Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Nowy MacBook Air w dwóch rozmiarach już w Polsce

Redakcja portalu, 26 Październik 10 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Nowy MacBook Air w dwóch rozmiarach już w Polsce

Bez względu na wybór oba nowe modele oferują szybkość dzięki procesorom Intel Core 2 Duo i wydajnym kartom graficznym Nvidia GeForce 320M. To pierwsze tak lekkie i tak niewielkie laptopy na polskim rynku, które oferują funkcjonalność komputera w rozmiarach i wadze netbooka. Mają nad netbookami jeszcze jedną przewagę: Wytrzymałą aluminiową obudowę typu unibody, świetnie zabezpieczającą komputer przed uszkodzeniami.

 

Dzięki zastosowaniu nowych technologii w MacBookach Air znalazło się miejsce dla dwóch portów USB 2.0, Mini Display Port a w modelu 13 cali również dla czytnika kart pamięci SD, co czyni go idealnym laptopem dla fotoreporterów, globtroterów, archeologów, pośredników w obrocie nieruchomościami i wszystkich pracujących z aparatami i kamerami w terenie.

 

Oba modele wyposażono w energooszczędną pamięć flash o pojemności do 256 GB, taką samą, jaką zastosowano w iPadach. To już nawet nie jest dysk typu Solid State Drive, ale moduły pamięci, przypominające bardziej karty pamięci do aparatu, pozwalające na szybszy dostęp do danych niż dowolny dysk mechaniczny.

 

Nowe MacBooki Air mają też pełnowymiarową klawiaturę i duży szklany multidotykowy touchpad, pozwalający na wygodną pracę przy wykorzystaniu wszystkich palców. No i wymiary, które czynią je bezkonkurencyjnymi na rynku. Apple MacBook Air w wersji 11 cali jest tylko o niespełna 5 cm dłuższy i 1 cm szerszy, od standardowych modeli netbooków. Jednocześnie nawet w podstawowej wersji pozostają daleko silniejsze i sprawniejsze od mniejszych kolegów. Między innymi za sprawą grafiki Nvidia GeForce 320M ze współdzieloną pamięcią 256 MB, która pozwala nie tylko na świetne wykorzystanie wyświetlacza w wielu rozdzielczościach, ale też na podłączenie przez Mini Display Port i adaptery naprawdę zaawansowanych monitorów czy telewizorów HD.

 

Przy zachowaniu wysokich parametrów pracy udało się również oszczędzić pobór energii. Ciasna obudowa mieści wydajną baterię, która nie narusza geometrii MacBooka Air. Model 11-calowy może pracować w bezprzewodowej sieci do 5 godzin non stop. Model 13-calowy do 7. Baterie obu wystarczają na 30 dni czuwania. Długi czas pracy to m.in. wynik zastosowania pamięci flash i podświetlenia ekranu w energooszczędnej technologii LED.

 

Nowe MacBooki Air przychodzą z wciąż rewelacyjnym systemem Mac OS X 10.6 Snow Leopard i najnowszym pakietem iLife, zawierającym nowe wersje iPhoto, iMovie oraz GarageBand. Nowością w pudełku jest pendrive z pakietem reinstalacyjnym oprogramowania.

 

Nowe MacBooki Air pracują w czterech szybkościach procesora: 1,4 i 1,6 GHz w modelach 11 cali i 1,86 oraz 2,13 GHz w modelach 13 cali. Ich standardowy 2 GB RAM można opcjonalnie wymienić na 4 GB DDR3. Wszystkie standardowo korzystają z sieci bezprzewodowej i bluetooth. Wszystkie też wyposażono w kamery FaceTime, głośniki stereo i wbudowane mikrofony.

 

Mimo rozmiarów, nowego MacBooka Air trudno porównywać z tanimi netbookami o ograniczonej wydajności. To rasowy laptop - czyli przenośny komputer, od którego można wymagać pracy niemal w dowolnych warunkach. Jest tylko tak mały i lekki jak netbook. Potrafi znacznie więcej.

 źródło: iSource

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej