Jasia Juhasa, leśne Skrzaty.  

Razem z bohaterami tej historii podziwiać będziemy piękno górskiej przyrody oraz przyglądać się nastrojowym wschodom i zachodom słońca. Spotkamy też Jeża, Zająca i innych mieszkańców lasu. Charakterystyczne lalki i pomysłowa scenografia, muzyka inspirowana góralskim folklorem, rytmiczne piosenki oraz doskonały ruch sceniczny stanowią o atrakcyjności przedstawienia. 

Aktorzy Groteski zbudowali szereg przyjaznych, interesujących postaci, które otworzą drogę do spotkania z bajkowym światem Marii Kownackiej. Historia o przyjaźni i wytrwałości na pewno spodoba się najmłodszym. 


Podstawowe informacje o spektaklu:


data: 18.03.2016
godzina: 11:30
czas trwania: 90 minut z przerwą
reżyseria: Grzegorz Kwieciński
scenografia: Przemysław Karwowski
muzyka: Jacek Stankiewicz
choreografia: Marzena Biesiadecka



iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku, a który w maju 2015 roku przekroczył już milion młodych widzów. 

Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami transmisji teatralnych, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek) bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny. 

Szkoły, chcące wziąć udział w projekcie, powinny skontaktować się z koordynatorem w najbliższym regionalnym ośrodku TVP. Dokładne informacje można znaleźć na www.iteatr.tvp.pl w zakładce "Kontakt".

Wszelkie informacje na temat projektu wraz z wymaganiami technicznymi, niezbędnymi dla poprawnego uczestnictwa w transmisji, znaleźć można na stronie internetowej: www.iteatr.tvp.pl.


źródło: www.iteatr.tvp.pl


 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:



ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej