Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Dzień Bezpiecznego Internetu - zgłoś własną inicjatywę i wygraj nagrody!

Redakcja portalu, 22 Styczeń 15 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Dzień Bezpiecznego Internetu - zgłoś własną inicjatywę i wygraj nagrody!

10 lutego 2015 r. już po raz 11 obchodzić będziemy Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło tegorocznych obchodów "Razem tworzymy lepszy Internet" (Let’s create a better Internet together) ma uświadamiać, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi bowiem odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Uwaga uczestniczących w obchodach kierowana będzie także na potencjał sieci oraz różne możliwości jej zastosowania - w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki.

Już od stycznia w całej Polsce lokalni organizatorzy mogą angażować się w akcje z okazji DBI. W 2014 r. zorganizowano ich aż 1262. Tradycyjnie, lokalni organizatorzy obchodów, którzy zgłoszą swoje działania na rzecz bezpieczeństwa online za pośrednictwem internetowego formularza i do końca marca prześlą sprawozdanie ze zrealizowanych akcji, wezmą udział w konkursie (regulamin konkursu dostępny jest w tabeli pod artykułem). Organizatorzy najlepszych inicjatyw mają szanse wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów DBI w Polsce. 

Jak co roku, centralnym punktem obchodów DBI w Polsce będzie konferencja dla przedstawicieli sektora edukacyjnego i profesjonalistów pracujących z dziećmi, która odbędzie się 10 lutego 2015 roku w Multikinie w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie (warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego). W programie spotkania przewidziana jest konferencja prasowa, wykład otwierający, debata ekspercka poświęcona pozytywnemu wykorzystywaniu Internetu oraz prezentacja nowych inicjatyw edukacyjnych.

Obchodom DBI 2015 we wszystkich krajach europejskich towarzyszyć będzie kampania medialna "Let’s create a better Internet together" (w Polsce realizowana pod hasłem "Razem tworzymy lepszy Internet"). 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.
 

DBI - plakatźródło: www.saferinternet.pl/pl/

 

Skojarzone pliki:
Regulamin konkursu [pdf]
 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej