Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Jakie jest Twoje ID?

Redakcja portalu, 18 Sierpień 14 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Jakie jest Twoje ID?
Czy Unia Europejska jest wspólnotą opartą na wartościach? Jakie są wartości europejskie? Czy wszyscy interpretujemy te wartości tak samo? Odpowiedzi na te pytania pomoże udzielić, przygotowany przez Fundację Evens, warsztat "Jakie jest Twoje ID?" Warsztat przeznaczony jest dla młodzieży oraz dorosłych i skupia się na wartościach europejskich zainspirowanych filmem "I am Europe" Jefa i Margot Vingerhoedt.

Warsztat „Jakie jest Twoje ID?” wykorzystuje cytaty i przykłady z filmu jako punkt wyjścia do próby zgłębienia tematu wartości europejskich. Materiały warsztatowe są/będą dostępne online w wersji angielskiej, francuskiej oraz polskiej na stronach Partnerów projektu.
 
W pierwszej części warsztatu uczestnicy przyjrzą się swoim własnym pomysłom dotyczącym wartości. Jakie wartości uczestnicy uważają za istotne dla społeczeństwa, w którym można żyć? Druga część warsztatu dokonuje porównania pomysłów uczestników z wartościami przedstawionymi w filmie "I am Europe" uzupełnionych poglądami pozostałych uczestników warsztatu.
 
Trzecia część stanowi bliższe przyjrzenie się kontekstowi europejskiemu: jak Unia Europejska przekłada te wartości na konkretne działania? Czy to wystarczy? Uczestnicy będą omawiać życiowe przykłady tego, jak UE interpretuje te wartości oraz – tam, gdzie jest to potrzebne – formułuje swoje rekomendacje. Następnie uczestnicy zostaną podzieleni na mniejsze grupy, z których każda omówi jeden konkretny aspekt. Na zakończenie warsztatu wartości zostaną umieszczone w kontekście uniwersalnym.
 
Warsztat nie zawiera odpowiedzi na poruszane zagadnienia. Pobudza on uczestników do refleksji nad wartościami europejskimi w oparciu o konkretne przykłady, sytuacje i własne doświadczenia. Warsztat oferowany jest nieodpłatnie dla wszystkich tych, którzy pragną zgłębić temat "wartości europejskich".
 
Najważniejszy cel to umożliwić obywatelom europejskim skorzystanie z warsztatu "Jakie jest Twoje ID?". Film, podręcznik dla prowadzących oraz prezentacje są oferowane nieodpłatnie dla wszystkich pragnących zgłębić temat "wartości europejskich". Wszystkie prawa autorskie stanowią własność Fundacji Evens oraz Ryckevelde vzw.
 
Cele samego warsztatu są następujące:
 
  • Uczestnicy identyfikują wyznawane przez siebie wartości,
  • Uczestnicy umieszczają własne wartości w perspektywie europejskiej i uniwersalnej,
  • Uczestnicy dokonują refleksji nad Unią Europejską,
  • Uczestnicy rozwijają umiejętności demokratyczne: wyrażania własnych opinii, słuchania opinii innych oraz osiągania kompromisu,
  • Wzmocnienie poczucia przynależności do Europy

Partnerem projektu w Polsce jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Projekt będzie zrealizowany  w Polsce w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
 
Trwają zapisy na darmowe warsztaty. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych: nauczycieli, pedagogów, edukatorów, trenerów oraz młodzież do udziału w warsztatach, które Stowarzyszenia Nowy Horyzonty przeprowadzi na jesieni tego roku, zapisy na warsztaty prowadzi: Karolina Śmigiel, koordynatorka projektu w Polsce, karolina@nowehoryzonty.pl.

Aby otrzymać gotowy pakiet, wystarczy napisać na adres: magda@evensfoundation.be lub odwiedzić stronę: http://www.evensfoundation.be/pl/programy/obywatelstwo-europejskie/jakie-jest-twoje-id

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej