Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Darmowy e-learning dla pracowników oświaty

Redakcja portalu, 01 Grudzień 13 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Darmowy e-learning dla pracowników oświaty

Już po raz drugi firma Funmedia, pasjonat e-nauki, wraz z patronami honorowymi - Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Kadry Kierowniczej Oświaty, zaprasza do udziału w Narodowym Programie Rozwoju E-learningu 2.0. Zapisy już ruszyły.

Program Narodowy 2.0 skierowany jest do reprezentantów placówek oświatowych: dyrektorów, nauczycieli, pracowników administracji, a także - co jest innowacją w tegorocznej edycji - wykładowców uczelni wyższych i bibliotekarzy. Główny cel projektu to upowszechnianie korzystania z zaawansowanych technologii e-learningowych w systemie oświaty. 

Wszystkim uczestnikom programu zostanie udostępniony jeden z trzech kursów e-learningowych: Angielski123, Niemiecki123 lub Hiszpański123, na okres jednego roku akademickiego. Dodatkowo, uczestnicy programu Szkoła z klasą 2.0 otrzymają dostęp do dwóch e-kursów specjalistycznych: Photoshop123, który umożliwia naukę obsługi popularnego programu graficznego oraz Pisz123, uczący szybkiego, bezwzrokowego pisania na klawiaturze. Co najważniejsze, firma Funmedia udostępnia platformy e-learningowe ucztestnikom programu za darmo. – Stwarzając przyjazne warunki do swobodnego testowania e-learningu, przy jednoczesnej możliwości rozwoju własnych kompetencji językowych i specjalistycznych, chcemy zachęcać coraz liczniejsze grono pracowników oświaty do czerpania z możliwości wykorzystania multimediów w nauce.” – mówi Bartłomiej Postek, Prezes firmy Funmedia.

 

Narodowy 2.0


W poprzedniej edycji programu wzięło udział ponad 2000 szkół - w tym prawie 10000 uczestników, którzy korzystając z e-platformy i biorąc udział w interaktywnych lekcjach, poprawiali swoje kompetencje językowe. Doceniono atrakcyjność i dostępność kursu (możliwość zalogowania się o dowolnej porze), łatwość obsługi oraz satysfakcję z widocznych postępów w nauce.

Pięć lat temu ekspert w zakresie innowacyjnej nauki, Colin Rose, ogłosił koniec “starej edukacji”, symbolicznie niszcząc szkolną tablicę na oczach uczestników Ogólnopolskiego Festiwalu Edukacyjnego. Chociaż o nowoczesnych metodach uczenia mówi się coraz częściej i szerzej, wciąż niełatwo jest wdrażać konkretne rozwiązania do szkół i uczelni wyższych. Edukacja na miarę XXI wieku musi być odpowiedzią na potrzeby współczesnego ucznia. A ten z kolei, od nauczyciela wymaga coraz więcej, z łatwością może zweryfikować wszystkie informacje, samodzielnie poszukuje odpowiedzi za pomocą mediów społecznościowych i coraz trudniej utrzymać jego uwagę. Przedstawiciele pokolenia Y dobrze znają nowoczesne technologie i z entuzjazmem czerpią z nich korzyści. Co więcej, ich kompetencje w tej dziedzinie często przewyższają umiejętności nauczycieli. 

Aby na nowo odnaleźć wspólny język, instytucje oświaty muszą być miejscem otwartym na innowacje - skutecznie wdrażać nowoczesne narzędzia edukacji, jak platformy e-learningowe, a przede wszystkim zmienić podejście do ucznia i samego procesu nauczania. – Program Narodowy 2.0 powstał w myśl zasady “zaangażuj mnie, a zrozumiem”. Zapraszając reprezentantów systemu oświaty do korzystania z narzędzi e-nauki, chcemy pokazać, że ich działania mogą mieć olbrzymi wpływ na zmianę jakości kształcenia w Polsce.” – mówi Marcin Jurków, Koordynator programu Narodowy 2.0.

Przystąpienie do programu – bezpłatne korzystanie z e-platformy i nauka wybranego języka obcego – odbywa się za pomocą formularza rejestracji, który dostępny jest na stronie internetowej: www.narodowy20.pl.


/informacja prasowa/
 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:



ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej