Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


"Diagnoza typów uczniów" już w sprzedaży!

Redakcja portalu, 29 Kwiecień 14 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

"Diagnoza typów uczniów" już w sprzedaży!

Zastanawiasz się jak pracując z grupą, dotrzeć do każdego ucznia? Nie jesteś pewny jakimi typami uczniów są twoi podopieczni? Nurtują cię różnice pomiędzy typami: intelektualnym, emocjonalnym, działającym i współpracującym? Jeśli tak, mamy dla ciebie doskonałą wiadomość. Właśnie, nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego ukazała się książka autorstwa Roswithy Riebisch, Huberta Luszczynski pt. "DIAGNOZA TYPÓW UCZNIÓW Jak je szybko rozpoznać? Jak z nimi pracować? Jak osiągnąć najlepsze wyniki?" Jako patron medialny gorąco zachęcamy do bliższego przyjrzenia się pozycji.

 

Diagnoza typów uczniów


"Diagnoza typów uczniów..." została napisana przez praktyków dla praktyków i stanowi odpowiedź na aktualne potrzeby i problemy współczesnej edukacji. Autorzy, opierając się na własnym, bogatym doświadczeniu i wynikach najnowszych badań, pokazują, jak poprawnie zdiagnozować ucznia: jego styl uczenia się, sposób rozumienia i postrzegania świata. Wyjaśniają też, jak wielkie znaczenie dla sukcesów uczniów ma sam nauczyciel – jego postawa i styl nauczania.

Kompleksowe omówienie czterech podstawowych typów inteligencji i stylów uczenia się oraz wiele skutecznych i sprawdzonych metod indywidualizowania nauki sprawią, iż posiądziesz umiejętność dobierania odpowiedniego stylu prowadzenia zajęć do typów twoich uczniów. Praktyczne rady podpowiedzą ci, jak udoskonalić i usprawnić codzienną pracę z dużymi i zróżnicowanymi klasami, a zawarte w książce przejrzyste arkusze i ankiety diagnostyczne ułatwią zrozumienie indywidualnego zachowania ucznia, jego możliwości i ograniczeń.

Dzięki tej książce dowiesz się, jak nauczyć wszystkich, tego samego i w tym samym czasie, ale w indywidualny sposób!


O autorach:

Roswitha Riebisch – ukończyła studia pedagogiczne w zakresie matematyki i sportu oraz pedagogiki terapeutycznej; pracowała jako nauczycielka w szkole w Berlinie, a także jako pedagog i terapeuta w szkole w Neuwied, gdzie była odpowiedzialna za indywidualne wspieranie uczniów, kierowanie działem terapii, przyjmowanie nowych uczniów i integrację zespołów klasowych. Zajmowała się również wsparciem metodyczno-dydaktycznym nauczycieli oraz doradztwem wychowawczym. Uczestniczyła w projekcie dotyczącym rozwoju szkół w aspekcie orientowania osobowego nauczycieli, prowadziła seminaria na ten temat jako wykładowca w Instytucie Doskonalenia i Dokształcania Nauczycieli w Moguncji.

Hubert Luszczynski – ukończył studia z politologii, historii i geografii na Wydziale Pedagogiki Szkół Średnich Uniwersytetu im. Jana Gutenberga w Moguncji, pracował jako nauczyciel w szkole średniej, wykładowca i moderator w Centrum Kształcenia Politycznego w Koblencji. Był osobistym asystentem wiceministra kultury w Ministerstwie Kultury w Moguncji, dyrektorem szkoły i inspektorem wydziału szkół ponadgimnazjalnych i zbiorczych. Prowadzi seminaria doskonalące dla nauczycieli i pracowników nadzoru pedagogicznego. Jest autorem licznych artykułów dotyczących rozwoju osobowego, partnerskiej kultury szkolnej, marketingu szkolnego, zarządzania jakością i polsko-niemieckiego partnerstwa szkół. W kwietniu 2013 otrzymał od prezydenta Krakowa odznaczenie Honoris Gratia.Więcej informacji na temat książki znajdziesz na stronie wydawcy - Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego oraz na jego profilach w serwisach społecznościowych: Facebook, Twitter.


 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej