Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Bezpłatna Szkoła Trenerów Edukacji Przyrodniczej

Redakcja portalu, 19 Sierpień 14 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Bezpłatna Szkoła Trenerów Edukacji Przyrodniczej

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" zaprasza do udziału w organizowanej w ramach projektu "W dziką stronę", Szkole Trenerów Edukacji Przyrodniczej, która odbędzie się w dniach 27 września - 4 października 2014 w Spale koło Tomaszowa Maz. Kurs skierowany jest do edukatorów, animatorów, pedagogów, studentów i innych osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę lub rozpocząć "przygodę" z edukacją przyrodniczą.

Szkoła Trenerów Edukacji Przyrodniczej ma na celu podnoszenie jakości edukacji ekologicznej, poprzez promowanie i upowszechnianie wiedzy nt. edukacji terenowej, bez której edukacja dla zrównoważonego rozwoju (a właściwie żadna edukacja szkolna) byłaby bardzo nieefektywna. Punkt wyścia dla organizatorów stanowi założenie, że Natura jest wspaniałą nauczycielką i tylko trzeba do niej wyjść i nauczyć się jej słuchać. Jeśli twoim zdaniem niepokojące jest coraz większe oderwanie się ludzi od przyrody i traktowanie jej jako zasobu z którego można czerpać bez końca... Jeśli czujesz, że syndrom deficytu natury jest poważnym problemem, a kontakt z przyrodą jest ogromną wartością... Ten kurs jest właśnie dla Ciebie.

Szkoła Trenerów rozpocznie się dwudniową konferencją "W dziką stronę". Przez następne sześć dni uczestnicy będą w terenie praktycznie poznawać przyrodę, metody pracy z dziećmi i dorosłymi, podstawy survivalu i siebie nawzajem. Podczas kursu poruszone zostaną ponadto zagadnienia z zakresu psychologii dziecka i pedagogiki.

Kurs obejmuje 60 godzin dydaktycznych. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizator zapewnia wegetariańskie wyżywienie oraz pobyt w ośrodku FWP Spała. Koszt dojazdu ponosi uczestnik. Warunkiem otrzymania świadectwa ukończenia kursu będzie obecność i aktywny udział zarówno w Konferencji "W dzika stronę" (która jest integralną częścią kursu), jak i w całej Szkole Trenerów. Uczestnicy będą pracować równolegle w dwóch 15-osobowych grupach. Łącznie w szkoleniu udział weźmie 30 osób.

Najbardziej aktywnym i zmotywowanym absolwentom i absolwentkom kursu organizator zaproponuje odbycie płatnych praktyk wiosną 2015 r., a być może także dalszą współpracę przy realizacji projektów edukacyjnych stowarzyszenia.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie do 5 września 2014 r. formularza zgłoszeniowego. O przyjęciu na kurs decydować będzie dotychczasowe doświadczenie oraz motywacja, a nie kolejność zgłoszeń.

Szkoła Trenerów Edukacji Przyrodniczej odbędzie się w ośródku Fundusz Wczasów Pracowniczych w Spale przy ul. Mościckiego 19.


źródło: www.eko.edu.pl/szkola/


 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej