Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci

Redakcja portalu, 16 Grudzień 16 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci

Już czwarty miesiąc fundacja Nowoczesna Polska we współpracy z Collegium Civitas realizuje program szkoleniowy „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” kierowany do szkół wszystkich poziomów w całej Polsce. Od września do końca grudnia 2016 projekt zostanie zrealizowany w blisko 340 z 1071 zgłoszonych szkół!


Moje warsztaty w klasach gimnazjalnych skupiały się na rozbudzaniu świadomości dotyczącej wizerunku w sieci, a w klasach młodszych na kształtowaniu postaw aktywnego uczestnictwa w sieci. Jedna z uczennic gimnazjum powiedziała mi po zajęciach: Jak fajnie jest w szkole rozmawiać o internecie! – Izabela Wyppich, trenerka "Cybernautów".

Głównym działaniem programu "Cybernauci" jest realizacja warsztatów z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych w całej Polsce. Celem przeprowadzanych przez trenerów i trenerki warsztatów jest podniesienie kompetencji w zakresie bezpiecznego korzystania z sieci, cyberprzestrzeni i reagowania na zagrożenia przez społeczności szkolne. Program "Cybernautów" został stworzony przez grupę ekspertów w oparciu o badania wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych wśród uczniów, nauczycieli i rodziców wybranych szkół. W szkołach objętych wsparciem specjalnie przygotowani trenerzy i trenerki od kilku miesięcy prowadzą warsztaty. – Z prawdziwą przyjemnością obserwuję dzieci i młodzież podczas warsztatów - ci młodzi są bardzo zaangażowani podczas zajęć, wchodzą często w polemikę z trenerem, dyskutują, snują refleksje na temat swojej obecności w sieci – mówi trenerka projektu, Joanna Kostrzewa.

W ramach projektu "Cybernauci" fundacja Nowoczesna Polska oferuje bezpłatny udział w warsztatach, internetowy pakiet materiałów edukacyjnych dla wszystkich grup odbiorców oraz certyfikaty ukończenia warsztatów dla szkół i nauczycieli. Został również przygotowany katalog ogólnodostępnych materiałów edukacyjnych online. Katalog jest narzędziem, dzięki któremu można w prosty sposób wyszukać materiały edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w internecie.

Co więcej szkoły zostają zaproszone do ogólnopolskiego konkursu na realizację działań na rzecz bezpieczeństwa i promocji świadomego korzystania z internetu i technologii informacyjnych angażujących całe społeczności szkolne. – Takie zajęcia na temat bezpieczeństwa w sieci prowadzone przez trenerów spoza szkoły, są bardzo dobrym pomysłem – Sylwia Hospodiuk v-ce dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 5 w Stargardzie Szczecińskim.

Program „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” potrwa do końca grudnia 2018 roku. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej i został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.


/informacja prasowa/


 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej