Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


12 zasad skutecznej edukacji, czyli jak uczyć, żeby nauczyć - wkrótce w księgarniach!

Redakcja portalu, 10 Październik 14 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

12 zasad skutecznej edukacji, czyli jak uczyć, żeby nauczyć - wkrótce w księgarniach!

Już niebawem, bo 27 października br. na półki księgarskie trafi niezwykle ciekawie zapowiadająca się pozycja pt. "12 ZASAD SKUTECZNEJ EDUKACJI czyli jak uczyć, żeby nauczyć". Poradnik autorstwa Przemysława Bąbla i Marzeny Wiśniak ukaże się nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Portal Edukacja Internet Dialog, jako patron medialny, gorąco zachęca do bliższego przyjrzenia się publikacji.


O książce

Poradnik 12 zasad skutecznej edukacji został napisany z myślą o wszystkich nauczycielach i edukatorach, którzy chcą uczyć w taki sposób, aby ich uczniowie rzeczywiście się nauczyli. Opierając się na swojej wiedzy i na doświadczeniu zdobytym podczas prowadzenia licznych warsztatów i szkoleń, autorzy sformułowali dwanaście uniwersalnych zasad skutecznej edukacji, wspólnych dla wszystkich typów, szczebli i form kształcenia.
 

12 zasad

Książka to praktyczny przewodnik pełen przykładów, wskazówek i technik do zastosowania w codziennej pracy w szkołach i innych placówkach edukacyjnych. Autorzy w zrozumiały sposób wyjaśniają znaczenie powiązań teorii z praktyką oraz omawiają między innymi takie zagadnienia, jak: grupowanie materiału, procesy koncentracji, wykorzystanie emocji w nauce, potrzeba przerw czy sposoby motywowania uczniów.

Dzięki opisanym w książce metodom i narzędziom nauczyciele:
 

  • zbudują podczas zajęć atmosferę sprzyjającą nauce,
  • pomogą uczniom zrozumieć, utrwalić i zapamiętać nauczane treści,
  • nauczą się wykorzystywać edukacyjny potencjał nowoczesnych technologii,
  • będą skutecznie nauczać, a ich uczniowie zaczną osiągać lepsze wyniki. 


Więcej informacji na temat książki dostępnych jest na stronach księgarni on-line Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego.


O autorach

Przemysław Bąbel – doktor psychologii, adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie kieruje Zespołem Badania Bólu. Prowadzi badania nad placebo i bólem, zajmuje się także zastosowaniami analizy zachowania i psychologii pamięci w edukacji. Autor przeszło 40 artykułów naukowych opublikowanych w najlepszych czasopismach krajowych i zagranicznych (m.in. "European Journal of Pain", "Evaluation & the Health Professions", "International Dental Journal", "Japanese Psychological Research", "Medical Principles and Practice", "Memory", "Pain") oraz blisko 100 popularnonaukowych. Współautor książek Analiza zachowania od A do Z (GWP, 2010), Trening pamięci. Projektowanie, realizacja, techniki i ćwiczenia (Difin, 2011), Terapia behawioralna dzieci z autyzmem. Teoria, badania i praktyka stosowanej analizy zachowania (GWP, 2012) oraz współredaktor monografii Współczesna psychologia behawioralna. Wybrane zagadnienia (WUJ, 2008) i numeru "Psychologii Rozwojowej" Zaburzenia rozwoju. Konteksty terapii behawioralnej (2011, t. 16, nr 3), a także redaktor cyklu artykułów pt. Problemy terapii behawioralnej w czasopiśmie "Postępy Psychiatrii i Neurologii" (2014, t. 23). Jest członkiem Association for Psychological Science, International Association for the Study of Pain, Association for Behavior Analysis International oraz współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej, którego w latach 2004–2011 był prezesem. Członek Rady Redakcyjnej czasopisma "Psychologia w Szkole" oraz współpracownik magazynu psychologicznego "Charaktery", którego w latach 2007–2010 był redaktorem naukowym. Laureat Nagrody Prezesa PAN "Złoty Umysł – Mistrz Popularyzacji Wiedzy" 2008.

Marzena Wiśniak – absolwentka kulturoznawstwa i studiów doktoranckich z zarządzania; ma bogate doświadczenie w tworzeniu i realizacji projektów edukacyjnych, kulturalnych i społecznych adresowanych do różnych grup odbiorców. Obecnie jest zastępcą dyrektora jednej z polskich filharmonii. Lubi stoików i bieganie. 


Patroni medialni

Patroni medialni 


 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:



ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej