Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Cambridge English wprowadza nową skalę

Redakcja portalu, 24 Styczeń 15 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Cambridge English wprowadza nową skalę

Od stycznia 2015 roku nowa skala oceniania Cambridge English obowiązuje dla egzaminów: First, First for Schools, Advanced oraz Proficiency. Nowa skala pozwala na przedstawienie wyników egzaminów Cambridge English w bardziej ujednolicony i szczegółowy sposób. Skala uwzględnia też system IELTS.

– Cambridge English Scale umożliwia uzyskanie przejrzystych i bardziej szczegółowych informacji o rezultatach egzaminów. Oprócz jednolitej punktacji łącznej, pokazuje wyniki dla każdej z czterech sprawności językowych: czytania, pisania, słuchania i mówienia oraz ocenę dotyczącą umiejętności posługiwania się językiem angielskim (Use of English) – mówi Arkadiusz Jaworski z Cambridge English: departamentu Uniwersytetu w Cambridge, odpowiedzialnego za certyfikację językową. – Osoby zdające egzamin, a także ich pracodawcy czy nauczyciele otrzymają kompleksowe informacje wskazujące na mocne strony kandydata, a także ułatwiające identyfikację obszarów wymagających poprawy. Nowa skala umożliwia łatwe i dokładne mierzenie postępów w nauce między kolejnymi egzaminami Cambridge English.


Na czym to polega?

Skala Cambridge English jest zgodna z obowiązującym Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) i stanowi jego uzupełnienie. Na certyfikatach, obok poziomów CEFR (sześć poziomów zaawansowania, począwszy od A1 dla początkujących na poziomie podstawowym, do poziomu biegłości C2) pojawią się punkty Cambridge English Scale. Utrzymano też dotychczas stosowane oceny: A, B, C.

Rezultaty egzaminów Cambridge English będą prezentowane w formie zarówno punktów, jak i oznaczeń literowych, podczas gdy oceny cząstkowe (ze wszystkich części egzaminów) zostaną wyrażone wyłącznie w punktach Cambridge English Scale. 

Przykładowo, osoba przystępująca do egzaminu Cambridge English: Advanced, która uzyska od 200 do 210 punktów, otrzyma certyfikat z oceną A zaświadczającą o umiejętnościach językowych na poziomie C2 w skali CEFR. W przypadku uzyskania od 193 do 199 punktów – otrzyma certyfikat z oceną B, a za 180 – 192 punkty – z oceną C, które poświadczają umiejętności na poziomie C1. Osoby z punktacją od 160 do 179 nie otrzymają certyfikatu Cambridge English: Advanced, a jedynie zaświadczenie o umiejętnościach na poziomie B2. Natomiast osoby, które uzyskają od 142 do 159 punktów, dostaną informację o wynikach egzaminu w skali Cambridge English (tzw. Statement of Results).


Od kiedy?

Nowa skala obowiązuje od stycznia 2015 dla egzaminów Cambridge English: First, First for Schools, Advanced oraz Proficiency. Kolejne egzaminy zostaną uwzględnione do końca 2015 roku.


Jak porównać nowe i dotychczasowe wyniki?

Aby porównać rezultaty egzaminu zdanego przed 2015 r. z wynikami prezentowanymi na nowej skali Cambridge English, można skorzystać z prostego konwertera na stronie internetowej www.cambridgeenglish.org. Wystarczy wybrać rodzaj punktacji, jaki chcemy przeliczyć, wprowadzić wartość i uzyskamy równoważny wynik w skali Cambridge English. Można również skorzystać z narzędzia do konwersji wyników z nowej skali na poziomy CEFR, przedziały punktowe IELTS lub poprzednie standardowe punkty.
 

Film prezentujący nową skalę Cambridge English:
 

 


 

Cambridge English Scale

Cambridge English Scale / fot. materiały prasowe



/informacja prasowa/



 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:



ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej