Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Adobe Edge, czyli atak na HTML5

Redakcja portalu, 04 Sierpień 11 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Adobe Edge, czyli atak na HTML5

 Z racji rosnącej popularności urządzeń, które nie wspierają Flasha, ale za to bardzo dobrze radzą sobie z HTML5, CSS3 i bibliotekami js Adobe przygotowało narzędzie, które wspiera tworzenie animacji i interakcji z wykorzystaniem tych technologii.

 

Publiczna wersja przedpremierowa Adobe Edge będzie bezpłatnie dostępna do pobrania dla projektantów stron internetowych, których Adobe zachęca do jej badania i przekazywania sugestii, aby pomóc w ukształtowaniu przyszłych wersji. Można ją pobrać pod adresem http://labs.adobe.com/technologies/edge/?tabID=details

 

Oprogramowanie Adobe Edge ma być dopełnieniem dotychczasowych narzędzi Adobe do projektowania stron internetowych, takich jak Adobe Dreamweaver CS5.5, Adobe Flash Professional CS5.5 i Adobe Flash Builder 4.5.

 

Co dostajemy?

Wersja przedpremierowa Adobe Edge działa bezpośrednio na platformie HTML. Umożliwia wprowadzanie elementów ruchu w utworzonych wcześniej dokumentach HTML bez naruszania integralności układu opartego na CSS, a także łatwe tworzenie bogatych wizualnie treści od samego początku, za pomocą znanych narzędzi rysunkowych, które pozwalają konstruować elementy HTML z użyciem CSS3.

 

Co można zrobić?

Użytkownicy mogą importować standardowe elementy graficzne, na przykład pliki SVG, PNG, JPG i GIF, a następnie stylizować je za pomocą CSS3. W fazie projektowania wykorzystuje się WebKit, aby umożliwić projektowanie, przeglądanie i manipulowanie treściami z zachowaniem maksymalnej wierności. Nowatorska funkcja znaczników czasowych jest wprawdzie znana profesjonalnym twórcom grafiki, ale daje nowe możliwości tworzenia animacji, które pozwalają użytkownikom definiować i dostosowywać ruch elementów HTML z bardzo dużą precyzją. Treści tworzone za pomocą Edge będą mogły funkcjonować w nowoczesnych przeglądarkach używanych w urządzeniach mobilnych z systemami Android, BlackBerry Playbook, iOS, HP webOS i innych smartfonach, a także w przeglądarkach Firefox, Google Chrome, Safari i Internet Explorer 9.

Aktualnie za darmo

Publiczna wersja przedpremierowa Adobe Edge jest już dostępna w serwisie Adobe Labs do bezpłatnego pobrania przez każdego, kto chce wypróbować możliwość wprowadzania ruchu

i animacji do swoich projektów HTML lub rozszerzyć swoje umiejętności o animację HTML. Firma zachęca profesjonalnych twórców do testowania tej publicznej wersji przedpremierowej oraz do przekazywania swoich uwag i sugestii pod adresem http://labs.adobe.com/. Przewiduje się regularne aktualizowanie wersji przedpremierowej Adobe Edge w miarę opracowywania nowych funkcji.

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej