Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Będą pomagać pszczołom! Dziesięć placówek odebrało granty finansowe

Redakcja portalu, 26 Marzec 15 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Będą pomagać pszczołom! Dziesięć placówek odebrało granty finansowe

24 marca w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom", którego organizatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Zwycięskie placówki pozyskały dofinansowanie do projektów działań proekologicznych, w szczególności ochrony pszczołowatych. Fundatorem nagród - dofinansowania o wartości nawet do 8 000 zł - są Zakłady Tłuszczowe "Kruszwica" S.A., organizator akcji "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Oficjalne wręczenie nagród odbyło się w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ZT "Kruszwica" S.A. oraz Fundacji Nasza Ziemia, którzy zgromadzonym gościom przekazali istotną wiedzę dotyczącą V edycji programu oraz realizacji zaplanowanych projektów grantowych. Dodatkowo laureaci mieli szansę wzięcia udziału w miniwarsztacie na temat prawidłowej komunikacji z mediami i prowadzenia fanpage’ a na Facebooku. – Nie bez powodu spotykamy się dzisiaj w tym miejscu, którego charakter nawiązuje do działań niezwykle innowacyjnych, jakie podejmowane będą w ramach naszego przedsięwzięcia. Spośród ponad 220 nadesłanych zgłoszeń nagrodziliśmy tylko wybrane, które na tle innych wyróżniły się najciekawszymi propozycjami. Warto przypomnieć również sukces I edycji konkursu, w ramach której aż 60 000 osób zostało objętych działaniami realizacyjnymi grantów! Takie wyniki skłoniły nas do tego, by ponownie włączyć się w tę inicjatywę. Jestem przekonana, że uczestnicy organizowanych aktywności zdobędą szeroką wiedzę na temat pszczołowatych oraz ich roli w ekosystemie – komentuje Małgorzata Strzelec z firmy ZT "Kruszwica" S.A., do której należy marka Kujawski. Spotkanie zakończyło się wspólną wycieczką po warszawskiej starówce połączoną z grą terenową, która stanowiła element integracyjny przedsięwzięcia.
 

Z Kujawskim pomagamy pszczołom

  / fot. materiały prasowe


W ramach V edycji akcji "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" organizator programu po raz drugi włączył się w realizację konkursu grantowego, skierowanego do placówek edukacyjnych w całej Polsce. Jego celem jest poszerzanie wiedzy na temat pszczołowatych oraz kształtowanie świadomości ekologicznej społeczeństwa. By ubiegać się o grant, placówki musiały przygotować projekt działań na rzecz ochrony przyrody, a zwłaszcza pszczół. Laureaci już wiosną zaczną wdrażać swoje projekty w życie, których koniec przewidywany jest na listopad br. – Najlepszym sposobem szerzenia wiedzy wśród dzieci jest nauka przez zabawę – mówią laureaci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie. – Wiele naszych działań opiera się właśnie na tym założeniu. Przedszkolaki i uczniowie zdobędą wiedzę na temat pszczołowatych zapylaczy, wykonując zadania, które będą dla nich jednocześnie rozrywką i nowym doświadczeniem – dodają. Projekty realizowane z uczniami mają na celu przede wszystkim odpowiednią edukację i uwrażliwienie najmłodszych na tematykę związaną z ochroną środowiska. – Uświadamiając dzieci o zagrożeniach, jakie dla przyrody niesie działalność człowieka, mamy szansę zmienić ich mentalność i postrzeganie świata tak, aby jako dorośli już ludzie wiedzieli, jak dbać o nią i żyli z przyrodą w symbiozie – mówią koordynatorzy ze Szkoły Podstawowej nr 64 w Krakowie. – Wiemy o nieocenionej roli pszczołowatych, dlatego opracowałyśmy takie zadania, które pozwolą uświadomić jak największy krąg ludzi – oprócz uczniów naszej szkoły, również ich rodziców i opiekunów, przedszkolaki z sąsiadujących z naszą placówką przedszkoli oraz mieszkańców osiedla – komentują.

Lista wszystkich zwycięskich projektów jest umieszczona na stronie programu www.pomagamypszczolom.pl/konkurs-grantowy. Wszystkie informacje o programie dostępne są na stronie www.pomagamypszczolom.pl oraz na fanpage’u akcji na Facebooku Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom. Na portalu Pinterest dostępne są fotograficzne dokumentacje realizowanych działań w ramach poprzedniej edycji: www.pinterest.com/zkujawskim.


/informacja prasowa/

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej