Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Dzień Bezpiecznego Internetu - zgłoś własną inicjatywę i wygraj nagrody!

Redakcja portalu, 24 Styczeń 16 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Dzień Bezpiecznego Internetu - zgłoś własną inicjatywę i wygraj nagrody!

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony będzie 9 lutego pod hasłem: "Lepszy internet zależy od Ciebie!". Organizatorzy zachęcają wszystkie szkoły, domy kultury, świetlice, organizacje pozarządowe, prywatne firmy, media i inne organizacje i instytucje do włączenia się w obchody i organizację lokalnych inicjatyw.


W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest od 2005 roku przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. 
 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016


Hasło tegorocznych obchodów "Lepszy internet zależy od Ciebie!" zwraca uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Organizatorzy pragną również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci oraz różne mozliwości jej zastosowania - w edukcji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki. 

Już od stycznia w całej Polsce lokalni organizatorzy mogą angażować się w akcje z okazji DBI. W 2015 r. zorganizowano ich aż 1523. Tradycyjnie, lokalni organizatorzy tegorocznych obchodów, którzy zgłoszą swoje działania na rzecz bezpieczeństwa online poprzez stronę www.dbi.pl i do końca marca prześlą sprawozdanie ze zrealizowanych akcji, wezmą udział w konkursie z nagrodami (zapoznaj się z regulaminem konkursu, plik PDF). Na stronie dostępny jest już formularz, za pośrednictwem którego można zgłaszać inicjatywy.

Każda instytucja może zgłosić tylko jedną inicjatywę. W przypadku gdy składa się ona z więcej niż jednej akcji wówczas przy wypełnianiu formularza, w polu charakter inicjatywy, należy zaznaczyć opcję „inne”. Po zgłoszeniu inicjatywy należy zachować nr ID, który znajdą Państwo w mailu potwierdzającym zgłoszenie wysłanym na podany adres. Będzie on potrzebny przy zgłaszaniu sprawozdań z przeprowadzonych inicjatyw za pośrednictwem strony www.dbi.pl.

Organizatorzy chcąc jak najszerzej promować obchody tego święta w Polsce oraz zachęcić do zaangażowania w działania na rzecz bezpieczeństwa online udostępniają w Internecie szeroką ofertę materiałów edukacyjnych, takich jak: scenariusze zajęć, kursy e-learning oraz materiały multimedialne. Ich lista dostępna jest pod tym adresem

Jak co roku, centralnym punktem obchodów DBI w Polsce będzie konferencja dla przedstawicieli sektora edukacyjnego i profesjonalistów pracujących z dziećmi, która odbędzie się 9 lutego 2016 roku. 

Obchodom DBI 2016 we wszystkich krajach europejskich towarzyszyła kampania medialna "Play your part for a better internet!" (w Polsce realizowana pod hasłem „Lepszy internet zależy od Ciebie”).

 
Dzień Bezpiecznego Internetu 2016
 
  

Podziel się
KOMENTARZE
foto

kubat(Gość) z: http://goo.gl/0QaTU3, 03 Kwiecień 16 20:44

tehnks nice

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej