Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


"Finansoaktywni" - już blisko 500 szkół przyłączyło się do tegorocznej misji

Redakcja portalu, 24 Kwiecień 18 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

"Finansoaktywni" - już blisko 500 szkół przyłączyło się do tegorocznej misji

Do IV edycji programu edukacyjnego "Finansoaktywni" organizowanego przez Ministerstwo Finansów zgłosiło się już 476 szkół! Najbardziej aktywne województwa to: mazowieckie – 91 zgłoszeń, dolnośląskie – 77 zgłoszeń i podkarpackie – 49 zgłoszeń. Wciąż można dołączyć do programu i powalczyć w konkursie o atrakcyjne nagrody! Zwycięskie zespoły odwiedzą Ministerstwo Finansów, otrzymają nagrody rzeczowe i spotkają się z popularnym Youtuberem Kamilem "Kaluchem" Kalińskim.


"Finansoaktywni. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki" to program edukacyjny skierowany do uczniów 7. klas szkół podstawowych, 2. i 3. klas szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest zapoznanie młodzieży z różnymi rodzajami budżetów, przychodów i wydatków, a także uświadomienie, dlaczego warto płacić podatki. Uczniowie poznają także budżet partycypacyjny, dowiedzą się jakie są zasady jego wykorzystywania, w jaki sposób mogą wpływać na inwestycje w swojej okolicy oraz kto i w jaki sposób może zgłaszać swoje pomysły na projekty finansowane z budżetu jednostek samorządowych.
 

Finansoaktywni


IV edycja „Finansoaktywnych” rozpoczęła się 26 lutego i do tej pory dołączyło do niej 476 szkół z całej Polski. Pierwszych 510 szkół otrzyma materiały edukacyjne w formie drukowanej, w skład których wchodzą: scenariusz lekcji dla nauczyciela oraz teczka na materiały, 1 plakat edukacyjny, 4 zestawy 20 kart do gry edukacyjnej, długopisy z logo programu oraz płyta CD z prezentacją PowerPoint i animowanym filmem edukacyjnym. Kolejne szkoły mogą zgłaszać się po zestaw w wersji elektronicznej. Wszystkie materiały edukacyjne zostały stworzone we współpracy ze specjalistami. Umożliwiają przekazanie wiedzy uczniom w bardzo przystępny i zrozumiały sposób. Programowi towarzyszy także konkurs, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody – drony dla uczniów, czytniki e-booków dla nauczycieli! 


Jak wziąć udział w programie? 

Do programu "Finansoaktywni. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki" mogą zgłaszać się nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.finansoaktywni.pl. Na adres szkoły w ciągu kilku dni zostanie dostarczony pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem. Dostępnych jest 510 zestawów, w razie wyczerpania zapasów możliwe jest pobranie materiałów w wersji elektronicznej ze strony www. 


Etapy konkursu 

W I etapie nauczyciel przeprowadza lekcję w oparciu o materiały z zestawu. Przeprowadzenie lekcji jest elementem obowiązkowym przed przystąpieniem do konkursu. Następnie uczniowie w maksymalnie trzyosobowych zespołach opracowują projekt inwestycji w ich otoczeniu, mając do dyspozycji 100 tys. zł. Muszą też wypromować swój pomysł. Mogą to zrobić w dowolnej formie, np. wydać poświęconą mu gazetkę szkolną, wyemitować audycję w radiowęźle lub stworzyć specjalną grupę na Facebooku. Prace konkursowe można zgłosić do konkursu poprzez wypełnienie formularza konkursowego na stronie programu: www.finansoaktywni.pl. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 11 maja 2018 r.

W II etapie
Komisja Konkursowa wybiera dziesięć najlepszych projektów zgłoszonych ze szkół z całej Polski. Zwycięzcy przyjeżdżają do Warszawy, gdzie 14 czerwca odbędzie się uroczysty finał, podczas którego zaprezentują swoje prace oraz otrzymają nagrody rzeczowe, a także spotkają się z Youtuberem Kamilem "Kaluchem" Kalińskim. W programie wycieczki jest również zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP.

Dołącz do Finansoaktywnych! Aby dowiedzieć się więcej o projekcie oraz zapoznać się z materiałami edukacyjnymi programu wystarczy odwiedzić stronę www.finansoaktywni.pl

Finansoaktywni dostępni są też na Facebooku: https://www.facebook.com/Finansoaktywni/.


/informacja prasowa/
 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej