Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Eksperci "Planety Energii" z wizytą w polskich miastach!

Redakcja portalu, 24 Październik 14 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Eksperci "Planety Energii" z wizytą w polskich miastach!

Eksperci z programu edukacyjnego "Planeta Energii", którzy wraz z niezwykłym autobusem podróżują po Polsce, wprowadzają najmłodszych w niezwykły świat energii elektrycznej. Akcja odbywa się w ramach konkursu edukacyjnego Grupy ENERGA. Mogą w nim wziąć udział nauczyciele i uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Program ma na celu propagowanie wiedzy na temat energii elektrycznej wśród dzieci oraz kształtowanie odpowiedzialnych i proekologicznych postaw.


Nagrody w konkursie

Wizyta Energobusu - specjalnego pojazdu, w którym można zobaczyć niezwykłe eksperymenty związane z energią elektryczną - jest zapowiedzią nagrody głównej w organizowanym już po raz piąty konkursie ENERGI. Zwycięzcy przez dwa dni będą gościć w swojej miejscowości mobilne centrum nauki "Planeta Energii".

- Energobus to tylko przedsmak atrakcji, które czekają na odwiedzających nasze interaktywne miasteczko. Znajdują się w nim jeszcze cztery strefy edukacyjne z fascynującymi eksperymentami i doświadczeniami prowadzonymi przez pracowników akademickich, kino 3D oraz multimedialne zabawy i konkursy. Mamy nadzieję, że to dzięki nim nauka o energii elektrycznej stanie się dla najmłodszych wspaniałą zabawą. Mobilne centrum ENERGI wyruszy w podróż po Polsce w kwietniu i maju 2015 roku - mówi Marta Dankowska z Grupy ENERGA, koordynator programu "Planeta Energii".  Ale to nie koniec nagród dla dziesięciu zwycięskich klas. Każda z nich otrzyma dodatkowo zestaw edukacyjnych klocków Lego pomocnych w dalszej nauce o energii.

W konkursie przyznanych zostanie także pięćdziesiąt wyróżnień, a zaangażowanie nauczycieli i dzieci premiowane będzie specjalnymi certyfikatami i dyplomami. Na każde dziecko z nagrodzonej i wyróżnionej klasy czekają edukacyjne prezenty.


Ambasador programu "Planeta Energii"

Program "Planeta Energii" aktywnie wspiera Tomasz Rożek, doktor nauk fizycznych, dziennikarz naukowy i popularyzator nauki, a prywatnie ojciec bliźniąt.

- Można by zapytać, po co wiedza o prądzie elektrycznym potrzebna jest dzieciom? Nie tylko nas, dorosłych otaczają urządzenia elektryczne. Komputer, czajnik bezprzewodowy, telefon komórkowy czy lodówka to stałe i bardzo ważne elementy naszej rzeczywistości. Korzystanie z nich wymaga pewnej wiedzy i świadomości. Dużo łatwiej ją przyswoić mając informacje o budowie materii, o elektryzowaniu się ciał i o wprawianiu ładunków elektrycznych w ruch. To właśnie w miasteczku "Planeta Energii" dzieci taką wiedzą zdobywają poprzez wykonywanie prostych doświadczeń czy zabawę - mówi Tomasz Rożek. - Jesteśmy w stanie pokazać im skutki działania dużych ładunków elektrycznych czy powstawanie piorunów - dodaje - W ramach programu "Planeta Energii" uczymy najmłodszych również o niebezpieczeństwach związanych z prądem elektrycznym. Poprzez zabawę przekazujemy im informacje, które mogą okazać się bezcenne w przypadku zagrożenia.


Konkurs dla uczniów i nauczycieli klas I-III

Do konkursu może przystąpić każdy nauczyciel, który przeprowadzi w swojej klasie minimum trzy lekcje dotyczące energii elektrycznej (w oparciu o otrzymane od Grupy ENERGA materiały dydaktyczne) oraz podejmie dodatkowe działanie autorskie. Sprawozdania z przeprowadzonych zajęć należy złożyć do 13 lutego 2015 roku. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 13 marca 2015 roku.

Nauczyciele biorący udział w programie otrzymują przygotowane przez metodyków materiały dydaktyczne, pozwalające na prowadzenie zajęć z dziećmi. Materiały dostarczane pedagogom są przez nich wysoko oceniane.

- Przekazane materiały edukacyjne to doskonała pomoc w przygotowaniu lekcji. Dzieci w przystępny sposób uczą się czym jest prąd i jak odpowiednio z niego korzystać. Ułatwiają także nauczycielom poprowadzenie zajęć dotyczących energii elektrycznej, a uczniowie nie kryją radości z niestandardowej, nowoczesnej formy lekcji - powiedziała Katarzyna Prus, wychowawczyni zwycięskiej klasy z drugiej edycji programu.
 
 
Planeta energii


Więcej informacji na temat programu (w tym regulamin konkursu, scenariusze lekcji, pomoce naukowe w formie elektronicznej oraz wzór sprawozdania) dostępnych jest na stronie www.PlanetaEnergii.pl.


/informacja prasowa/


 

Podziel się
KOMENTARZE
foto

klamerka(Gość) z: http://www.klamerka.pl/3-1-urodzinowe.html, 16 Grudzień 15 10:28

Całkiem spoko to. Byliśmy rok temu.

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej