Imię i nazwisko:
Adres email:

Aktualności

Nauka nie poszła w las. NIK o systemie awansowania nauczycieli

Redakcja portalu, 05 Wrzesień 18, komentarze (0)

Nauka nie poszła w las. NIK o systemie awansowania nauczycieli

Obowiązujący w latach 2015 - 2017 system awansu zawodowego korzystnie wpływał na proces nauczania i rozwój zawodowy nauczycieli, co w konsekwencji przekładało się na jakość ich pracy. NIK pozytywnie oceniła ich zaangażowanie w trakcie stażu poprzedzającego awans na stopień nauczyciela mianowanego i dyplomowanego. Jednocześnie należy zauważyć, że po takim awansie część aktywności zawodowej nauczycieli spada. Kontrola NIK wykazała też, że niektóre postępowania egzaminacyjne i kwalifikacyjne na stopień nauczyciela mianowanego i dyplomowanego nie były w pełni rzetelne.
 

Honorowi Profesorowie Oświaty A.D. 2017

Redakcja portalu, 23 Październik 17, komentarze (0)

Honorowi Profesorowie Oświaty A.D. 2017

W 2017 roku do grona Profesorów Oświaty dołączyło kolejnych dwadzieścia osób. Tytuł ten przyznawany jest nauczycielom, którzy przez lata pracy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi. Tytuł honorowy Profesora Oświaty nadaje Minister Edukacji Narodowej na wniosek Kapituły do spraw Profesorów Oświaty.
 

ZNP: Awans zawodowy a ocena moralności

Redakcja portalu, 18 Październik 17, komentarze (0)

ZNP: Awans zawodowy a ocena moralności

Związek domaga się wycofania projektu nowelizacji Karty nauczyciela procedowanego razem z nową ustawą o finansowaniu zadań oświatowych. Nauczyciele nie chcą „prezentu” w postaci powiązania ich awansu zawodowego z oceną moralności. Ocena moralności w miejscu pracy może prowadzić do nadużyć, a nawet do dyskryminacji ze względu na poglądy czy przekonania religijne - czytamy w liście prezesa ZNP do minister edukacji z 16 października 2017 r.
 

Sejmowe komisje przeciwne zmianom w Karcie Nauczyciela

Redakcja portalu, 15 Lipiec 14, komentarze (1)

Sejmowe komisje przeciwne zmianom w Karcie Nauczyciela

W dn. 10 lipca 2014 r. podczas wspólnego posiedzenia sejmowych Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej przeprowadzone zostały pierwsze czytania dwóch poselskich projektów ustaw o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela (druki nr 1500 i 1500-A oraz 1501). Pierwszy z nich (druki nr 1500 i 1500-A) przewidywał ustawowe określenie wymiaru czasu pracy pedagogów i psychologów szkolnych, a w autopoprawce także logopedów; drugi (druk 1501) wyłączenie obowiązku ponownego odbycia stażu wymaganego przy awansie zawodowym na nauczyciela mianowanego i dyplomowanego w przypadku nieobecności w pracy trwającej dłużej niż rok, jeśli nieobecność byłaby spowodowana macierzyństwem lub opieką nad dzieckiem.
 

Akcja protestacyjna ZNP "Dość tego"

Redakcja portalu, 05 Listopad 13, komentarze (0)

Akcja protestacyjna ZNP "Dość tego"

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezes ZNP Sławomir Broniarz ogłosił decyzję Prezydium ZG ZNP ws. przeprowadzenia Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej ZNP pod hasłem „Dość tego”.
 

Założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw przyjęte przez Radę Ministrów

Redakcja portalu, 23 Lipiec 13, komentarze (0)

Założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw przyjęte przez Radę Ministrów

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Ministrów rząd zaakceptował założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw, przedłożone przez ministra edukacji narodowej. Najważniejsze cele nowelizacji KN to: wzmocnienie motywacyjnego charakteru wynagrodzeń nauczycieli, zwiększenie roli doskonalenia umiejętności zawodowych nauczycieli zgodnie z potrzebami uczniów, poprawa organizacji pracy szkoły oraz włączenie rodziców w sprawy istotne dla szkoły w szerszym niż dotychczas zakresie.

Zmiana warty w Kapitule do Spraw Profesorów Oświaty

Redakcja portalu, 22 Czerwiec 13, komentarze (0)

Zmiana warty w Kapitule do Spraw Profesorów Oświaty

18 czerwca br. Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas wręczyła nominacje ośmiu nowym członkom Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty. Na czteroletnią kadencję, szesnastoosobowego w sumie organu, powołani zostali: Eugeniusz Buda, prof. Janusz Gęsicki, Marzena Kędra, prof. dr hab. Robert Kwaśnica, Zygmunt Puchalski, Danuta Stępień, prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek, Grażyna Złocka-Korzeniewska. Zarówno dotychczasowi członkowie Kapituły, jak i nowo mianowani są uznanymi autorytetami, wieloletnimi pracownikami oświaty i szkolnictwa wyższego, cenionymi za dogłębną znajomość problematyki oświatowej. 

Wędrówka po kwalifikacjach

Redakcja portalu, 23 Maj 13, komentarze (0)

Wędrówka po kwalifikacjach

Jak uzyskać informację o możliwościach zdobycia potrzebnej nam kwalifikacji? Jak zaplanować ścieżkę osobistego rozwoju? Można to zrobić dzięki interaktywnej mapie kwalifikacji, którą przygotowuje Instytut Badań Edukacyjnych. Mapa zawiera osiemnaście kwalifikacji i pokazuje powiązania między nimi. Docelowo znajdą się w niej wszystkie kwalifikacje nadawane i rejestrowane w Polsce. 

Strona 1 z 3

1 2 3 Następna >>
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Syzyfowa praca ministra czyli 8 roczników...

Katarzyna Hall 09 Styczeń 2019

RPD do MEN w sprawie dyskryminacji uczniów klas ósmych

Redakcja portalu 23 Grudzień 2018

Szkoła 2030: Kto nauczy dzieci tabliczki mnożenia i praw fizyki?

Redakcja portalu 23 Grudzień 2018

Bo z tylu różnych dróg przez życie? Czyli o marzeniach współczesnej młodzieży

Ryszard Bieńkowski 19 Grudzień 2018

Wielki finał Pomorskiej Akademii Kompetencji Obywatelskich

Redakcja portalu 17 Grudzień 2018


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/
03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/
03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej