Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Fundacja mBanku przyzna pieniądze na "wakacje z matematyką" dla dzieci z Łodzi. W puli nawet 100 tys. zł

Redakcja portalu, 20 Maj 16 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Fundacja mBanku przyzna pieniądze na "wakacje z matematyką" dla dzieci z Łodzi. W puli nawet 100 tys. zł

Fundacja mBanku ogłasza konkurs grantowy „Wakacje z matematyką” dla lokalnych organizacji pozarządowych, bibliotek i grup nieformalnych pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi. Można w nim uzyskać nawet 5 tys. zł na realizację wakacyjnych aktywności dla dzieci z Łodzi. Wystarczy, że projekt będzie zachęcać do matematyki. Na ten cel Fundacja przeznacza nawet 100 tys. zł.


Konkurs grantowy „Wakacje z matematyką” ma na celu zapewnienie dzieciom z Łodzi atrakcyjnych form spędzania wakacji w mieście, pod znakiem matematyki. Ubiegające się o granty projekty muszą upowszechniać matematykę i pokazywać jej przydatność w codziennym życiu. Jest to pierwszy program grantowy mFundacji skoncentrowany na wsparciu wakacyjnych aktywności dla dzieci.

W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe, grupy nieformalne (nauczycieli czy uczniów lub rodziców) i biblioteki publiczne. Wystarczy swój pomysł na zabawę dla dzieci (uczniowie szkół podstawowych w podziale na klasy 1-3 i 4-6 oraz gimnazjów) przedstawić we wniosku dostępnym na stronie www.mFundacja.pl i przesłać mailowo na adres fundacja@mbank.pl w terminie do 15 czerwca br.

Szczególnie cenione będą wnioski, które zaangażują dzieci w spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu i jednocześnie będą uwzględniać elementy zabawy matematyką. Najciekawsze propozycje otrzymają granty w wysokości do 5 tys. zł. Fundacja przeznacza na ten cel nawet 100 tys. zł.

Przykładowe typy projektów, jakie mogą liczyć na dofinansowanie to m.in. matematyczna gra uliczna, w której uczestnicy, aby przejść do kolejnego etapu powinni rozwiązać zagadki matematyczne i zadania; filmiki o tematyce matematycznej, zdjęcia ukazujące zjawiska matematyczne w przyrodzie i w mieście, gry ruchowe z zadaniami czy opracowanie półkolonii dla dzieci, ukazujących matematykę w interesujący sposób.

Honorowy patronat nad konkursem grantowym „Wakacje z matematyką” objęła Pani Prezydent Hanna Zdanowska. W komisji konkursowej weźmie udział przedstawiciel Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi.

Organizatorem konkursu „Wakacje z matematyką” i fundatorem grantów jest Fundacja mBanku, której misją jest wspieranie programów służących podnoszeniu poziomu edukacji i jakości życia społeczeństwa. Fundacja skupia się na promowaniu edukacji matematycznej wśród dzieci i młodzieży oraz aktywizacji nauczycieli i społeczników, by za ich pośrednictwem pokazać dzieciom, że matematyka jest nauką naprawdę ciekawą i wszechobecną w naszym otoczeniu. Czyni to m.in. przez program grantowy mPotęga, dotacje dla organizacji pozarządowych oraz stypendiów dla uczniów osiągających ponadprzeciętne wyniki w nauce.

– Do tej pory mFundacja koncentrowała się na wsparciu inicjatyw z zakresu edukacji matematycznej mających dłuższy horyzont czasowy i odbywających się w trakcie roku szkolnego. Tylko w ubiegłym roku w programie grantowym mPotęga przyznaliśmy 61 wnioskom granty na łączną kwotę ponad 350 tys. zł. Z Łodzi i województwa łódzkiego regularnie wpływa do nas wiele wniosków, uznaliśmy więc, że to region z dużym potencjałem społecznym. Dlatego pilotaż konkursu „Wakacje z matematyką” postanowiliśmy zorganizować właśnie w Łodzi – tłumaczy Iwona Ryniewicz, Prezes Zarządu mFundacji. 

Więcej informacji o konkursie, regulamin oraz wniosek dostępne są na stronie: www.mFundacja.pl


/informacja prasowa/


 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej