Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Dni NCN już za niespełna miesiąc w Gdańsku

Redakcja portalu, 18 Kwiecień 18 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Dni NCN już za niespełna miesiąc w Gdańsku

Już za niespełna miesiąc, 9 i 10 maja, zapraszamy na szóstą edycję Dni Narodowego Centrum Nauki. Gospodarzami wydarzenia będą tym razem Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański i Gdański Uniwersytet Medyczny. Oprócz warsztatów dla wnioskodawców i pracowników administracyjnych, zaplanowaliśmy również spotkania dla osób zainteresowanych ubieganiem się o środki w ramach Funduszy Norweskich i EOG oraz o granty ERC.


Dni NCN otworzą dyskusje z udziałem zaproszonych gości. Porozmawiamy na temat strategicznych założeń i celów systemu grantowego w Polsce w kontekście działalności Centrum. Przyjrzymy się wyzwaniom stojącym przed NCN, a zaproszeni laureaci naszych konkursów zaprezentują efekty swoich projektów i pokażą, dlaczego warto starać się o nasze granty.

W części roboczej wydarzenia zaplanowaliśmy cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty dla wnioskodawców dotyczące procesu ubiegania się o finansowanie projektów badawczych oraz warsztaty dla pracowników administracyjnych jednostek naukowych. Spotkania dla wnioskodawców będą miały formę dwudniowych warsztatów. Oferta skierowana jest do osób prowadzących badania naukowe, które nie kierują i nie kierowały dotąd projektami badawczymi finansowanymi przez MNiSW lub NCN, a także w ciągu ostatnich 5 lat (w naukach ścisłych i technicznych oraz naukach o życiu) lub 10 lat (w naukach humanistycznych, społecznych i o sztuce) opublikowały co najmniej dwie prace o zasięgu międzynarodowym. Szkolenia dla pracowników administracyjnych to warsztaty prowadzone przez pracowników NCN bezpośrednio zaangażowanych w proces obsługi projektów badawczych, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania związane z przygotowaniem wniosków oraz realizacją projektu od strony formalnej.

Zapraszamy także na spotkanie, na którym we współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE będziemy mówić o tym, jakie możliwości grantowe oferuje Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council, ERC). Podpowiemy również, co zrobić, aby dostać prestiżowy grant ERC i gdzie szukać wsparcia. W programie Dni NCN nie zabraknie również informacji na temat tego, kiedy ruszą pierwsze konkursy i jakie obszary badawcze będą wspierane w ramach III edycji Funduszy Norweskich i EOG w obszarze „Badania”, którego operatorem jest Narodowe Centrum Nauki. Do 2024 r. NCN przekaże naukowcom z tego źródła blisko 110 mln euro. 

Na wszystkie wydarzenia w ramach Dni NCN zapraszamy do Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej przy ul. Gabriela Narutowicza 11/12. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest pod adresem: 
https://ncn.gov.pl/o-ncn/dni-ncn/2018. Udział w warsztatach dla wnioskodawców i pracowników administracyjnych wymaga wcześniejszej rejestracji. Pozostałe spotkania mają charakter otwarty.


/informacja prasowa/


 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej