Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


III edycja konkursu im. J.Kubiak "Nauczyciel - Mediator"

Redakcja portalu, 18 Październik 18 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

III edycja konkursu im. J.Kubiak "Nauczyciel - Mediator"

18 października, w Międzynarodowy Dzień Mediacji Stowarzyszenie Interwencji Prawnej oraz Fundacja Przyjaciółka ogłosiły III edycję konkursu im. Joanny Kubiak „Nauczyciel-Mediator”. Organizatorzy zapraszają nauczycieli, rodziców, dyrektorów szkół, a także uczniów do nominowania nauczycieli, którzy w swojej pracy z dziećmi i młodzieżą poszukują niestandardowych rozwiązań, stosując m.in. mediacje i inne formy rozwiązywania i zapobiegania konfliktom.

Uważam ten Konkurs za bardzo ważny. W dzisiejszym świecie i w codziennym życiu szkoły konflikty są bardzo częste. Nauczyciel, który sam umie je rozwiązywać i potrafi nauczyć tego innych, jest bardzo potrzebny. Warto pokazywać tych, którzy to potrafią, żeby inspirowali innych – mówi prof. Jacek Pyżalski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Cele konkursu obejmują przede wszystkim promocję różnych form rozwiązywania konfliktów bez przemocy, w tym przede wszystkim mediacji jako metody pracy nauczycieli. 

Chcemy wyróżnić tych pedagogów, którzy konsekwentnie i z sukcesem stosują te metody w swojej pracy z dziećmi i młodzieżą. Jednocześnie chcemy także wspierać rozwój nauczycieli w obszarze rozwiązywania konfliktów bez przemocy, w sytuacji narastającej w szkołach agresji i przemocy  mówi prof. Witold Klaus ze Stowarzyszenia Interwencji Prawnej.

O tym, że Konkurs spełnia pokładane w nim nadzieje świadczyć może wypowiedź jednej z ubiegłorocznych laureatek – Edyty Borysiak, nauczycielki oraz mediatorki ze Szczecina. Tak opisywała ona swoje doświadczenia związane z uczestnictwem w Konkursie: Wygrana w konkursie "dodała mi skrzydeł". Od tego czasu przeszkoliłam mediatorów rówieśniczych w Szczecinie i w Gorzowie Wielkopolskim. Piszę artykuły i propaguję idee mediacji rówieśniczej ponieważ wierzę, że mediacja rówieśnicza jest najlepszym sposobem rozwiązywania konfliktów wśród młodzieży i dzieci.

Konkurs ma także upamiętniać jego patronkę – Joannę Kubiak. – Asia swoje życie poświęciła propagowaniu mediacji w różnych środowiskach. Szczególnie bliska jej sercu i niezwykle dla niej ważna była praca z dziećmi i młodzieżą, w tym uczenie ich pokojowego sposobu rozwiązywania sporów i konfliktów  opisuje Joannę Kubiak jej przyjaciółka Agnieszka Mazur.  

Laureatów konkursu wyłoni Kapituła złożona z mediatorów, akademików, pedagogów, a także rodziny i przyjaciół patronki konkursu – Joanny Kubiak. Konkurs swoim honorowym patronatem objął Rzecznik Praw Obywatelskich, dr Adam Bodnar. – Chciałbym podkreślić moje wielkie poparcie dla działań, których celem jest upowszechnianie mediacji jako metody rozwiązywania sporów – mówił.  

Do konkursu mogą być nominowani nauczyciele, którzy w swojej codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą poszukują niestandardowych rozwiązań, z sukcesem stosując m.in. mediacje i inne formy pokojowego rozwiązywania konfliktów lub zapobiegania im. Nauczyciele muszą być czynnymi pedagogami, pracującymi z dziećmi lub młodzieżą w szkołach na terenie Polski lub w polskich szkołach za granicą. – Nauczyciele mogą zgłaszać się do konkursu samodzielnie lub być zgłaszani przez inne osoby, np. innych nauczycieli, dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców, uczniów, liderów organizacji pozarządowych itd. Nominacje przyjmujemy do 21 grudnia 2018 roku  tłumaczy Joanna Luberadzka-Gruca z Fundacji Przyjaciółka.

 

Nauczyciel - mediatorNominacje należy przesyłać drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza nominacji dostępnego na stronie http://interwencjaprawna.pl/nauczyciel-mediator/nauczyciel-mediator/

Redakcja "Edukacji i Dialogu" objęła Konkurs patroneatm medialnym.


/informacja prasowa/


 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Syzyfowa praca ministra czyli 8 roczników...

Katarzyna Hall 09 Styczeń 2019

RPD do MEN w sprawie dyskryminacji uczniów klas ósmych

Redakcja portalu 23 Grudzień 2018

Szkoła 2030: Kto nauczy dzieci tabliczki mnożenia i praw fizyki?

Redakcja portalu 23 Grudzień 2018

Bo z tylu różnych dróg przez życie? Czyli o marzeniach współczesnej młodzieży

Ryszard Bieńkowski 19 Grudzień 2018

Wielki finał Pomorskiej Akademii Kompetencji Obywatelskich

Redakcja portalu 17 Grudzień 2018


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej