Nauczanie Poprzez Granie - trzy pytania do Krzysztofa Wojewodzica

Z wykształcenia psycholog, pedagog i ekonomista. Autor pierwszego w Polsce podręcznika internetowego oraz bestsellerowej serii kursów „123” – sprzedawanej w ponad 20 krajach. Współtwórca pierwszej w Polsce szkoły języka angielskiego online. Autor kilkudziesięciu artykułów i współautor 3 książek. Za badania w dziedzinie edukacji otrzymał stypendium British Psychological Society oraz 4 stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kierował wydziałem otwartych zasobów edukacyjnych (epodreczniki i scholaris) ORE. Obecnie EdTech Director w Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
O zbliżającej się konferencji edukacyjnej "Nauczanie Poprzez Granie" - z jej organizatorem, Krzysztofem Wojewodzicem z Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie rozmawia Rafał Zalcman.
Rafał Zalcman: Skąd pomysł na Nauczanie Poprzez Granie?
Krzysztof Wojewodzic: Wiosną na uczelni przyszła do mnie grupa studentów zainteresowana grami komputerowymi. Chcieli oni na uczelni zorganizować turniej e-sportów. Wówczas nie zdawałem sobie sprawy jak wielkiej skali jest zjawisko gier komputerowych na świecie. Zaproponowałem im, że możemy zorganizować spotkanie graczy, ale musi ono mieć wymiar edukacyjny. I tak narodził się pomysł na konferencje Nauczanie Poprzez Granie.
Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Konferencje objął patronatem MEN. I szybko udało się pozyskać partnerów dla pomysłu. Wydaje mi się, że wciąż niewiele wiemy o wpływie, jaki gry mają na nasze życie.
Rafał Zalcman: Jakie są najważniejsze elementy programu Nauczanie Poprzez Granie?
Krzysztof Wojewodzic: Microsoft przyniesie xBox-y. Dzieciaki będą mogły pobiegać po interaktywnych podłogach i przetestować okulary interaktywne okulary Oculus Rift. Zostaną rozstawione interaktywne podłogi. Zostanie zbudowana specjalna jaskinia 3D. Odbędzie się też turniej Legue of Legends z pulą nagród 3 tysięcy złotych i z e-sportowym komentarzem.
Dla nauczycieli przygotowaliśmy warsztaty z praktykami (Superbelfrzy RP), którzy wykorzystują gry w swojej pracy z uczniami. Dla graczy liczne turnieje i pokazy gadżetów. Dla wszystkich – bardzo ciekawe dyskusje z udziałem takich gwiazd jak RockAlone2k, czy Blowek czy Paweł Tkaczyk, autor bestselleru „Grywalizacja”.
Rafał Zalcman: Kto może przyjść na Nauczanie Poprzez Granie?
Krzysztof Wojewodzic: Nauczyciele z całymi klasami. I to nie tylko nauczyciele informatyki. Połączenie gier i edukacji to najlepszy sposób by połączyć świat uczniów ze światem dorosłych. Konferencja jest już za kilka dni – 18-19 września, także należy się szybko decydować!
Dla czytelników EID przygotowaliśmy bezpłatne wejściówki dla dwóch pierwszych klas, które zgłoszą się na adres: npg@vistula.edu.pl
Rafał Zalcman: Dziękuję za rozmowę i zapraszam na NPG!
Szczegółowe informacje na temat konferencji dostępne są pod adresem: www.npg.vitalents.eu

Ciekawy temat.

I jak było? Bo strona konferencji nie działa.
![]() |
![]() |
![]() |
Syzyfowa praca ministra czyli 8 roczników...
Katarzyna Hall 09 Styczeń 2019
RPD do MEN w sprawie dyskryminacji uczniów klas ósmych
Redakcja portalu 23 Grudzień 2018
Szkoła 2030: Kto nauczy dzieci tabliczki mnożenia i praw fizyki?
Redakcja portalu 23 Grudzień 2018
Bo z tylu różnych dróg przez życie? Czyli o marzeniach współczesnej młodzieży
Ryszard Bieńkowski 19 Grudzień 2018
Wielki finał Pomorskiej Akademii Kompetencji Obywatelskich
Redakcja portalu 17 Grudzień 2018
Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana
~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21
Ku reformie szkół średnich - część I
~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14