Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Microsoft akademicki

Redakcja portalu, 07 Październik 10 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Microsoft akademicki

Nowe technologie odgrywają ważną rolę w budowaniu gospodarek przyszłości. Trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałby dzisiejszy świat pozbawiony urządzeń, które powstały dzięki zaawansowanej myśli technologicznej. Dlatego tak duże znaczenie ma aktywna współpraca środowisk akademickich oraz firm informatycznych, której przykładem jest partnerstwo polskiego oddziału firmy Microsoft z polskimi uczelniami wyższymi. W ramach tej współpracy studenci oraz kadra akademicka mogą korzystać z szeregu programów, dzięki którym mają dostęp do najnowszych technologii firmy Microsoft.

„Programy akademickie Microsoft dają nam możliwość wykorzystania najnowszych technologii oraz materiałów dydaktycznych. Dzięki temu możemy lepiej przygotować naszych studentów do wyzwań, przed którymi będą stawali po ukończeniu studiów,” – powiedział Piotr Bubacz, Prodziekan ds. Rozwoju Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji na Uniwersytecie Zielonogórskim. – „W tym roku przystąpiliśmy do programu ITAcademy Advanced i planujemy szkolenia dla studentów, które umożliwiają przystąpienie do egzaminu certyfikacyjnego. Na bazie tego programu rozszerzamy współpracę z lokalnymi firmami i przygotowujemy wspólne szkolenia studentów i pracowników tych firm. W tym roku uczestniczyłem w finałach krajowych i światowych konkursu technologicznego Imagine Cup, miałem okazję poznać niesamowitych studentów i świetne projekty, które mogą zmienić nasz świat. Udało mi się przenieść tę atmosferę na mój wydział i aktualnie przygotowujemy dwie drużyny do kolejnej edycji”.

Partnerstwo polskiego oddziału firmy Microsoft ze środowiskiem akademickim ma już długie tradycje oraz wymierne efekty. Mogą to potwierdzić polscy studenci, którzy co roku startują w największym na świecie konkursie technologicznym – Imagine Cup, najbardziej znanej inicjatywie firmy Microsoft, jak również studenci odbywający praktyki w siedzibie głównej firmy w Redmond.

Poza Imagine Cup, Microsoft w partnerstwie z uczelniami wyższymi realizuje także szereg innych programów, takich jak: Grupa .NET i Grupa IT, MSDN Academic Alliance, ITAcademy, DreamSpark oraz praktyki studenckie w polskim oddziale Microsoft. Microsoft udziela wsparcia studentom oraz nauczycielom akademickim w postaci bezpłatnych licencji na oprogramowanie służące dydaktyce, jak również organizuje specjalne zajęcia dostarczające wiedzę o nowych technologiach.

„Studenci są dla nas szczególnie ważną grupą, ponieważ to oni staną się liderami przyszłości,” – powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer & Platform Group w polskim oddziale firmy Microsoft. – „Dlatego do naszej współpracy ze środowiskiem akademickim przykładamy bardzo dużą wagę. Nasze programy edukacyjne obejmują kluczowe dla rozwoju rynku informatycznego zagadnienia, dzięki którym studenci nie tylko zdobywają szeroką wiedzę, ale również zwiększają swoje szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy po zakończeniu studiów.”

Studenci oraz nauczyciele akademiccy mogą skorzystać z następujących programów:Imagine Cup, Grupa .NET, Grupa IT, MSDN Academic Alliance, DreamSpark, ITAcademy

Uzupełnieniem programów jest możliwość odbycia przez studentów praktyk, tak w polskim oddziale firmy, jak również w siedzibie głównej Microsoft w Redmond. W ubiegłym roku akademickim Microsoft gościł ponad 150 praktykantów, a kolejnych 17 pojechało na praktyki do USA, gdzie stanowią najliczniejszą grupę narodowościową spośród państw Europy Środkowowschodniej. Nabór na praktyki jest prowadzony przez cały rok.

Więcej informacji na temat wszystkich programów Microsoft skierowanych do studentów można uzyskać na stronie www.microsoft.com/poland/edukacja/default.aspx

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:



ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej