Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Droga na Harvard

Maciej Maciołek, 04 Maj 12 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Najczęściej wyczytujemy w życiorysach znanych postaci, że są absolwentami Harvardu lub Oxfordu. Czasami zdarza się prelekcja kogoś kto również ukończył tą uczelnię. Czujemy, że unosi się nad nimi atmosfera, która otacza wszystkie szacowne uczelnie. W Polsce do takich uczelni zaliczyłbym Uniwersytet Jagielloński. Środkowej Europie trudno mierzyć się z Harvardem dlatego szlaki do niego dla studentów są jak średniowieczne drogi pielgrzymkowe. Wszelkie wysiłki są wskazane by dotrzeć do celu. 
 
 
 
 
Jeśli pracujesz, hard to Harvard jest dla ciebie

Marcin Karnowski, absolwent Harvard Business School i Marketing,  dzisiaj manager w Google Polska, odsłania trochę kulisy tej uczelni. Studenci Harvardu rozwiązują konkretne przypadki tzw. case study. 
Nie ma oderwanych od rzeczywistości sytuacji, ponieważ skupiają się na otaczającej ich rzeczywistości. Ważne jest to, na ile uczestniczy się w zajęciach. Im frekwencja jest większa, tym więcej można zyskać. Profesor przedstawia słuchaczom problem, na temat którego później toczy się dyskusja. Konsekwencją takiej metody zajęć są zdobyte wysoko praktyczne umiejętności tak pożądane przez pracodawcę.
 
 
 
 
Autostop na Harvard

Czy polskie szkoły mają szansę osiągnąć podobny poziom? Jak daleka droga czeka nasz system edukacji, nim będziemy mogli mierzyć się z najlepszymi? Czy Polacy mają szansę studiować w jednej z najbardziej prestiżowych szkół? 

„Droga na Harvard” to konkurs adresowany do uczniów gimnazjów i szkół średnich, studentów uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwentów szkół, którzy chcieliby studiować na uczelniach amerykańskich, zwłaszcza na Uniwersytecie Harvarda. Nagrodą główną jest wyjazd 4 laureatów na tygodniowy pobyt na uniwersytecie. Harvard Club of Poland pokrywa wszystkie koszty podróży, zakwaterowania, wyżywienia oraz ubezpieczenia.
 
 
Rozwiąż problem przed wyjazdem do Harvardu

Młody absolwent zakłada przedsiębiorstwo telekomunikacyjne w internecie. Z początku wszystko idzie sprawnie, ale w pewnym momencie traci on dobre relacje z inwestorami i dostaje wypowiedzenie. Co powinien zrobić w tej sytuacji? Szukać zatrudnienia w swojej branży? Zakładać własny biznes? 
Każdy musi mieć własne zdanie.


Profesor to jest ktoś!

Szacunek dla poszukiwań i czasu poświęconego dla zgłębienia tematu jest niezwykle istotny na uczelni, która chce uchodzić za jedną z najlepszych. Bycie wykładowcą na takiej uczelni jest niezwykle trudne. Prowadzący zajęcia musi moderować dyskusję kilkudziesięciu osób. Często zdarza się, że studenci mają o tym większą wiedzę niż sam profesor. Wymusza to na nim bardzo dokładne przygotowanie do każdego wykładu. Często wykładowcy spędzają więcej czasu na uczeniu, niż na własnej pracy naukowej. Są zatrudnieni jedynie na uczelni. Oni uwielbiają przekazywać swoją wiedzę. Marcinowi Karnowskiemu marzy się, by polski wykładowca miał takie warunki, by mógł podobnie oddać się zajęciom ze studentami.

 
harvard
fot. en.wikipedia.org 
 
 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:



ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej