Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Globalna klasa dzięki wykorzystaniu wideokonferencji w szkołach

Agnieszka Stasiewicz-Swinney, 09 Kwiecień 10 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Globalna klasa dzięki wykorzystaniu wideokonferencji w szkołach

 

Coraz więcej szkół podstawowych i średnich wykorzystuje systemy wideokonferencyjne do celów współpracy pomiędzy klasami, co stanowi sposób urozmaicenia programu i dostarcza uczniom zapadające w pamięć doświadczenie dzięki interakcji z uczniami i nauczycielami w innych miastach czy krajach. W każdym roku setki szkół uczestniczą po raz pierwszy w wydarzeniu o nazwie „Read Around the Planet”, które jest bezpłatną, doroczną imprezą promującą wideokonferencje, sponsorowaną przez firmę Polycom oraz organizację o nazwie Two-Way Interactive Connections in Education (TWICE), z siedzibą w stanie Michigan USA działającą na rzecz wideokonferencji w edukacji K-12.  W tym roku w dniach od 22 lutego do 5 marca impreza Read Around the Planet 2010 odbyła się po raz dziewiąty. Udział w niej wzięło ponad 58 000 uczniów z sześciu krajów.

 

 

 

Read Around the Planet to międzynarodowa impreza wideokonferencyjna organizowana w celu promowania czytania oraz możliwości współpracy między klasami. Program zbiega się w czasie, jak również stanowi element obchodów, 13. dorocznego dnia pod nazwą Read Across America Day ustanowionego przez Narodowe Towarzystwo Edukacji (National Education Association - NEA), który jest organizowany w dniu 2 marca,  kiedy to przypada dzień urodzin autora książek dziecięcych Dr. Seussa. Jak również zbiega się w czasie z obchodami światowego dnia książki World Book Day, który w tym roku odbywał się 4 marca.

 

 

 

Każda klasa, która zarejestruje się w programie Read Around the Planet jest kojarzona z klasą w innym stanie lub kraju przy uwzględnieniu kryterium wiekowego uczniów i realizowanego programu nauczania. Dwie klasy łączą się poprzez wideokonferencję, a każde połączenie jest inne ponieważ ma inną treść i czynności zaplanowane przez nauczycieli. W tym roku, w programie uczestniczyło prawie 2 000 klas z sześciu krajów takich jak Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Australia, Gwatemala i Kostaryka.

 

 

 

W ramach programu Read Around the Planet szkoły łączą się za pomocą profesjonalnego urządzenia opracowanego na potrzeby edukacji. Sponsorowane przez firmę Polycom i administrowane przez organizację TWICE, CAPspace jest bezpłatnym narzędziem wykorzystywanym przez ponad 6 000 pedagogów w 26 krajach w celu prostego odszukania kolegów o podobnych zainteresowaniach i potrzebach programowych, którzy również mają dostęp do sprzętu wideokonferencyjnego. Poprzez CAPspace, pedagodzy mogą rejestrować swój udział w takich imprezach jak Read Around the Planet, specjalnych imprezach organizowanych przez Polycom i TWICE, lub umówić się na wideokonferencję z inną klasą w dowolnym momencie roku szkolnego, co pozwala wzbogacić program nauczania oraz rozszerza świadomość kulturową uczniów.

 

 

 

Oprócz CAPspace, firma Polycom oferuje szeroką gamę programów mających na celu pomoc pedagogom w upowszechnieniu tego rodzaju edukacji i pełnym wykorzystaniu posiadanych systemów wideokonferencyjnych. Dodatkowe programy obejmujące prostą w przeszukiwaniu bazę danych zawierającą blisko 250 dostawców treści wideo oraz ponad 2 100 aktywnych programów takich jak zoo, muzea, autorzy, eksperci z danej dziedziny, itp.; program pomocy nowym użytkownikom w organizacji wirtualnych podróży; specjalnych imprez; jak również programy pomocy i programy informacyjne mające na celu pomóc szkołom w znalezieniu środków na zakup nowego sprzętu.

 

 

 

Debbie Huxohl, nauczycielka, szkoła podstawowa Willow Creek, Houston, w stanie Texas  wyjaśnia: “Wideokonferencje otwierają nowe możliwości nauczania oraz inspirują uczniów. Uczestniczyliśmy w programie Read Around the Planet w trzech kolejnych latach i uważamy, że programy tego typu są niezwykle przydatne. Odbyliśmy kilkanaście wideokonferencji z klasami w Kanadzie. Była to wspaniała możliwość, aby nasi uczniowie uczyli się o innym kraju i kulturze, jak również świetna okazja do zdobycia dodatkowych doświadczeń w zakresie badań, umiejętności pisania i rozmowy na forum publicznym. Read Around the Planet to doskonały program i coś, co ewidentnie fascynuje uczniów.”

 

 

 

Janine Lim, członek zarządu, TWICE powiedziała: “Od momentu

 

wprowadzenia programu Read Around the Planet przy współpracy z firmą

 

Polycom dziewięć lat temu, ilość klas w projekcie zwiększyła się z

 

początkowych 200 klas w Stanach Zjednoczonych do prawie 2000  w sześciu

 

krajach. TWICE wspiera ten projekt, ponieważ z roku na rok zatacza on coraz

 

większe kręgi, a inwestycja firmy Polycom w program CAPspace odgrywa

 

zasadniczą rolę. Obserwacja, w jaki sposób uczniowie dzielą się wiedzą i

 

materiałami, współpracują i uczą się od siebie nawzajem jest wspaniałym i

 

zapadającym w pamięć doświadczeniem dla wszystkich osób biorących udział w

 

przedsięwzięciu.”

 

 

 

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej